PDA

View Full Version : سوال: مشکل باز نشدن فرم

mmssoft
دوشنبه 15 شهریور 1389, 11:11 صبح
سلام
اول از مدیران محترم خواهش می کنم این تاپیک رو قفل نکنید (به دلایل مشخص)
سوالم این بود که من داشتم فرمم رو طراحی می کردم، وسط کار کامپیوتر مشکل پیدا کرد و یه دفعه کیس خاموش شد. کامپیوتر رو که روشن کردم، به هیچ وجه نتونستم فرم رو اجرا کنم؛ چه تو همین پروژه مربوطه چه تو پروژه های دیگر.

این ارور مشاهده میشه :

http://myup.ir/images/44207981051709730143.gif

(البته اون قسمت سیاه رو خودم گذاشتم، آدرس فرم هست)

معنیش رو می دونم، ولی نمی دونم چطوری باید مشکل رو حل کنم تا بشه فرم رو اجرا کرد.

M.T.P
دوشنبه 15 شهریور 1389, 11:52 صبح
سلام
اول از مدیران محترم خواهش می کنم این تاپیک رو قفل نکنید (به دلایل مشخص)
سوالم این بود که من داشتم فرمم رو طراحی می کردم، وسط کار کامپیوتر مشکل پیدا کرد و یه دفعه کیس خاموش شد. کامپیوتر رو که روشن کردم، به هیچ وجه نتونستم فرم رو اجرا کنم؛ چه تو همین پروژه مربوطه چه تو پروژه های دیگر.

این ارور مشاهده میشه :

http://myup.ir/images/44207981051709730143.gif

(البته اون قسمت سیاه رو خودم گذاشتم، آدرس فرم هست)

معنیش رو می دونم، ولی نمی دونم چطوری باید مشکل رو حل کنم تا بشه فرم رو اجرا کرد.

بندازیدش تو NotePad سورسش رو بررسی کنید ببینید کجاش Crash شده. :متفکر:

mmssoft
دوشنبه 15 شهریور 1389, 12:02 عصر
بندازیدش تو NotePad سورسش رو بررسی کنید ببینید کجاش Crash شده. :متفکر:

قبلا این کار رو کردم. به جای کاراکتر حروف یا عدد، فقط کاراکتر Space یا همون فاصله هست!!!!!!!!!!!

M.T.P
دوشنبه 15 شهریور 1389, 12:22 عصر
قبلا این کار رو کردم. به جای کاراکتر حروف یا عدد، فقط کاراکتر Space یا همون فاصله هست!!!!!!!!!!!

اگه کلش اینطوریه یعنی کل کدش شده Space خدابیامرزدش. :ناراحت:

حمید محمودی
دوشنبه 15 شهریور 1389, 12:59 عصر
یه سر برید به مسیری که سیستم ریستور فایلهایی رو کپی میکنه، اگه اشتباه نکنم یه فایل با پسوند DB که کپی همون فرمم بود ساخته بود.
چندسال پیش یه بار از این روش توی ایکس پی، سورس رو نجات دادم.

mmssoft
دوشنبه 15 شهریور 1389, 13:13 عصر
یه سر برید به مسیری که سیستم ریستور فایلهایی رو کپی میکنه، اگه اشتباه نکنم یه فایل با پسوند DB که کپی همون فرمم بود ساخته بود.
چندسال پیش یه بار از این روش توی ایکس پی، سورس رو نجات دادم.

لطفا مسیر رو بگید...

حمید محمودی
دوشنبه 15 شهریور 1389, 13:32 عصر
تیک Hide Protected operation system files رو از folder option بردارید. و بعدش توی درایو کنونی که سورس درش وجود داشت احتمالا یکی دوتا فولدر Hide سیستمی نمایش پیدا میکنه، اگه نکرد توی مسر زیر ببنید فولدر جدید نیومد

%homedrive%

mmssoft
دوشنبه 15 شهریور 1389, 13:46 عصر
تیک Hide Protected operation system files رو از folder option بردارید. و بعدش توی درایو کنونی که سورس درش وجود داشت احتمالا یکی دوتا فولدر Hide سیستمی نمایش پیدا میکنه، اگه نکرد توی مسر زیر ببنید فولدر جدید نیومد

%homedrive%

ممنون از راهنمایی تون. توی پوشه خود فرم، چیزی نیومد. توی درایو ویندوز هم پوشه جدیدی که قابل توجه باشه، نیومد. منظورتون چیز خاصی هست؟

MEhdi Sobhani
دوشنبه 15 شهریور 1389, 14:40 عصر
سلام
من قبلا تو ویندوز فکر میکنم xp این مشکل یه بار برام پیش اومده بود . یه بار اسکندیسک کردم و یه سری فایل با پسوند .CHK ساخت .
داخل اونها رو گشتم کدهام اونجا بود .

mmssoft
دوشنبه 15 شهریور 1389, 15:34 عصر
سلام
من قبلا تو ویندوز فکر میکنم xp این مشکل یه بار برام پیش اومده بود . یه بار اسکندیسک کردم و یه سری فایل با پسوند .CHK ساخت .
داخل اونها رو گشتم کدهام اونجا بود .

سلام دوست عزیز
من ویندوز 7 دارم. چک دیسک زدم ولی چیزی به وجود نیومد.

دوستان لطفا راهنمایی کنند...

حمید محمودی
دوشنبه 15 شهریور 1389, 17:25 عصر
باید عرض کنم که من اشتباهی گفتم فایل DB منظورم همین فایل CHK بود که دوستمون در پست ش 9 گفتند!
دردرایو کنونی یه فایل بک آپ از همون فایل Frmتون گرفته میشه و میتونید با بازکردن توسط نوت پد کدهاشو بکار بگیرید. البته خود کدهای فرمتون نیست، یک متون بی معنی دیگه ای هم درش وجود داره.

من حرفی از چک دیسک نیاوردم چون خودکار خودش اون موقع انجام شده بود و اون فایل chk رو ساخته بود.

راستش در ویندوز سون رونمیدونم ولی همونطوری که قبلا خدمتون عرض کردم در ایکس پی اینکارو انجام دادم
درکل اینم بگم که باز بستگی به شانستون داره که بلایی که سر فایل اومد چقدر بزرگ بوده باشه که آیا بشه سورسشو استفاده کرد یا نه.
دقیقا یادم نیست که این فولدر با چه نامی بود در درایو کنونی که سورس در اون هست ساخته شده بود، ولی این رو مطمئنم که فایل CHK رو گرفتم با Notepad باز کردم و سورسشو درآوردم.

امیدوارم مجبور نشید از اول بشینید فرم رو طراحی و کدنویسی کنید چون واقعا حال آدم گرفته میشه (:

موفق باشید.

حمید محمودی
دوشنبه 15 شهریور 1389, 17:31 عصر
یادم رفت بگم :

کلمه repair frm file vb6 رو در گوگل جستجو کردید؟؟ اگر نه یکبار انجامش بدید (من وقت نکردم)

http://www.vbforums.com/showthread.php?t=501959

mmssoft
دوشنبه 15 شهریور 1389, 18:21 عصر
باید عرض کنم که من اشتباهی گفتم فایل DB منظورم همین فایل CHK بود که دوستمون در پست ش 9 گفتند!
دردرایو کنونی یه فایل بک آپ از همون فایل Frmتون گرفته میشه و میتونید با بازکردن توسط نوت پد کدهاشو بکار بگیرید. البته خود کدهای فرمتون نیست، یک متون بی معنی دیگه ای هم درش وجود داره.

من حرفی از چک دیسک نیاوردم چون خودکار خودش اون موقع انجام شده بود و اون فایل chk رو ساخته بود.

راستش در ویندوز سون رونمیدونم ولی همونطوری که قبلا خدمتون عرض کردم در ایکس پی اینکارو انجام دادم
درکل اینم بگم که باز بستگی به شانستون داره که بلایی که سر فایل اومد چقدر بزرگ بوده باشه که آیا بشه سورسشو استفاده کرد یا نه.
دقیقا یادم نیست که این فولدر با چه نامی بود در درایو کنونی که سورس در اون هست ساخته شده بود، ولی این رو مطمئنم که فایل CHK رو گرفتم با Notepad باز کردم و سورسشو درآوردم.

امیدوارم مجبور نشید از اول بشینید فرم رو طراحی و کدنویسی کنید چون واقعا حال آدم گرفته میشه (:

موفق باشید.

ممنون از راهنمایی هاتون دوست عزیز. چیز هایی که گفتید هیچ کدومشون قابل انجام نبودن روی ویندوز 7. متاسفانه باید از اول پروژه رو بنویسم؛ چون اون فرم اصلی برنامم بود... :گریه:

یادم رفت بگم :

کلمه repair frm file vb6 رو در گوگل جستجو کردید؟؟ اگر نه یکبار انجامش بدید (من وقت نکردم)

http://www.vbforums.com/showthread.php?t=501959

نتیجه مناسبی در بر نداشت!!!

MEhdi Sobhani
دوشنبه 15 شهریور 1389, 18:38 عصر
سلام دوست عزیز
من ویندوز 7 دارم. چک دیسک زدم ولی چیزی به وجود نیومد.
دوستان لطفا راهنمایی کنند...
من دو نکته دیگه به ذهنم میرسه .
یکی اینکه یه برنامه بنویسی که داخل تمام فایلهای روی اون درایو رو بگرده و یه متن خاص که داخل اون فرم بوده رو پیدا کنه و این طوری بقیه کدها رو پیدا کنی .

مورد دیگه اینکه شاید اون کدها الان توی هیچ فایلی نباشن که با یه راه خیلی ساده با vb6 میتونی تمام اطلاعات موجود روی اون درایو رو بیاری توی یک فایل و بعد فایل رو بررسی کنی .
واسه این کار در vb6 یه فایل خالی باز کن و بعد یک کاراکتر در حجم مثلا 1 گیگابایت اون فایل قرار بده ، این طوری یک گیگابایت از اطلاعات بینام و نشون روی هارد میاد داخل اون فایل . برای اینکه تمام اطلاعات رو بیاری روی فایل ، حجم رو برابر حجم درایوت قرار بده و یا مثلا درچند تا فایل این کار رو انجام بده .
اگر vb6 کار نکردی این کدش هست

MyStr$="x"
Open FileName$ for binary as 1
FileLength&=1000000000
Put 1,FileLength,MyStr$
Close 1

فقط یادت باشه که قبل از این کار اصلا روی این درایو چیزی ننویسی .
امیدوارم با این روش پیدا شه اطلاعاتت . اگر اینطوری پیدا نشه دیگه فکر نمیکنم راهی باشه و معنیش اینه که اطلاعات اصلا وجود ندارن .

پ ن : فکر میکنم بقیه زبونها با این کار اطلاعات 0 و در فایل قرار میدن ولی وی بی 6 چیزی رو تغییر نمیده .

mmssoft
دوشنبه 15 شهریور 1389, 19:58 عصر
من دو نکته دیگه به ذهنم میرسه .
یکی اینکه یه برنامه بنویسی که داخل تمام فایلهای روی اون درایو رو بگرده و یه متن خاص که داخل اون فرم بوده رو پیدا کنه و این طوری بقیه کدها رو پیدا کنی .

مورد دیگه اینکه شاید اون کدها الان توی هیچ فایلی نباشن که با یه راه خیلی ساده با vb6 میتونی تمام اطلاعات موجود روی اون درایو رو بیاری توی یک فایل و بعد فایل رو بررسی کنی .
واسه این کار در vb6 یه فایل خالی باز کن و بعد یک کاراکتر در حجم مثلا 1 گیگابایت اون فایل قرار بده ، این طوری یک گیگابایت از اطلاعات بینام و نشون روی هارد میاد داخل اون فایل . برای اینکه تمام اطلاعات رو بیاری روی فایل ، حجم رو برابر حجم درایوت قرار بده و یا مثلا درچند تا فایل این کار رو انجام بده .
اگر vb6 کار نکردی این کدش هست

MyStr$="x"
Open FileName$ for binary as 1
FileLength&=1000000000
Put 1,FileLength,MyStr$
Close 1

فقط یادت باشه که قبل از این کار اصلا روی این درایو چیزی ننویسی .
امیدوارم با این روش پیدا شه اطلاعاتت . اگر اینطوری پیدا نشه دیگه فکر نمیکنم راهی باشه و معنیش اینه که اطلاعات اصلا وجود ندارن .

پ ن : فکر میکنم بقیه زبونها با این کار اطلاعات 0 و در فایل قرار میدن ولی وی بی 6 چیزی رو تغییر نمیده .

ممنون از پاسختون.
اول اینکه من شروع کردم به کد نویسی دوباره. در ضمن روش دوم که گفتید فکر نمی کنید بررسی کردن 1 GIG برای پیدا کردن یک فایل 20 کیلوبایتی خیلی سنگین باشه و موجب هنک کردن بشه؟؟
فکر نکنم روش مناسبی باشه!!!!

MEhdi Sobhani
دوشنبه 15 شهریور 1389, 20:03 عصر
ممنون از پاسختون.
اول اینکه من شروع کردم به کد نویسی دوباره. در ضمن روش دوم که گفتید فکر نمی کنید بررسی کردن 1 GIG برای پیدا کردن یک فایل 20 کیلوبایتی خیلی سنگین باشه و موجب هنک کردن بشه؟؟
فکر نکنم روش مناسبی باشه!!!!
سلام
نه قبلا امتحان کردم اصلا کند نیست .
نباید اطلاعات رو روی هارد بررسی کنید . این طوری واقعا کند میشه . اول وارد متغیر میکنید و بعد داخل اون متغیر با توابع خود وی بی سرچ میکنید تا سرعت بالا باشه .
در این تاپیک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=1089922#post1089922) نمونه کدش رو هم نوشتم .
خیلی خیلی سریعتر از چیزی هست که فکرش رو میکنید .

MEhdi Sobhani
دوشنبه 15 شهریور 1389, 20:27 عصر
الان تست کردم
واسه یه فایل یک گیگابایتی که هدف جستجو در آخر فایل هست با قطعات جستجوی 10 مگی ، 6 ثانیه طول کشید .