PDA

View Full Version : نرم افزار اكانتينگ جديد براي اينترنت هوشمند (ماژول اينترنت هوشمند براي NttacPlus)

noorieh
دوشنبه 15 شهریور 1389, 12:40 عصر
با سلام خدمت همه دوستان

از اونجائيكه نرم افزار NttacPlus در ايران مورد استفاده فراواني دارد و البته مزاياي فراواني هم دارد، و همچنين ظهور اينترنت هوشمند و اتصال كاربران به شبكه بدون يوزر و پسورد و عدم پشتيباني nttac از اين امكان، من بيش از يك سال روي نرم افزاري كار كردم كه بتواند اين محدوديت را بپوشاند. و امروز خوشوقتم اعلام كنم نرم افزار اكانتينگ من با نام NooRADIUS آماده و در چند ISP مورد استفاده قرار گرفته و حالا قصد معرفي همگاني اونو دارم. اميدوارم مورد استفاده همه قرار گيرد.

توضيح كلي در مورد نرم افزار اين است كه، شما با معرفي شماره هوشمند ISP خود به نرم افزار، درخواست هايي كه از شماره IN واصل مي شود توسط NooRADIUS پاسخ داده مي شود و بقيه درخواست ها به نرم افزار ديگر همچون Nttac ارسال شده و پاسخ را به روتر بر مي گرداند. در عمل اين نرم افزار واسطي است بين روتر و نرم افزار accounting شما.

در حقيقت NooRADIUS يك نرم افزار كامل در باب RADIUS Server مي باشد كه Packet هاي رسيده را ترجمه كرده و پاسخ مناسب را به روتر باز مي گرداند. اما كار accounting آن فقط لاگ كردن مصارف مي باشد. و لاگ آن هم شبيه nttac است. حتي مي تواند لاگ را در همان جدولي كه nttac ذخيره ميكند، نگهداري نمايد.

با استفاده از اين روش با يك روتر و يك كامپيوتر براي سيستم accounting كاربران اينترنت هوشمند بدون يوزر و پسورد و همچنين كاربران كارتي مي توانند بدون تداخل، به سيستم متصل شوند.

همچنين امكانات جانبي مثل BlackList شماره تماس گيرنده هم در نرم افزار گنجانده شده است.

از اين نرم افزار جهت اينترنت هوشمند غير مخابراتي هم مي توان استفاده كرد. و عمليات Billing را نيز مي توان بر روي جدول لاگ مربوطه انجام داد.

اين نرم افزار بصورت كامل ارائه شده و هيچگونه محدوديت قفل و زمان و پورت و ... ندارد.

براي دريافت اطلاعات بيشتر و دانلود نرم افزار و راهنماي آن به آدرس http://nooradius.noorieh.net مراجعه نماييد.

موفق باشيد.

cybercoder
دوشنبه 15 شهریور 1389, 16:58 عصر
ظهور اينترنت هوشمند و اتصال كاربران به شبكه بدون يوزر و پسورد و عدم پشتيباني nttac از اين امكان

امکانش هست! در ضمن این مسئله اصلا چیزی نیست که بشه گفت پشتیبانی یا عدم پشتیبانی! هر radius server دیگری هم این مسئله رو Support می کنه!

این مسئله به نحوه تنظیمات AS یا ماژول های روتر مربوطه نه به Radius Server.

به هر حال زحمت کشیدید
موفق باشید.

noorieh
دوشنبه 15 شهریور 1389, 17:28 عصر
سلام
حق با شماست. در دنياي كامپيوتر كمتر چيزي غير ممكن است.

اما آيا شده شما با تنظيمات nttac و اينترنت هوشمند، كاربري با يوز ' (منظورم آپوستروف) يا بدون يوزر به سيستم شما وصل بشه و هيچ مشكلي براتون پيش نياد؟؟؟

cybercoder
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 11:47 صبح
مگه قراره مشکلی هم پیش بیاد ، در سرویس های IN فقط باید در Line های مربوطه ( توضیحش در این مقال نمی گنجد ) یکی از عملیات AAA که همون Authentication هست را غیرفعال کنید. همین و بس!

noorieh
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 15:53 عصر
با سلام

ببينيد، شما يا از nttac استفاده مي كنيد يا نه.

اين درسته كه شما مي تونيد به روتر بگيد اصلا نياز به Authenticate نداشته باشه و همه درخواست ها رو جواب بده.

اما اگه از يك روتر بخواهيد براي IN و غير IN با هم استفاده كنيد، ديگه نمي تونيد اين كار رو انجام بديد. اينجاست كه اين نرم افزار بكار مي آد. يا مثلا اونايي كه 3Com با TC1000 دارند، براي authenticate توي روتر، حتما بايد يوزري وارد شده باشه وگر نه TC1000 كار نميكنه.

اين در مورد authenticate، اما accounting‌ رو چيكار مي كنيد؟ اونم بي خيال مي شيد؟ مقدار مصرف و يوزر آنلاين و اينا رو چي؟ اگه بي خيال مي شيد كه هيچ و در اصل شما از هيچ نرم افزاري استفاده نمي كنيد، اما اگر براي accounting از nttac‌ استفاده مي كنيد، چك كنيد ببينيد با يوزري كه ' (همون آپوستروف) توي كلمه يوزر نيمش باشه، چه بلايي سر nttac مياد؟!!

يا اگه از تنظيمات يوزر Default‌ براي nttac در authenticate‌ استفاده مي كنيد، اگر كاربر هيچ كلمه اي رو براي يوزر نزنه، اصلا nttac‌ جوابشو نميده، نه اينكه اون درخواست Reject بشه، و بعد از يه مدتي كه timeout زياد بشه روتر دچار مشكل ميشه و ....

اگر من نرم افزاري رو براي اين كار آماده كردم، مدت زيادي با مشكل ISP دار ها مواجه بودم و بيش از يك سال هم تلاش كردم تا بتونم پروتكل RADIUS رو توي ويندوز پياده سازي كنم، و مثل خيلي اكانتينگ هاي وطني و مطرح لينوكسي از Free RADIUS استفاده نكردم يا يه پوسته وب بيس براي nttac نيست كه فقط با ديتا هاي اون كار كنه و همه چيز رو بنام خودشون تموم كنن، انگار كه هيچ nttacي وجود نداره. و الآن هم براي هر كس كه نصب كردم، خيلي اظهار رضايت مي كنن.

چيزي كه خيلي ها علاقمند هستن، اينه كه در كنارش ريپورتر و برنامه وب بيسي وجود داشته باشه تا راحت باشند. كه روي اونم دارم كار مي كنم و هر موقع آماده بشه در اختيار همه قرار مي دم.

در هر حال من از هر انتقاد سازنده استقبال مي كنم و قصد جسارت نسبت به كسي رو ندارم.

موفق باشيد

cybercoder
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 00:15 صبح
اما اگه از يك روتر بخواهيد براي IN و غير IN با هم استفاده كنيد، ديگه نمي تونيد اين كار رو انجام بديد

در cisco ها که امکان پذیره بقیه را تخصص ندارم نمی تونم اظهار نظر کنم.

اين در مورد authenticate، اما accounting‌ رو چيكار مي كنيد؟ اونم بي خيال مي شيد؟ مقدار مصرف و يوزر آنلاين و اينا رو چي؟ اگه بي خيال مي شيد كه هيچ و در اصل شما از هيچ نرم افزاري استفاده نمي كنيد، اما اگر براي accounting از nttac‌ استفاده مي كنيد، چك كنيد ببينيد با يوزري كه ' (همون آپوستروف) توي كلمه يوزر نيمش باشه، چه بلايي سر nttac مياد؟!!

اون ها هم راه داره ...

اما به هر حال عرض کردم که زحمت کشیدید.

online_mansoor2007
سه شنبه 23 شهریور 1389, 14:42 عصر
اصلاً نیاز به این نرم افزار نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! سالهاست که خود من دارم از Nttac و بدون نیاز به هیچ برنامه جانبی یوزر اینترنت هوشمند رو بدون یوزر نیم می فرستم روی اکانتینگ !!!!