PDA

View Full Version : سوال: پایگاه داده ام را در رایانه مقصد کجا قرار دهم؟

Need4Design
دوشنبه 15 شهریور 1389, 17:31 عصر
من یک برنامه به زبان C sharp نوشتم ولی وقتی رو رایانه مقصد می برم نمی تونه پایگاه داده رو بخونه و اطلاعات نمایش داده نمیشن.من پایگاه داده رو تو همون مسیری که تویه رایانه خودم هست یعنی My Document تو رایانه مقصد هم قرار میدم ولی بازم خطای SqlExseption میده.
در ضمن من برنامم رو Publish هم میکنم.

اگه میشه راهنماییم کنید که باید چه کار کنم.
باتشکر

بهزادصادقی
دوشنبه 15 شهریور 1389, 20:31 عصر
دوست عزیز. خطای SqlException می تواند صدها دلیل مختلف داشته باشد. می شود از شما خواهش کنم متن دقیق پیغام خطا را ایجا درج نمائید؟

با تشکر.

Need4Design
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 02:26 صبح
سلام بهزاد جان
ممنون از اینکه پیگیر هستی،خطا اینه:

An attempt to attach an auto-named database for file C:\Documents and Settings\Administrator\My Documents\db_Telephone.mdf failed. A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share

هر چی هم دیتابیس رو این پوشه اون پوشه جابجا می کنم درست نمیشه.

بهزادصادقی
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 09:20 صبح
مرسی.

قدم اول - آیا می توانی این دیتابیس فایل را مستقیما از درون خود SQL Server Management Studio روی خط بیاوری؟

متوجه سوال من میشوی، یا احتیاج به توضیح دارد؟

شما الان وقتی سعی می کنی از طریق سی شارپ به SQL Server وصل شوی، این خطا را می گیری. خطای داره به شما می گه که برنامه SQL Server توانایی دیدن یا کار کردن به اون فایل دیتا بیش شما را ندارد. سوال اینحاست که آیا اشکال از ناحیه ساختار سی شارپ سر چشمه می گیرد و یا آیا مشکل هیچ ربطی به اینکه شما داری از سی شارپ این کار رو می کنی نداره؟

شخصا احتمال می دهم که مشکل از ناحیه سی شارپ سر نمی زند، بلکه یک مشکل هست که خود SQL Server با محیط شما دارد. اگر شما بتوانی Management Studio را راه اندازی کنی و در آن محیط به این فایل وصل شوِی، می دانیم محیط مناسب است. ولی اگر نتوانی وصل شوی به فایل دیتابیس خود، می فهمیم که یک اشکال اساسی در محیط است و بای مسئله را آنجا حل کنیم و نه در سی شارپ.

Need4Design
یک شنبه 21 شهریور 1389, 14:02 عصر
ببخشید بهزاد جان دیر اومدم.
ولی بهزاد جان ما سرکلاس دانشگاه این کاری که شما می گید رو انجام نمی دادیم و خیلی ساده استاد اونو به ما می دادن و ما روی سیستم های کارگاه اجرا میکردیم و کار می کرد اما من اون موقع به این مسئله دقت نکرده بودم.به نظر من مشکل از جای دیگس.
راستی من sql studio manegment رو سیستم ندارم که حرف شما رو تست کنم ولی همون طور که گفتم مشکل از جای دیگه هستش.