PDA

View Full Version : اعمال فيلتر 2 گانه در كوئري

bita_ziba77
دوشنبه 15 شهریور 1389, 17:41 عصر
با سلام
من يك فرم دارم كه شامل 4 عدد Combo box مي باشد
Combo box1 -Combo box2-Combo box3-Combo box4
كه كاربر بعد از انتخاب نمودن Combo box ها كليد داخل فرم را فشرده و كليه موارد موارد انتخابي در Combo box ها در يك كوئري اعمال شده (با استفاده از دستور Like در كوئري- متناظر با فيلدهاي Combo box ها در فرم) و به تبعيت از آن گزارشي را نمايش مي دهد.

من حالا مي خواهم يك Combo box5 و يك Check box1 را به فرمم اضافه كنم
من چگونه مي توانم شرط زير را براي فرمم اعمال كنم:
هنگامي كه كاربر اين چك باكس را تيك دار كرد Combo box5 فعال شده و كاربر بتواند مورد خود را انتخاب نمايد و اين انتخاب هم به همراه انتخاب هاي ديگر در كوئري اعمال گردد ولي اگر تيك نداشت و combo box5 غير فعال بود ، فقط 4 انتخاب قبلي در كوئري اعمال گردد.
لازم به توضيح است من در بالا مي خواهم كليه انتخاب ها اعمال گردد و نمي خواهم در بخش Or كوئري آورده شود

با تشكر

ali190
دوشنبه 15 شهریور 1389, 19:33 عصر
لطف کنید و نمونه بذارید
ممنون

linktaz
دوشنبه 15 شهریور 1389, 22:07 عصر
امیدوارم منظورتون رو متوجه شده باشم.میشه کاملترش کرد که وقتی تیک فعال باشد و کومبو باکس خالی باشه پیغام اخطاری مبنی بر "الزام بر پر بودن فیلد" نمایش داده بشه.عجله داشتم نتونستم تکمیل ترش کنم.موفق باشید.

bita_ziba77
سه شنبه 16 شهریور 1389, 13:17 عصر
امیدوارم منظورتون رو متوجه شده باشم.میشه کاملترش کرد که وقتی تیک فعال باشد و کومبو باکس خالی باشه پیغام اخطاری مبنی بر "الزام بر پر بودن فیلد" نمایش داده بشه.عجله داشتم نتونستم تکمیل ترش کنم.موفق باشید.

دوست گرامي
با سلام و با تشكر از نونه ارسالي
در نمونه شما هنگامي كه چك باكس تيك دار مي شود كوئري اول اجرا مي گردد و در صورت تيك دار نبودن كوئري دوم .
آيا امكان دارد به جاي اين دو كوئري از يك كوئري استفاده گردد؟

با تشكر

linktaz
سه شنبه 16 شهریور 1389, 17:48 عصر
دوست گرامي
با سلام و با تشكر از نونه ارسالي
در نمونه شما هنگامي كه چك باكس تيك دار مي شود كوئري اول اجرا مي گردد و در صورت تيك دار نبودن كوئري دوم .
آيا امكان دارد به جاي اين دو كوئري از يك كوئري استفاده گردد؟

با تشكر
باز هم اخر وقت رسیدم.و میشه کاملترش کرد که وقتی تیک فعال باشد و کومبو باکس خالی باشه پیغام اخطاری مبنی بر "الزام بر پر بودن فیلد" نمایش داده بشه...موفق باشید. !!
شرمنده