PDA

View Full Version : استفاده از فایل های فلش در برنامه نویسی!

mr_esmaily
دوشنبه 31 شهریور 1382, 11:28 صبح
سلام
من تازه یک OCX برای کاربا فایل هلی فلش بافرمت swf پیداکردم اونواین جاگذاشتم تا شماهم از اون استفاده کنید :oops:
منتها اگه کسی فایل هایی با فرمت swf داره البته مثل همینی که تو این برنامه است وریجستر نداره (البته اگه مثل همین نمونه صوت هم داشته باشه بهتره) در همین جا اونو بفرستِ. :wink:

باتشکر قبلی

موفق و پیروز باشید 8)

الهام تفریشی
دوشنبه 31 شهریور 1382, 14:37 عصر
اسماعیلی جان عالی بود
منم البته از این تازه استفاده کرده بودم
فایل های فلش هم زیاد دارم بگو چی می خوای

mr_esmaily
دوشنبه 31 شهریور 1382, 14:43 عصر
سلام
خواهش می کنم قابلی نداشت :mrgreen:
فایل هایی مثل اونیکه تو همین برنامه بود یعنی چه جوری بهت بگم ... آها شیک باشه(هرچی بود) :wink: فقط منتها با فرمتswfباشه

موفق و پیروز باشی 8)

linux
دوشنبه 31 شهریور 1382, 19:25 عصر
بهترین جا برای استفاده از این فلش ها ساختن splash screen یا about هست
اگر می شد با این فلش به دیتا بیس هم وصل شد که عالی بود!

الهام تفریشی
سه شنبه 01 مهر 1382, 09:22 صبح
فکر نکنم بشه به بانک وصل کرد اگه بشه فوق العاده میشه
من خودم بهش خیلی احتیاج دارم

(سیدشریفی)
سه شنبه 01 مهر 1382, 10:30 صبح
آقای اسماعیلی برنامه خیلی جالبیه
دستت درد نکنه
:lol: :lol: :lol:

(سیدشریفی)
سه شنبه 01 مهر 1382, 10:46 صبح
چند نمونه فایل فلش

(سیدشریفی)
سه شنبه 01 مهر 1382, 12:39 عصر
این هم چند نمونه دیگر

jannati
سه شنبه 01 مهر 1382, 13:54 عصر
آقای اسماعیلی
اگر ممکنه یه توضیح راجع به کار با این ocxبه من بدید.مثلا اینکه کجا باید فایل فلش را براش تعریف کنیم یا خصوصیات دیگرش که باید ست بشه.
قبلا ازشما سپاسگزارم

mr_esmaily
سه شنبه 01 مهر 1382, 15:39 عصر
سلام
در جواب آقای jannati باید بگم من در اینجا قصد ندارم که همه امکانات کنترل فلاش را تشریح کنم و فقط خواص و متدها و رویدادهای مهم و ساده آن را بررسی خواهم کرددر ضمن خودم هم تازه با این کنترل آشنا شدم :

خواص

Movie: این خاصیت آدرس فایل فلاش مورد نظر می باشد و از نوع رشته ای است.

Quality2: برای تنظیم کیفیت و وضوح هنگام نمایش فایل می باشد. مقادیر آن بصورت رشته ای و یکی از حالتهای high و low و Autohigh و Autolow و Best می باشند.

Loop: یک خاصیت منطقی است و تعیین می کند که اگر نمایش فایل به انتها برسد دوباره آن را نمایش دهد یا خیر

متدها:

Play: نمایش فایل را آغاز می کند.

Forward: یک فریم به جلو می رود.

Back: یک فریم به عقب می رود.

Stop: نمایش را قطع می کند.

GotoFrame: با استفاده از این متد نمایش را به فریم شماره مورد نظر منتقل می کنیم.

Zoom: بزرگنمایی را تعیین می کنیم. (پارامتر آن یک عدد صحیح است)

رویداد:

FSCommand: این رویداد دو پارامتر دارد که از طریق آنها رویدادهایی را که روی فایل فلاش در حال نمایش اتفاق می افتد و پارامترهای آن رویداد را به اکتیوایکس منتقل می کند. مثلا زمانی که رویداد Zoom برای فایل فلاش روی بدهد، مقدار پارامتر command برابر رشته Zoom و پارامتر args برابر مقدار بزرگنمایی می باشد.

برای روشن شدن این مطلب یک فایل فلاش را در نظر بگیرید که حاوی کلیدی است که بازدن آن کلید عمل بزرگنمایی باید انجام شود. با فشار دادن این کلید رشته zoom به همراه مقدار آن برای اکتیو ایکس ارسال می شود و شما می توانید در رویداد FSCommand این مقادیر را گرفته و کنترل لازم را روی آنها انجام دهید.

برای نمونه مثال زیر را که قبال براتون فرستادم برای شما در اینجا آوردم:

Private Sub Form_Load()

SWF1.Movie = App.Path + "\shockrave.swf" 'this is nothig

SWF2.Movie = App.Path + "\uiexample.swf" 'this is nothig

End Sub

Private Sub High_Click()'this is nothig

SWF1.Quality2 = "high"'this is nothig

End Sub

Private Sub Low_Click()'this is nothig

SWF1.Quality2 = "low"'this is nothig

End Sub

Private Sub Rewind_Click()'this is nothig

SWF1.GotoFrame (0)'this is nothig

End Sub

Private Sub Play_Click()'this is nothig

SWF1.Play

End Sub

Private Sub Forward_Click()'this is nothig

SWF1.Forward

End Sub

Private Sub Back_Click()'this is nothig

SWF1.Back

End Sub

Private Sub SWF2_FSCommand(ByVal command As String, ByVal args As String)'this is nothig

If (command = "Zoom") Then

SWF1.Zoom (args)'this is nothig

Else

MsgBox (args)'this is nothig

End If

End Sub

Private Sub ZoomIn_Click()'this is nothig

SWF1.Zoom (50)'this is nothig

End Sub

Private Sub ZoomOut_Click()'this is nothig

SWF1.Zoom (200)'this is nothig

End Sub

در این مثال شما کافی است به نحوه استفاده از متدها و خواص و رویدادها توجه کنید. دو کنترل فلاش روی فرم قرار داده شده است که با نامهای SWF1 و SWF2 نامگذاری شده اند.

منبع : جادوی ویژوال بیسیک

موفق و پیروز باشید. 8)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
آقای سید شریفی هم بابت فایلهشون ممنونم البته هنوز نتونستم ازشون استفاده کنم چون ویندوز کامپیوترم دچار مشکل شده! :cry:

در ضمن از اینکه دیر جوابتونو می دم معذرت می خوام چون تا ساعت 2 تو مدرسه بودم(چون متاسفانه مدرسه ها باز شده دیگه!:roll: )

موفق و پیروز باشید. 8)

(سیدشریفی)
پنج شنبه 03 مهر 1382, 10:38 صبح
و این هم چند نمونه دیگر

mr_esmaily
پنج شنبه 03 مهر 1382, 14:54 عصر
دستت در نکنه! 8)

Voldemort
پنج شنبه 03 مهر 1382, 15:58 عصر
آقای اسماعیلی چند نمونه فایل Flash برای دانلود در همان جایی که برنامه و مقاله را دانلود کرده اید برایتان می گذارم. فردا.

mr_esmaily
پنج شنبه 03 مهر 1382, 21:29 عصر
ممنون منتظرم! :wink:

Voldemort
یک شنبه 06 مهر 1382, 10:49 صبح
بابت تاخیر باز هم شرمنده.
سرور Sharemation که از آن استفاده می کنم متاسفانه چند روزی است جواب نمی دهد ونتوانستم آنها را Upload کنم. :(

Voldemort
یک شنبه 06 مهر 1382, 10:51 صبح
یک چیز دیگر که یادم رفت. اینها کلیدهای طراحی شده با Flash هستند که از یک سایت دانلود کردم. اگر روی هر کدام از آنها کلیک کنید آدرس سایت را هم می توانید بدست آورید.

(سیدشریفی)
یک شنبه 06 مهر 1382, 12:30 عصر
آقا دستت درد نکنه کلیدهای خیلی جالبی بود
:lol: :lol: :lol:

mr_esmaily
یک شنبه 06 مهر 1382, 17:02 عصر
خیلی ممنون آقای Voldemort
فقط یه دو سوال داشتم اونام اینکه :
1)چه جوری میشه نام پیشفرض اون دگمه هایی رو که یا فلش درست شده بود تغییر داد(اصلاً میشه یا نه؟ :wink: )

2)چه جوری میشه پس از کلیک روی اون دگمه ها به سایت پیشفرض نرفت و عملی را که مورد نظرمان است انجام داد؟

با تشکر قبلی 8) ‏

Voldemort
دوشنبه 07 مهر 1382, 00:00 صبح
دوست عزیز اینها فقط جنبه مثال دارند. برای تغییر آنها باید فایلهای Fla آنها را گیر بیاورید. در همان سایت بگردید شاید بتوانید پیدا کنید. فایلهای Fla پروژه های فلاش هستند. اگر سوالتان را از یک متخصص فلاش هم بپرسید بد نیست. می توانید با وبلاگ دوست عزیزمان مشورتی داشتنه باشید:
http://macromedia.persianblog.com

rezash
شنبه 12 مهر 1382, 13:36 عصر
با عرض سلام
فلشی را ساخته ام که فهرست یک سری فایل دیگر است و درست کار مکند در صوتی که در فلش پلیر یا انترنت اکسپلورر اجرا کردد
ولی وقتی با این اکتواکس آن را در برنامه اجرا مکنم یک صفجه ی اینترنت اکپلورر باز میکند و پیام خطایی میدهد که نشان میدهد برنامه به دنبال فایل در انترنت می خواهد برود ( پیام خطا می گوید فایل در آدرس Http:\\ ... موجود نیست)
شاید آدرس دهی را باید در وبی و با دستور
Fscommand
بدم درست شه اگه میشه لطف کنید در مورد این پارامتر از این ActiveX توضیح بدید و نحوی آدری دهی با آن توضیح دهید
با تشکر

Voldemort
پنج شنبه 17 مهر 1382, 20:28 عصر
Rezash عزیز من فکر کنم شما در آدرس دهی اشتباه کرده اید. فراموش نکنید که چون فایل فلاش کنار برنامه خودتان است باید از آدرس دهی محلی استفاده کنید و نه از آدرس دهی روی شبکه مثلا چیزی شبیه به این:

App.Path + “\Test.Swf”

rezash
سه شنبه 06 آبان 1382, 08:52 صبح
دستت در دنکنه Voldemort عزیز
نکته ای که اشاره کردید مشکل را حل میکند

VB6.0
سه شنبه 18 آذر 1382, 13:51 عصر
با سلام
میبخشید اما من در اجرای این برنامه شما دچار مشکل شدم و خطای پیدا نکردن فایل OCX مزبور رو میده!
آیا مطمین هستید که برنامه ای که ارسال شده درست کار میکنه؟
متشکرم.

mr_esmaily
سه شنبه 18 آذر 1382, 14:55 عصر
سلام
آره تا حالا که کار می کرد.

Inprise
چهارشنبه 19 آذر 1382, 20:13 عصر
اگر می شد با این فلش به دیتا بیس هم وصل شد که عالی بود!

فلش کلیه امکانات یک محیط برنامه نویسی متوسط رو بهتون میده ، از جمله ارتباط با بانکهای اطلاعاتی که برای این مقصود باید از Flash MX 2004 استفاده کنید به همراه Macromedia Flash MX Data Connection Kit . مقاله کاملی در این مورد اینجاست : http://www.macromedia.com/devnet/mx/flash/articles/delta_packet.html

خوش باشید

mehdi3683
یک شنبه 25 مرداد 1383, 07:31 صبح
اقا این OCX اش کجاست :(

sh
یک شنبه 25 مرداد 1383, 20:44 عصر
این کامپوننت هم خوبه برای کار با فلش در دات نت

ComponentOne C1Flash for .NET

اوصاف :

C1Flash is a library that allows you to create Macromedia Flash (.SWF) documents from your applications.

The Macromedia Flash file format (SWF) delivers vector graphics and animation over the Internet to the Macromedia Flash Player. The SWF file format is designed to be a very efficient delivery format, not a format for exchanging graphics between graphics editors. It is designed to meet the following goals, with which some other file formats can not compete:

· On-screen display: The format is primarily intended for on-screen display and supports anti-aliasing, fast rendering to a bitmap of any color format, animation.

· Extensibility: The format is a tagged format, so it can be evolved with new features while maintaining backward compatibility with earlier versions of Flash Player.

· Network delivery: The format can travel over a network with limited and unpredictable bandwidth.

· Simplicity: The format is simple so that Flash Player is small and easily ported.

· Scalability: The files work well on limited hardware, and can take advantage of better hardware when it is available. This is important because computers have different monitor resolutions and bit depths.

· Speed: The files render at a high quality very quickly

منصور بزرگمهر
پنج شنبه 29 مرداد 1383, 06:07 صبح
با عرض معذرت

آقا نمیدانم چشمهای من خیلی ضعیف شدند، یا مشکل از جای دیگر است. آقا من در قسمت اول این بخش که آقای Voldemort پیام داده اند، هر چه می گردم، هیچ جای لینک برای دانلود فایلی نمی بینم، و خواهشناٌ دوستان مکان دقیق ! ! ؟ لینک مذکور را نشان دهند، تا ما نیز نصیبی ببریم .

این اشکال در مورد مشابه همین سئوال نیز رخ داده است. اشکال از کجاست . از اکسپلورر و تنظیمات آن یا ... (اکسپلورر 6 XP)

منصور بزرگمهر
پنج شنبه 29 مرداد 1383, 06:10 صبح
11