PDA

View Full Version : سوال: ساختن پنجره wizard

elec645
سه شنبه 16 شهریور 1389, 12:12 عصر
سلام :لبخندساده:
چطوري ميشه تو برنامه C# يك پنجره wizard درست كرد. كه كاربر مرحله به مرحله بتونه يك سري تنظيمات رو انجام بده .
اگه يه مثال بزاريد ممنون ميشم:تشویق:

saeedalg
سه شنبه 16 شهریور 1389, 13:25 عصر
تو C# ویزارد نداریم (لا اقل تا 2008) ولی تو اینترنت کدایی هست مثل این (http://www.codeproject.com/KB/miscctrl/DesignTimeWizard.aspx)میتونید به دلخواه تغییرشون بدید.
کلا معمولا با استفاده از یه فرم و چند تا باتن و یه TabPage میسازن.

elec645
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 11:13 صبح
سلام از کمکتون ممنونم :لبخندساده:
ولی تو توضیحات برنامه گفته که زمانی که برنامه رو کامپایل می کنی یک سری کنترل به toolbox شما اضافه میشه و یا اون رو باید در مد design باز کنید.
اولا زمانی که اون رو تو 2008 باز می کنی خطا میده و کامل تبدیل نمیشه
دوما در تول باکس قرا نمی گیرد
سوما باز کردن در مد دیزاین یعنی چی ؟؟
میشه یک کم درباره اون توضیح بدید :چشمک:

saeedalg
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 11:41 صبح
تو sourceforge, CodeProject, CodePlex, ... برنامه های زیادی برای کارهای مشابه وجود داره، اول بخونیدش ببینید که برای چه ورژنیه (که فکر کنم با 2008 نباید مشکل داشته باشه).
در مورد اینکه تو مد دیزاین و این حرفا، کد رو باز کنید کامپوننت رو کامپایل کنید (ران نه، کامپایل، ممکنه شما ران کرده باشین خطا داده) یه dll تو output خودش میسازه. حالا یه پروژه WinApp ایجاد کنید، برید تو فرم (دیزاینر) بعد تولباکسی که معمولا خاکسترییه و سمت چپه رو باز کنید، ته تولباکس کلید راست کنید و Add Tab رو بزنید اسمش رو ویزارد بذارید، حالا اون dllای که تو output ساخته رو با موس درگ کنید تو فضای تب جدیدتون، تبدیل میشه به چند تا element که میتونید ازش استفاده کنید.

elec645
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 12:42 عصر
ممنون
برنامه که نوشته شده مال ورژن 2003 است . من زمانی که اون رو تو 2008 باز می کنم اون رو تبدیل می کنه ولی زمانی که اون رو کامپایل می کنم خطایی نم ده و فایل exe رو تولید می کنه ولی dll نمی سازه !!!!!

saeedalg
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 14:21 عصر
من تو 2010 امتحانش کردم درست بود، فقط اول یه Error میده که فایل solution ، readonly یه کلا فایلاش رو از این حالت در آری مشکلی نداره، کامپایل میشه، ویزارد ساده و خوبی هم هست، dll نداره ولی UserControl داره برای همین تو Designer اون بری میتونی ببینی آیتمای مربوطش رو، برای استفاده از اون هم میتونی پوشه Wizard رو کپی کنی و اضافه کنی تو پروژت (با مایحتویش) و ازش استفاده کنی.
elec645 یه خورده به خوت زحمت بده.

elec645
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 11:11 صبح
سلام
من برنامه رو کامپایل کردم و اون پوشه ویزارد رو دیدم. مشکل من استفاده از اون user control هایی که تو همین پوشه ویزارد است.
باور کنید من ادم تنبلی نیستم. رشته من برق است و چنان تسلطی روی C#‎ ندارم(البته یه سری برنامه های ساده نوشتم). از دیروز روش کار کردم و نتونستم ازش استفاده کنم. من در واقع می خوام ازش استفاده کنم تو یه پروژه درسی که میاد از طریق پورت سریال با یک دستگاه ارتباط برقرا می کنه و یک سری تنظیمات رو انجام میده و یک سری گزارش رو باید بگیره و ذخیره کنه
میدونم توقع زیادی است ولی اگه ممکن است یه مثالی از استفاده از این برنامه برام بزارید.

اخه من نتونستم بفهمم اگه بخوام این ویزارد رو با توجه به کاربرد خودم درست کنم باید چکار کنم.:عصبانی++: