PDA

View Full Version : کدها را خودمان بنویسیم یا از امکان ویزاردی استفاده کنیم؟

maktab
سه شنبه 16 شهریور 1389, 17:54 عصر
وقتی یه برنامه با سی شارپ می نویسم سعی می کنم تمام کدهای اتصالات به بانک، انتقال فایل و... را به صوت دستی خودم بنویسم نه اینکه از ویزارد کنترل ها استفاده کنم.
مثلا اگر بخوام اطلاعات یک فروشگاه را در یک دیتاگردویو نمایش بدم، از اتصال ویزاردی کنترل دیتاگردویو استفاده نمی کنم چونکه اینطوری سرعت بالاتر می ره!
حالا برای سایت ها و برنامه های اینترنتی چطور؟
بهتره از کدام روش استفاده کنیم؟ از همه لحاظ : سرعت، امنیت و...

Saman Hashemi
سه شنبه 16 شهریور 1389, 18:09 عصر
وقتی یه برنامه با سی شارپ می نویسم سعی می کنم تمام کدهای اتصالات به بانک، انتقال فایل و... را به صوت دستی خودم بنویسم نه اینکه از ویزارد کنترل ها استفاده کنم.
مثلا اگر بخوام اطلاعات یک فروشگاه را در یک دیتاگردویو نمایش بدم، از اتصال ویزاردی کنترل دیتاگردویو استفاده نمی کنم چونکه اینطوری سرعت بالاتر می ره!

به نظر من بهتره همون دستی بنویسید!!

maktab
سه شنبه 16 شهریور 1389, 18:20 عصر
برای کنترل لاگین چطور؟ آن هم بهتره دستی بنویسم؟
آن موقع سطح امنیتی پایین نمیاد؟

Saman Hashemi
سه شنبه 16 شهریور 1389, 18:24 عصر
برای کنترل لاگین چطور؟ آن هم بهتره دستی بنویسم؟
آن موقع سطح امنیتی پایین نمیاد؟

نه دستی روش جالبی نیست از Membership استفاده کن و در صورت نیاز همونو شفارشی کن!!

persian_bigboy
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 22:31 عصر
دوست من ، چرا سوال الکی ؟؟؟؟ اگه آماتور هستی از ویزاد برای شروع استفاده کن و اگر نیستی شما یک کلاس ایجاد کن و کد بنویس برای همیشه . مرسی

grobech
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 23:29 عصر
سلام من اول از ویزارد استفاده می کردم همه چیزش خوبه ولی وقتی می خوایی یه پارامتر بفرستی که از نوع متغیر دچار مشکل میشی باید اول متغیر توی یه لیبل بریزی بعد لیبل پنهان کنی بهد بریزی برای همین از روش دستی استفاده کردم

maktab
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 23:30 عصر
دوست من ، چرا سوال الکی ؟؟؟؟ اگه آماتور هستی از ویزاد برای شروع استفاده کن و اگر نیستی شما یک کلاس ایجاد کن و کد بنویس برای همیشه . مرسی

وقتی برنامه های تحت شبکه می نویسیم بحث امنیت خیلی زیاد مطرح می شه در صورتی که در برنامه های دیگر کمتره، توی برنامه هایی که تحت شبکه نیستند می تونیم با خیال راحتتری کد بنویسیم. ولی سوال من اینه: توی ASP.NET کنترل هایی برای امنیت قرار داده شده اند (مثلا لاگین) که خودشون سعی می کنند با اصول امنیتی که براشون تعریف شده کد تعریف کنند. حالا با این وجود باز بهتره برای چنین کنترل هایی خودمان کد بنویسیم؟

imanasp
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 01:50 صبح
وقتی برنامه های تحت شبکه می نویسیم بحث امنیت خیلی زیاد مطرح می شه در صورتی که در برنامه های دیگر کمتره، توی برنامه هایی که تحت شبکه نیستند می تونیم با خیال راحتتری کد بنویسیم. ولی سوال من اینه: توی ASP.NET کنترل هایی برای امنیت قرار داده شده اند (مثلا لاگین) که خودشون سعی می کنند با اصول امنیتی که براشون تعریف شده کد تعریف کنند. حالا با این وجود باز بهتره برای چنین کنترل هایی خودمان کد بنویسیم؟
بزار با همین مثال خودت واست توضیح بدم
شما با سفارشی کردن کنترلهای لاگین هم میتونی همون امنیت رو داشته باشی مثلا میتونی حداقل تعداد حروف پسورد رو در فایل web.config مشخص کنی تا زمانی که کاربر جدید ثبت میشه این شرط براش چک بشه یا اینکه پسورد Complex داشته باشی که بیشتر با membership انجام میشه. دیگه اینکه استفاده محض از کنترلهای پیش فرض دستت رو برای طراحی یک سایت منعطف می بنده مثلا شما نمیتونی نام و نام خانوادگی کسی که میخاد تو سایتت ثبت نام کنه رو تو دیتابیست ذخیره کنی!! چرا چون ویزارد CreateNewUser این امکان رو بهت نمیده و فقط چند تا فیلد پیش پا افتاده رو میتونی با ویزارد ذخیره کنی اینجاست که باید از کدنویسی استفاده کنی و علی رقم این که از سیستم membership برای ثبت فیلدهای پیش فرض(مثل نام کاربری، پسورد، ایمیل و...) استفاده کنی میتونی یک پروفایل با کدنویسی ایجاد کنی و از طریق اون هر فیلدی رو مثل همین نام و نام کاربری بیای و توی دیتابیست ذخیره کنی

ASPX
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 08:28 صبح
اگه به سورس پروژه هاي بزرگ نگاه كنيد همه كارها دستي انجام شده ولي از كنترلهاي خود دات نت به نحو عالي استفاده كرده اند . به عنوان مثال براي لاگين سورس موجود در BlogEngine اومده خودش يك Provider براي كلاس MemberShip نوشته با اينكه از همه كنترلهاي Login استفاده كرده
استفاده از ويزاردها فقط در جهت ايجاد يك مدل سريع و نمايش به كارفرما يا تيم انجام ميشه اما در روش كدنويسي انعطاف برنامه به شدت بالا ميبره شما ميتونيد از معماري هاي مختلفي مثل سه لايه تو كارها تون استفاده كنيد به جاي چندين هزار خط كد شلوغ يك مدل خيلي خوب داشته باشيد

mohsenns5
سه شنبه 28 آذر 1391, 18:23 عصر
سلام
سوال من اینه که اگه یه صفحه وب داشته باشی که یه گرید داره و به بانک بایند شده باشه، سرعت لود صفحه زمانی که از دیتاسورس های ویزاردی استفاده کرده باشن بیشتره یا زمانی که از کدنویسی استفاده کردن؟ یا اصلا فرقی در سرعت لود نداره؟
ممنون از پاسخ هاتون

Sirwan Afifi
سه شنبه 28 آذر 1391, 20:30 عصر

از کدنویسی استفاده کنید انعطاف بیشتری دراختیار دارید،برای بحث لاگین و ... هم از همون Membership خود ASP.NET استفاده کن.

fakhravari
سه شنبه 28 آذر 1391, 20:49 عصر
استفاده از ویزارد در بعضی موارد خوبه و نمی ارزه به زمان که برای ایجاد کد ها می زاریم.