PDA

View Full Version : دانستن IP یک کامپیوتر دیگر

منصور بزرگمهر
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 00:02 صبح
با سلام خدمت دوستان

دوستان من از شبکه زیاد سر در نمی آورم، و امیدوارم شما در حل این مشکل به من کمک کنید.

من دوستان زیادی دارم که مشکل کامپیوتری دارند، و آنها از من سئوال می کنند که به خانه آنها بروم، و مشکلات کامپیوتر آنها را حل کنم، و چون این کار زمان و انرژی زیادی از من می گیرد، من می خواهم از طریق ریموت کنترل ویندوز این کار را بکنم. برای استفاده از ریموت کنترل ما نیاز به IP کامپیوتر مقابل را داریم. فرض کنید در خانه دوست من یک وایرلس (یا یک مودم DSL یا یک مودم DialUP) نصب است، و از این وایرلس فرضاً 4 کامپیوتر استفاده می کنند. من می خواهم فرضاً به کامپیوتر شماره سه وصل و انرا تعمیر کنم.

من چگونه می توانم IP کانکش وایرلس به اینترنت و IP کامپیوتر مربوطه را پیدا کنم. اگر راه حل برنامه نویسی بدهید(/C#VB.Net)، که بهتر است، وگرنه چه نرم افزاری این کار را می کند.

مطمئناً وایرلس آنها یک IP دارد، و اتصال آنها از طریق این شماره است، و سپس IP داخلی (زیر مجموعه) به چهاره کامپیوتر سرویس می دهد.

لطفاً سئوال بعدی توضیح دهید اگر این شماره و زیر شماره پس از آنرا بدست آوریم، آیا در ریموت کنترل قابل استفاده است یا خیر؟

امیدوارم مشکل خود را توانسته باشم، درست مطرح کنم.

hamid-nic
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 01:34 صبح
سلام
دوست عزیز اولین مرحله ی برای این کار داشتن IpStatic یا همون IpValid هست که بتوانید به اون متصل بشید ، در غیر این صورت نرم افزا رهایی هستند که می توانند بدون داشتن IpValid به دو کامپیوتر ریموت کرد (مثل TeamViewer) . پس از ریموت هم دوباره میتوانید با ریموت ویندوزی که به اون ریموت شدید به سایر کامپیوتر هایی که به اون کامپیوتر متصل هستند دسترسی و رفع عیب نماید .
موفق باشید .

منصور بزرگمهر
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 02:07 صبح
می توانید توضیح بیشتری بدهید، دوست عزیز.

من فقط IP وایرلس را می خواهم.

razeghi_loved
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 09:31 صبح
چون اون سیستم ها در یک شبکه داخلی هستتد شما نمی توانید از بیرون به اون سیستم ها دسترسی داشته باشید و ای پی وایرلیس هم به درد شما نمی خوره اما اگر برنامه ای روی یکی از سیستم ها نصب بشه مثل همین که دوستان گفت TeamViewer حالا از طرف سیستم داخل اون شبکه که ای پی داخلی داره یه تقاضا ارسال می شه و هر کی اون تقاضا رو بدونه می تونه وارد سیستم اون طرف بشه ، یعنی با اجرای اون برنامه پورتی روی سیستم طرف باز می شه که اگر کسی بلد باشه می تونه وارد اون سیستم بشه

hamid-nic
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 18:28 عصر
در کامل تر شدن فرمایشات razeghi_loved عرض کنم که :
شما به جایی که قراره ریموت بشید چند کامپیوتر دارید که با هم شبکه هستند . یکی از اون کامپیوتر ها به اینترنت متصل شده و به سایر کامپیوتر ها هم این اینترنت را به اشتراک گذاشته یا حتی می تونه نگذاشته باشه . با اجرای این نرم افزار (TeamViewer) روی اون سیستم دارای اینترنت فعال یک نام کاربری و پسوردی به شما می دهد ، شما باید اون نام کاربری و پسورد را در سیستم خودتان به این نرم افزار بدهید و روی اتصال کلیک کنید ، همین . الان شما به اون سیستم ریموت شدید . اما برای اینکه بتوانید به سایر سیستم هایی که در اون شبکه هستند دسترسی داشته باشید می توانید از طریق ریموت همون سیستم به سایر کامپیوتر ها متصل شوید .
موفق باشید .

منصور بزرگمهر
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 20:00 عصر
طریق استفاده آن را می فرمائید؟

من انرا دانلود و نصب کردم، بعد برنامه دو قسمت دارد، یکی یک ID و password به ما می دهد که دیگران می خواهند به کامپیوتر ما وصل بشوند، قسمت دوم، ما بخواهیم به کامپیوتر دیگری نصب شویم، که اول از ما ID کامپیوتر مربوطه را می خواهد، و بعد در صفحات بعد چه می خواهد، این سئوال من است، لطفاً کاملاً در مورد استفاده این سافت ویر کمک کنید.

razeghi_loved
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 20:23 عصر
موقعه نصب از شما یه رمز می پرسه این رمز همون رمزی هست که دیگران می توانند با اون به سیستم شما وصل بشند اگر رمزی قرار ندهید خود برنامه رمز درست می کند وقتی ID طرف رو تو برنامه وارد کنید بعد از شما رمز اون طرف رو می خواهد بعد از دادن رمز وارد سیستم طرف می شوید البته بسته به نوع ارتباطی داره که شما انتخاب می کنید اولین گزینه کاملا سیستم طرف دست شما قرار می گیره دومین گزینه سیستم شما دست طرف مقابل قرار می گیره و می تونه ببینه گزینه سوم فقط فایل جابه جا می گنید و گزینه آخر می تونید وارد شبکه طرف بشید و به شبکه اون طرف دسترسی داشته باشید