PDA

View Full Version : درخواست راهنمایی در مورد ساخت سایت

p30rex
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 01:05 صبح
سلام
من دارم یه سایت ارائه خدمات(سکرته!!!:لبخند:) می سازم
هرکدوم از اعضا 1یا چند صفحه برای خودش داره

حالا می خوام بدونم این صفحات رو بسازم یا بهتره سورس این صفحات رو رو دیتابیس ذخیره کنم؟

اگه گزینه2:
حجم دیتابیس زیاد و سرعتش کم نمیشه؟!
پیشاپیش متشـــــــــــــکرم

sama01
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 01:40 صبح
خوب بستگی داره این صفحهات حاوی چه نوع اطلاعاتی باشند.
یعنی چه‌طور به روز می‌شن. چند وقت به چند وقت به روز می‌شن.
و از این جور چیزها.

اصولا اگر شما آن‌قدر توان‌مند هستید که یه سایت با چنین سطحی از secret بودن داری می‌سازی، نباید چنین سوالی برای‌تان پیش بیاید.

p30rex
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 01:54 صبح
بروز رسانی این صفحات به کاربر بستگی داره حدودا مثل پست ها در وبلاگ ها اما حاوی کدهای phpو html هستن

حالا نظر شما چیه؟!

منظورم از سکرت اینه که نمیخوام کسی موضوع سایتمو بفهمه!!!:چشمک:

parselearn
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 02:02 صبح
معمولا داده ها در DB ذخيره ميشوند
آيا قالب صفحات كاربران يكي هست؟

sama01
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 02:55 صبح
باشه.
شما آن‌قدری که به موضوع آسیب نمی‌زنه باید اطلاعات بدی که بشه راهنمایی کرد.
بدون دادن اطلاعات که نمی‌شه چیزی گفت.

به نظرم اگر سرعت دفعات دیده شدن صفحه‌ها، بیش از سرعت به روز رسانی آن‌ها است، می‌تونی صفحه‌ها رو پس از تغییر، cache کنی. یعنی وقتی صفحه به روز شد به طور خودکار cache قبلی پاک بشه و در اولین درخواست نمایش، محتوای صفحه را پس از کامل شدن، در یک فایل در محلی مشخص ذخیره کنی.
منطقش اینه.

من این کار رو خودم تا الآن انجام نداده‌ام. لذا تجربه‌ی اجرایی ندارم و برای پیاده سازی‌اش، نمی‌تونم کمکی بکنم.

p30rex
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 14:56 عصر
این صفحات به نمایش در نمیان!

فقط یه سری اطلاعات که از یه فرم میاد رو کنترل می کنن! و بعد با توجه به اطلاعات فرم کاربر رو به یه صفحه ثابت هدایت می کنند
و این صفحات برای هر یک از اعضا منحصر به فرده و خودش میتونه صفحه جدید بسازه یا صفحات قبلی رو ویرایش کنه یعنی صفحه از یه سری کد پی اچ پی ساخته شده

حالا میگم این صفحات رو ذخیره کنم یا تو دیتابیسم سورسش رو ذخیره کنم! و با eval اجرا کنم؟

بازم معذرت میخوام

sama01
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 15:00 عصر
خوب من که اصلا متوجه نمی‌شم.
ولی مسلما اگر قراره در هر صفحه‌ای، یک کار منحصر به او صفحه انجام بشه، پس نمی‌شه از کدهای مشترک برای آن‌ها استفاده کرد.
بنابراین ظاهرا باید برای هر کابر یک صفحه مستقل طراحی کنید.
ولی متوجه نمی‌شم که منظرو شما از ذخیره در database، ذخیره کردن چه جیزی است. اگر هر صفحه، کدهای php مستقلی داره که نمی‌شه کدها رو داخل database قرار داد.

binyaft
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 15:05 عصر
اگه قرار باشه که شما هر چی کد کاربر نوشت با eval اجرا کنید سایتتون خیلی راحت هک میشه همینطوری هم اگر اجرا کنید باز هم میتونن هکش کنن