PDA

View Full Version : نکات کاربردی و مهم در برنامه نویسی

Ma_mitavanim
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 12:17 عصر
سلام دوستان این تاپیک رو ایجاد کردم که همه با هم کدهای کوچک اما کاربردی و مهم را به اشتراک بزاریم امیدورام که اساتید گرامی کمک کنند

[این کد جلوی بستن بنجره را می گیرد]
Private Sub Form1_FormClosing(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.FormClosingEventArgs) Handles Me.FormClosing

e.Cancel = True
End Sub

Ma_mitavanim
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 12:23 عصر
Private Sub Form1_Load(ByVal sender As Object, ByVal e As EventArgs)
Dim notify As New NotifyIcon()
notify.Icon = Me.Icon
notify.Visible = True
' duration of show baloon as milisecond
Dim n As Integer = 3000
' show baloon
notify.ShowBalloonTip(n, "Hi", "Salam Donya!", ToolTipIcon.Info)
'set an event handler
notify.MouseClick += New MouseEventHandler(AddressOf notify_MouseClick)
End Sub

Ma_mitavanim
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 12:32 عصر
ستفاده از کرسرهای پیشفرض محیط :

کد:

button1.Cursor = Cursors.Hand
لود کردن یک کرسر سفارشی از فایل :

کد:

("button1.Cursor = new Cursor("C:\WINDOWS\Cursors\hibeam.cur

Saman_12
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 16:54 عصر
سلام.
می خوام یک چیز باحال آموزش بدم تاحال کنین.:کف:(البته حتما شما دوستان این مطلب رو میدونید من فقط برای افرادی مثل خودم میزارم.) :
حتما تا حالا برنامه هایی رو دید که از یک پسوند خاص برای فایلاشون استفاده میکنن و وقتی که روی اون فایل کلیک میکنیم اون فایل توی محیط اون برنامه باز میشمه اما تا حالا فکر کردید چجوری این جوری میشه؟:متفکر:

برای این کار اول باید دو تا کلید و چند تا زیر کلید توی ریجستری ثبت بشه که وقتی روی اون فایل کلیک شد برنامه شما باز بشه (این Sub این کار رو میکنه.):کف: :

Private Sub MyFileTeyp(ByVal FileType As String, ByVal Icon As String, ByVal Address As String)
Dim RegKey As Microsoft.Win32.RegistryKey = Microsoft.Win32.Registry.ClassesRoot.OpenSubKey("", True)

RegKey.CreateSubKey("." & FileType).SetValue("", FileType & "File")
RegKey.CreateSubKey(FileType & "File").CreateSubKey("DefaultIcon").SetValue("", Icon)
RegKey.OpenSubKey(FileType & "File", True).CreateSubKey("Shell").CreateSubKey("Open").CreateSubKey("Command"). _
SetValue("", """" & Address & """" & " " & """" & "%1" & """" & " %*")
End Sub

خوب طریقه استفادش هم این جوریه :

Dim MyPath As String = Application.StartupPath & "\" & My.Application.Info.AssemblyName & ".exe"
MyFileTeyp("SamanDll", "%SystemRoot%\System32\Shell32.dll,100", MyPath)

حالا وقتی کاربر روی یک فایل که پسوندش SamanDll هست کلیک میکنه برنامه من اجرا میشه اما برای اینکه بتونیم آدرس فایلی که روش کلیک شده رو به دست بیاریم باید از کد زیر استفاده کنیم (به طور معمول توی فرم لود.) :

Environment.GetCommandLineArgs()
این کد یک آرایه 1 بعدی بر می گردونه که اندیس 1 اون دارای آدرس فایل مذکور هست.:متعجب:
خوب تموم شد انشا الله که مفید واقع بشه.:قلب: