PDA

View Full Version : ایجاد CMS

Marzieh_A
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 14:12 عصر
دوستان عزیز من می خوام توی سایتم مثل فروم ها انجمن گفتگو ایجاد کنم میشه راهنماییم کنید؟
بهتره خودم این cms رو طراحی کنم یا اینکه میشه از cms های open source استفاده کرد؟
اگر آره بگید چه جوری؟

مدیران محترم توی سایت هم گشتم اما نتونستم جواب سوالم رو پیدا کنم لطفا این تاپیک رو پاک نکنید

A.Eimani
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 14:33 عصر
از چه CMS ی استفاده میکنید؟ (چی نصب کردی؟)
میخوای CMS طراحی کنی یا آماده میخوای؟

Marzieh_A
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 14:37 عصر
از چه CMS ی استفاده میکنید؟ (چی نصب کردی؟)
میخوای CMS طراحی کنی یا آماده میخوای؟
فعلا از هیچ cms ی استفاده نمی کنم.
راستش نمی دونم خودم طراحی کنم بهتره یا از cms آماده استفاده کنم
بعد هر کدوم که بهتره راهنمایی کنید چه جوری این کار رو انجام بدم
ممنون

A.Eimani
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 14:45 عصر
قبل از هر چیزی این سوال رو توی این انجمن نباید میپرسیدی

اول اینکه طراحی یک CMS زمان بر و هزینه بر است
اگه استفاده از یه CMS اماده هیچ مانعی نداره از اماده و رایگان استفاده کن
CMS های رایگان زیاد هست
همین vBulletin رو میتونی استفاده کنی نسخه null شده رو سرچ کنی میتونی پیدا کنی و نصب کنی ولی اون هاستی که میخوای روش نصب کنی باید اجازه نصب سیستم های null شده رو بهت بده
--------------------
ولی اگه بخوای خودت ایچاد کنی و طراحی و برنامه نویسیش رو خودت انجام بدی یه بحث پیچیده و جداگانه داره
که توی همین سایت قبلا در موردش بحث شده مثل تاپیک هایی از قبیل تفاوت سایت و cms ، اصول طراحی cms و ...

Mostafa_Dindar
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 15:26 عصر
دوستان عزیز من می خوام توی سایتم مثل فروم ها انجمن گفتگو ایجاد کنم میشه راهنماییم کنید؟
بهتره خودم این cms رو طراحی کنم یا اینکه میشه از cms های open source استفاده کرد؟
اگر آره بگید چه جوری؟

مدیران محترم توی سایت هم گشتم اما نتونستم جواب سوالم رو پیدا کنم لطفا این تاپیک رو پاک نکنید

نوشتن یک CMS جدید ,تنها در صورتی که نیاز خاص شما با CMS ها ی موجود پاسخ داده نشه , توجیه دارد . در آن شرایط هم معمولا از هسته یک CMS نزدیک به نیازها استفاده میشود و از صفر شروع نمیشود .

البته نوشتن یک CMS نیازمند یک تیم قوی با دانش و با تجربه هست . و کار افراد کم تجربه نیست .

مایکروسافت این Content Management ها رو معرفی کرده :

Content Management

Umbraco (http://umbraco.org/)

A Content Management Platform (CMS) written in c# on the Microsoft .NET platform. It's fast, flexible and with a user interface that makes it a charm to use.

Orchard (http://www.orchardproject.net/)

Orchard will create shared components for building ASP.NET applications and extensions, and specific applications that leverage these components to meet the needs of end-users, scripters, & developers.

DotNetNuke (http://www.dotnetnuke.com/)

The Leading Web Content Management System (CMS) and Application Development Platform for Microsoft .NET. The free Community Edition runs hundreds of thousands of production web sites.

mojoPortal (http://www.mojoportal.com/)

An easy to use, accessible, and standards compliant content management system and web application framework for ASP.NET 3.5, featuring Blogs, Forums, Event Calendar, Newsletter, Maps, ecommerce and more.

موفق باشید

amordad
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 16:17 عصر
با سلام
دوست من یک نمونه cms ساده قبلا درست کردم و برای آموزش قرار دادم تا دوستان دانلود کنند، شما هم دانلودش کن و بررسیش کن موفق میشوی.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=244714

aminghaderi
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 19:27 عصر
با سلام
دوست من یک نمونه cms ساده قبلا درست کردم و برای آموزش قرار دادم تا دوستان دانلود کنند، شما هم دانلودش کن و بررسیش کن موفق میشوی.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=244714
ببخشید تا جایی که من دیدم و فهمید اون CMS نیست؟!
CMS جدا از بحث های رتین و عادیش ، مبحث سنگین و پیچیده ماژولاری رو رعایت می کنه؟!
الان سیستم شما از کدوم قسمت باید ماژول واردش کنیم؟؟؟
چطوری می شه واسش ماژول نوشت؟؟؟
قصد جسارت ندارم ، ممنون از فایلی که آپلود کردین و ضحمت کشیدید ، این مورد رو صرفا برای ارتقاع علمی یادآوری کردم.

aserfg
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 23:09 عصر
ببینید دوست عزیز سیستم مدیریت محتوا چیز عجیب و غریبی نیست بسته به نیاز شما می تونه خیلی راحت نوشته بشه . درسته یه سیستم قدرتمند نیاز مند دانش و گروه با تجربه ای است . ولی من پیشنهاد میکنم اگه قصدتون یادگیری است نه تجارت حتما این کار رو شروع کنید مطمئن هستم در این راه خیلی چیزا یاد می گیرین.
یه سیستم ساده می تونه حاوی این اختیارات باشه :
1-مدیریت صفحات
2-مدیریت منوها
3-مدیریت کاربران
4-مدیریت فایلها
4-ایجاد پنل های ویژه در قسمتهای تعیین شده
5-مدیریت مثلا اخبار سایت
6-...
یه همچین چیزی رو شما شروع کنید من طی سه ماه اولین کارم رو با ویژگی های خیلی بالاتر از این موارد نوشتم . با کمک همین سایت و بچه های خوبش . موفق باشین

احمد سامعی
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 01:56 صبح
قبل از هر چیزی این سوال رو توی این انجمن نباید میپرسیدی

ببخشید می شه بگید با کدام یک از قوانین سایت مغایرت داره که ملت منحرف می کنید

این یک سوال معمولی هست. ایشون که کرک نخواستن یا تبلیغ برنامه واریز نکردن. برعکس شما ایشون برخلاف قوانین دارید راهنمایی می کنید که از نسخه حک شده استفاده کنند و شما خلاف کردین

دوست عزیز مرضیه خانم
همانطور که دوستان گفتن بسته به نیاز شما هست که آیا cms های موجود نیاز شما رو برآورده می کنه یا می خواهید بحث آموزش داشته باشید ؟ در کل اگر صرف گذاشتن یک فروم در سایت هست از همون آماده ها استفاده کنید چون به دردسرش نمی ارزه و واقعاً بیش از اندازه براتون مشکل هست حتی اگر حرفه هم باشید اگر یک فروم کامل بخواهید بنوسید فکر نمی کنم کمتر از یک سال طول بکشه یک چیز متوسط هم باشه شش ماه اگر مثل این انجمن باشه که هیچ حرفش نزن

شاد بمانید

شاد بمانید

aminghaderi
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 02:32 صبح
اگر مثل این انجمن باشه که هیچ حرفش نزنمثل این رو که بخواهیم بنویسید به نظر من فقط چند سال باید بشینید تحلیل کنید :لبخند:

maktab
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 03:11 صبح
چرا شما اینقدر سختش می کنید؟ اگر هر کسی بخواد چنین فکرایی بکنه دیگه دست به طراحی نمی بره.
شش ماه، یک سال، ده سال و... این تاریخایی که می گید برای ساخت یک تالار بدون نقصه نه برای شروع. چرا بقیه را ناامید می کنید!!؟

من پیشنهاد می دم اگه وقتش، حوصلش و کمی تجربش را دارید بشینید و خودتون طراحی کنید ولی این را درنظر بگیرید که چیزی که اول می سازید نمی تونه دارای تمام امکانات باشه و با گذشت زمان گسترشش بدید. به این دلیل می گم خودتون طراحی کنید چون می گید الان از هیچ CMS آماده ای استفاده نمی کنید پس اگر خودتون سایت را طراحی کردید تالار را هم خودتون طراحی کنید.
اگر هم برای قرار دادن تالار عجله دارید می تونید فعلا از فری ها استفاده کنید.

برای طراحی یک تالار هم فکر نکنم بیش از 2 ماه وقت بخواد البته یه تالاری که بشه برای شروع روش حساب باز کنید.

aserfg
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 07:41 صبح
دوست عزیز maktab (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=139070) انجام یه کار درست و اصولی بیشتر از اینها هم وقت می بره . مهم وقت نیست مهم شروع کاره که من هم به ایشون امیدواری دادم که کار رو شروع کنند مثلا برای واکشی داده ها از بانک می شه راحت یه گریدویو گذاشت وبا ویزارد بهش متصل کرد هم می شه داده ها رو روی سرور کش کرد و بعد اونا رو واکشی کردو هر کدوم از قسمتای دیگه هم همینطور می شه از تمپلیت های اماده css استفاده کرد هم می شه نشست و یه تمپلیت با css طراحی کرد و.... یه کار اصولی خیلی ممکنه زمان بر باشه اما مشکل نیست بنابراین باید شروع کرد .

Marzieh_A
یک شنبه 21 شهریور 1389, 16:47 عصر
دوستای عزیزم ممنون از وقتی که گذاشتید و جواب سوالم رو دادید.
دوست عزیزم Mostafa_Dindar از این 4 cms ی که گذاشتید کدام بهتره؟
ممنون می شم اگر در مورد طریقۀ استفاده اش راهنماییم کنید.

Mostafa_Dindar
دوشنبه 22 شهریور 1389, 00:00 صبح
دوستای عزیزم ممنون از وقتی که گذاشتید و جواب سوالم رو دادید.
دوست عزیزم Mostafa_Dindar از این 4 cms ی که گذاشتید کدام بهتره؟
ممنون می شم اگر در مورد طریقۀ استفاده اش راهنماییم کنید.

DotNet Nuke , پر طرفدار ترین مورد در بین برنامه نویسان هست , ماژولهای آماده رایگان زیادی وجود دارد , افراد زیادی روی اون کار میکنند , اسکین های رایگان زیادی دارد , مقالات و کتابها و منابع یادگیری فراوانی وجود دارد , انجمن فعالی هم دارد . ولی سرعتش نسبتا کند هست , یعنی منابع زیادی از سیستم رو میگیره ( بهتره رو سرور قوی نصب کنید )

Umbraco یکی از مواردی هست که کاملا دست برنامه نویس رو باز میزاره و فوق العاده Extensible یا قابل توسعه هست , سایت ASP.NET رو با همون زدن , اسکات هنسلمن اون رو بهترین CMS در تمام CMS ها میدونه . برنامه نویسی با اون کمی پیچیده تر از بقیه هست . مناسب حرفه ای هاست .

mojoPortal طرز کار نسبتا ساده ای دارد , خیلی راحت نصب مشود ,بسیار سریع هست , برای وب سایتهای کوچک و متوسط مناسب است , متاسفانه منابع یادگیری کمی دارد , اسکین های خیلی زشتی دارد . ماژول رایگان پیدا نمیکنید , انعطاف کمتری نسبت به بقیه دارد .

Orchard رو اطلاعاتی درموردش ندارم .

N2 هم یکی از مواردی هست که طرفداران بیشماری داره , کاملا Light Weight یا سبک هست , دست برنامه نویس رو باز میزاره با معماری ASP.NET MVC کار میکنه .

nasser.man
جمعه 26 آذر 1389, 18:44 عصر
DotNet Nuke , پر طرفدار ترین مورد در بین برنامه نویسان هست , ماژولهای آماده رایگان زیادی وجود دارد , افراد زیادی روی اون کار میکنند , اسکین های رایگان زیادی دارد , مقالات و کتابها و منابع یادگیری فراوانی وجود دارد , انجمن فعالی هم دارد . ولی سرعتش نسبتا کند هست , یعنی منابع زیادی از سیستم رو میگیره ( بهتره رو سرور قوی نصب کنید )

Umbraco یکی از مواردی هست که کاملا دست برنامه نویس رو باز میزاره و فوق العاده Extensible یا قابل توسعه هست , سایت ASP.NET رو با همون زدن , اسکات هنسلمن اون رو بهترین CMS در تمام CMS ها میدونه . برنامه نویسی با اون کمی پیچیده تر از بقیه هست . مناسب حرفه ای هاست .

mojoPortal طرز کار نسبتا ساده ای دارد , خیلی راحت نصب مشود ,بسیار سریع هست , برای وب سایتهای کوچک و متوسط مناسب است , متاسفانه منابع یادگیری کمی دارد , اسکین های خیلی زشتی دارد . ماژول رایگان پیدا نمیکنید , انعطاف کمتری نسبت به بقیه دارد .

Orchard رو اطلاعاتی درموردش ندارم .

N2 هم یکی از مواردی هست که طرفداران بیشماری داره , کاملا Light Weight یا سبک هست , دست برنامه نویس رو باز میزاره با معماری ASP.NET MVC کار میکنه .

من تجربیاتم رو می گم : دات نت نیوک اصلا خوشم نیومد ، شاید امکانات زادی داشته باشه و قالب ها زیبا و همین طور تعداد بیشتری باهاش کار کردند ولی فکر می کنم برخلاف سیستم های رایگان پی اچ پی فقط هستش رایگانه ، اگه نمی خوای با برنامه نویسی درگیر بشی یا راحت بتونی کسی رو پیدا کنی که کار کنه دات نت نیوک بهترینه
آمبراکو برنامه نویسیش ککی پیچیده هست ولی خوب برای حرفه ای ها یا اونایی که می خوان درگیر کد بشن خوبه ، می تونی قالبهای خوبی هم براش بسازی ،
موژوپرتال ، که به شخصه دوسش دارم ، برای کسی که اصلا برنامه نویس نیست یادگیریش آسونه و کاملا معماری سه لایه داره و برنامه نویسی و ایجاد ماژول براش خیلی خیلی آسونه
Joe Addute و سایر کسانی که روی سیستم کار می کنند تو قسمت فروم سایتش می تونن راهنمای خوبی باشند و داکیومت هاش تقریبا کامله ، البته دوست خویم آقای سمریان هم فاروم فارسیش رو اداره می کنند ، پیشنهاد می کنم اون رو حتما امتحان کنید ،
orchard خوبه ولی خیلی کار نکردم ،
composite c1 هم می تونه در آینده سیستم خوبی باشه ولی خیلی جوونه :)
و n2 رو که سبک هست و فکر می کنم برای کسانی که با mvc آشنان خوب باشه