PDA

View Full Version : کاربر administrator

sosono
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 17:49 عصر
با سلام
من کدی رو می خوام که با اجرای اون توی سیستم مشخص کنه administrator ویندوز پسورد داره یا خیر؟

alimanam
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 13:10 عصر
با سلام

من کدی رو می خوام که با اجرای اون توی سیستم مشخص کنه administrator ویندوز پسورد داره یا خیر؟ دوست عزیز فکر نمی کنم این چیزی که خواستی وجود خارجی داشته باشه !!! ( البته هیچ چیز غیر ممکن نیست چون هیچ کس تنها نیست ( همراه پنجم ) :متعجب: )

و اما در مورد سوالتون میشه اینجوری تغییرش داد البته اگه منظورتون این بوده باشه .

به دست آوردن اینکه کاربر فعلی آیا آدمین هست یا نه ؟ اینم جوابش :

Public Function isAdministrator() As Boolean
If My.User.IsAuthenticated Then

If My.User.IsInRole("Administrators") Then
Return True
End If
End If
Return False
End Function
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Select Case isAdministrator()
Case Is = True
MsgBox("User is Admin : Yeah")
Case Is = False
MsgBox("User is Admin : No Sorry")
End Select
End Sub

موفق باشید .

sosono
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 19:02 عصر
ممنون این کد رو داشتم از همین سایت دریافت کرده بودم. اما منظورم این بود که چطور می شه فهمید کابر ادمین پسورد داره یا خیر (یا به عبارتی password protect هست یا نه)
دوست عزیز همون طور که گفتی هیچ چیز غیر ممکن نیست شاید راهی داشته باشه

اگه کسی می دونه کمک کنه لطفاً

Mehdi6052
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 19:20 عصر
با سلام

من یه راهی به نظرم میرسه که حالا نمی دونم بتونی ازش استفاده کنی یا نه؟!

در ویندوز می شود برنامه های سیستمی را با گزینه ی Run As با کلیک راست روی فایل برنامه اجرا کرد.
و مثلا می شود برنامه ای را در Run As با مجوز Administrator اجرا کرد. حالا اگر یک برنامه را به این شکل با Run As اجرا نمایی و کاربر را Administrator انتخاب نمایی و رمز آن را خالی بگذاری، اگر Administrator رمز داشته باشد آن برنامه اجرا نمی شود و اگر رمز نداشته باشد آن برنامه اجرا می شود. شاید با چک کردن این موضوع در پشت پرده برنامه ات بتوانی وجود رمز را تشخیص دهی.

Saman_12
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 19:42 عصر
Mehdi6052 جان این کاری که گفتی از نظر طئوری کار میکنه اما حالا افتادند مشکل ها.شما یک راه پیدا کن که بشه با هاش یک برنامه رو ران ادمین کرد.(چک کردن وجود برنامه در حافظه کاری نداره.)

sosono
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 21:24 عصر
:تشویق: سلام Mehdi6052 جان راهنمایی خوبی بود اگه اشتباه نکنم فکر کنم که کد اجرا کردن برنامه با مجوز ادمین رو توی همین سایت دیده بودم من خودم دنبال اون کد می گردم شما هم اگه لطف کنید اون کد رو بذارید سریعتر روش شما رو امتحان می کنم ان شاء الله که جواب بده

دوستان پیشکسوت هم اگه کمک کنن عالیه

sosono
جمعه 19 شهریور 1389, 14:16 عصر
Mehdi6052 جان این کاری که گفتی از نظر طئوری کار میکنه اما حالا افتادند مشکل ها.شما یک راه پیدا کن که بشه با هاش یک برنامه رو ران ادمین کرد.(چک کردن وجود برنامه در حافظه کاری نداره.)

دوستان سلام بالاخره با راهنمایی شما یه راهی پیدا کردم
من خودم امتحانش کردم جواب داد خواهش می کنم شما هم این کد رو توی یک Btn بذارید و امتحان کنید

نظرات خودتون رو برای رفع اشکالات و بهتر شده کد دریغ نکنید

Try
Dim p As New SecureString
p.Clear()
Process.Start("آدرس یه فایل اجرایی رو بدید", "Administrator", p, "")
Catch ex As Exception
Dim res As String
res = ex.Message.ToString()
If res = "Logon failure: user account restriction. Possible reasons are blank passwords not allowed, logon hour restrictions, or a policy restriction has been enforced" Then
MsgBox("پسورد ندارد")
ElseIf res = "Logon failure: unknown user name or bad password" Then
MsgBox("پسورد دارد")
End If
End Try

Mehdi6052
جمعه 19 شهریور 1389, 23:26 عصر
sosono کدهای خوبی نوشتی.
من خودم وقتی این ایده رو می دادم نمی دونستم که چطوری باید اینکارو کرد.

موفق باشید!