PDA

View Full Version : سوال: بستن فرم active از فرم زیرین !!!

mr_hassani
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 19:30 عصر
سلام دوستان

من یک فرم دارم که که بعد از زدن کلید تایید برای اینکه محاسبات طول میکشه یک فرم باز میشه که توش نوشته لطفا صبر کنید میخوام وقتی عملیات تموم شد فرمی که توش نوشته لطفا صبر کنید بسته بشه و دوبار فرم زیرین active بشه !

فرم اول اسمش form 1
فرم دوم (لطفا صبر کنید ) form2

می خوام از فرم اول فرم دو رو ببندم

MEhdi Sobhani
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 19:53 عصر
سلام دوستان

من یک فرم دارم که که بعد از زدن کلید تایید برای اینکه محاسبات طول میکشه یک فرم باز میشه که توش نوشته لطفا صبر کنید میخوام وقتی عملیات تموم شد فرمی که توش نوشته لطفا صبر کنید بسته بشه و دوبار فرم زیرین active بشه !

فرم اول اسمش form 1
فرم دوم (لطفا صبر کنید ) form2

می خوام از فرم اول فرم دو رو ببندم

form2.Dispose();

البته منظور از فرم دو نمونه ای هست که از فرم 2 ساختی .

Saman_12
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 20:04 عصر
form2.Dispose();

البته منظور از فرم دو نمونه ای هست که از فرم 2 ساختی .

فکر کنم منظور شون این بود که می خوان وقتی کار تموم شد فرم اکتیو (که الان همون لطفا صبر کنید هست) رو با فرم می که اونو باز کرده ببندن.(البته من این برداشت رو کردم.):لبخند:
یه راهش اینه که وقتی که کار تموم شد یک مقدار یک جای توی ریجستری ذخیره کنید و توی اون یکی فرم اونو بخونید(تو تایمر) ببینید تموم شده یا نه!.(حالا چرا وقتی کار تموم شد شما فرم اصلی رو اکتیو نمی کنید بعد هم فرم فرعی رو ببندید.یا اینکه فرم دوم رو با متد ShowDialog نشون بدید که بعد از بسته شدن فرم دوم فرم اول خودش اکتیو بشه.):متفکر:
یا چرا توی Closing فرم دوم فرم اول رو اکتیو نمی کنید؟؟/:متفکر:

MEhdi Sobhani
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 20:09 عصر
فکر کنم منظور شون این بود که می خوان وقتی کار تموم شد فرم اکتیو (که الان همون لطفا صبر کنید هست) رو با فرم می که اونو باز کرده ببندن.(البته من این برداشت رو کردم.):لبخند:
یه راهش اینه که وقتی که کار تموم شد یک مقدار یک جای توی ریجستری ذخیره کنید و توی اون یکی فرم اونو بخونید(تو تایمر) ببینید تموم شده یا نه!.(حالا چرا وقتی کار تموم شد شما فرم اصلی رو اکتیو نمی کنید بعد هم فرم فرعی رو ببندید.یا اینکه فرم دوم رو با متد ShowDialog نشون بدید که بعد از بسته شدن فرم دوم فرم اول خودش اکتیو بشه.):متفکر:
سلام جناب سامان
حال شما :لبخندساده:
بیشتر به نظر میاد محاسبات در همون فرم اوله و فرم دوم فقط واسه نمایشه .

پ ن :
یه نگاهی بی زحمت به این تاپیک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=245433) هم بندازید .

ایمان مدائنی
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 20:11 عصر
دوستان اگه کسی نمونه داره بزاره تا بقیه دوستان از جمله من هم یاد بگیریم !

MEhdi Sobhani
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 20:17 عصر
دوستان اگه کسی نمونه داره بزاره تا بقیه دوستان از جمله من هم یاد بگیریم !

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
Form Newform = new Form2();
Newform.Show();
System.Threading.Thread.Sleep(3000);
Newform.Dispose();
}

این کد یه فرم جدید باز میکنه و بعد 3 ثانیه صبر میکنه و میبندش.
تمام این کارها از داخل فرم اول انجام میشه .