PDA

View Full Version : Copies و Collate در Printer

(سیدشریفی)
چهارشنبه 22 تیر 1384, 08:08 صبح
با سلام
اگر توجه کرده باشید در قسمت Preferences جعبه پرینتر دو گزینه Copies و Collate وجود دارد که اولی تعداد کپی از هر برگ ارسالی به پرینتر را مشخص میکند و دومی ترتیب قرار گیری این کپی ها را مشخص میکند .
مثلا اگر تعداد کپی را 3 انتخاب کنیم با تغییر گزینه دومی پرینتر به دو صورت زیر عمل میکند :
1 - 111و222و333و ...
2 - 123و123و123و...

حال سوال من این است که در کد نویسی میتوان از دستور Printer.Copies تعداد کپی را بدست آورد آیا با این تعداد باید از داخل برنامه به تعداد مورد نظر به پرینتر ارسال کنیم یا اینکه دستوری وجود دارد که میتوان با ارسال یک برگ به پرینتر و با استفاده از این دستور مثلا 5 برگ پرینت کرد ؟
همچنین چطور میتوان با استفاده از گزینه Collate ترتیب چاپ را نیز مشخص نمود ؟

قبلا از جوابهایتان ممنونم .

<!-- / message --><!-- sig -->

(سیدشریفی)
شنبه 25 تیر 1384, 09:01 صبح
آقا سوال من نامفهوم است یا اینکه کسی بلد نیست یا اینکه تغییرات در سایت باعث شده همه سردرگم بشن و فعلا به سوالات دوستان توجهی نداشته باشند .

قبلا اگر سوالی پرسیده میشد حداقل نظری یا راهنمایی از دوستان میشد ولی الان ؟

:mad:

(سیدشریفی)
یک شنبه 26 تیر 1384, 08:24 صبح
با سلام
من توانستم با دستورPrinter.Copies تعداد کپی را در پرینتر مشخص کنم (جواب من در خود سوالم بود)

حال چطوری گزینه Collate را فعال یا غیر فعال کنم تا ترتیب چاپ را برای پرینتر مشخص نمایم

دوستان لطف کنند و جواب بدهند .

(سیدشریفی)
دوشنبه 27 تیر 1384, 08:40 صبح
با سلام
از جواب ندادن دوستان و جستجوی خیلی زیاد من در این زمینه حتی در تاپیکهای خارجی که این سوال بی جواب مانده بود به این نتیجه رسیدم که در vb6 نمیشود از گزینه Collate استفاده نمود.
و راه حل را در این دیدم که این کار را بوسیله کدنویسی از داخل برنامه انجام دهم .

اگر دوستان بعدا در این مورد به نتیجه ای رسیدند بنده را هم فراموش نکنند .

باتشکر .