PDA

View Full Version : سوال: مشکل در ستاپ گیری

fazadef
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 05:02 صبح
سلام
من یه برنامه نوشتم که از دیتابیس اکسپرس استفاده می کنه و موقع اجرا هیچ مشکلی نداره ولی بعد از ساختن ستاپ ونصب کردن برنامه این ارور رو میده

System.Data.SqlClient.SqlException: Database 'C:\Users\mansoor\Documents\Visual Studio 2005\Projects\anjoman\anjoman\bin\Debug\anjoman.md f' already exists.
Could not attach file 'C:\Program Files\Default Company Name\SetupAnjoman\anjoman.mdf' as database 'anjoman'.

کانکشن استرینگ من به این شکله

"data source=.\\SQLEXPRESS;attachdbfilename=|datadirecto ry|anjoman.mdf;initial catalog=anjoman;integrated security=true;user instance=true"

من میخام بدونم که موقع ساخت ستاپ بایدanjoman.mdf رو توی جایی از برنامه ی ستاپ کپی کنم؟کجا؟یا مشکل از یه جای دیگه است؟

fazadef
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 15:50 عصر
خواهش میکنم یکی کمکم کنه من هنوز منتظرم

manij_mhm
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 17:15 عصر
سلام.
بعد از نصب برنامه دیتابیس رو توی همون پوشه که برنامه رو نصب کردی کپی کن ببین برنامه کار می کنه یا نه؟

csharpprogramer88
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 18:55 عصر
برو در bin/debug قايل ديتابيس با پسوند mdf, ldf را كپي كن اگر در پست هايي كه براي دوستان فرستادم در پروفايلم جستجو كني ميابي

fazadef
جمعه 19 شهریور 1389, 09:24 صبح
سلام.
بعد از نصب برنامه دیتابیس رو توی همون پوشه که برنامه رو نصب کردی کپی کن ببین برنامه کار می کنه یا نه؟
من قبلا این رو امتحان کردم ولی همون ارور رو میده

fazadef
جمعه 19 شهریور 1389, 09:29 صبح
برو در bin/debug قايل ديتابيس با پسوند mdf, ldf را كپي كن اگر در پست هايي كه براي دوستان فرستادم در پروفايلم جستجو كني ميابي

من وقتی برنامه رو اجرا میکنم توی پوشه یbin\debugفایل های mdf,ldfخود به خود ایجاد میشن و نیازی به کپی کردن نیست
ولی با این حال بازم همون ارور رو میده

csharpprogramer88
جمعه 19 شهریور 1389, 10:33 صبح
من وقتی برنامه رو اجرا میکنم توی پوشه یbin\debugفایل های mdf,ldfخود به خود ایجاد میشن و نیازی به کپی کردن نیست
ولی با این حال بازم همون ارور رو میده

تا اونجا كه اطلاعاتم اجازه ميده اين گفته شما غلطه

manij_mhm
جمعه 19 شهریور 1389, 16:08 عصر
از این connection string استفاده کنید ببینید جواب می ده.

string constr= @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\d11.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True";

تا اونجا كه اطلاعاتم اجازه ميده اين گفته شما غلطه
اگه دیتابیس رو داخل پروژه کپی کنیم بعد از wizard اون رو attach و برنامه رو اجرا کنیم، یه کپی از اون داخل پوشه bin قرار می گیره و تغییرات روی اون کپی اعمال میشه.

من قبلا این رو امتحان کردم ولی همون ارور رو میده
برنامه رو روی سیستم خودتون نصب کردید؟
از sql managment استفاده می کنید؟
اگه اره که احتمالا این دیتابیس روی اون attach شده و اجازه attach دوباره رو نمی ده.
ببینید اگه attach شده detach کنید و دوباره برنامه رو اجرا کنید ببینید درست می شه!

fazadef
جمعه 19 شهریور 1389, 20:21 عصر
با تشکر از همگی مشکل حل شد.
1)از کانکشن استرینگ manij_mhm استفاده کردم.
و مهمتر از اون
2)فایل mdf دیتابیس رو توی صفحه ی application folder در برنامه ی ستاپ add کردم.:لبخندساده: