PDA

View Full Version : مشکل با Report Viewer دات نت

Ir.WebDeveloper
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 14:17 عصر
سلام دوستان
برای گزارشات یک برنامه تحت ویندوز از Report Viewer خود دات نت استفاده کردم(اگه پشیمون نکنم خوبه!)هر کاری میکنم نمیشه اندازه ی یا همون نوع کاغذ رو براش تعریف کرد(مثل Crystal خودش اتوماتیک A4 یا Landscape شدن رو نمیفهمه...)
بصورت دستی و از طریق Report Properties هم Width و Height میدم اما بازم نمیشه(سایز A4 رو به inch میدم)
یعنی وقتی پرینت میکنم نصف Report رو تو صفحه ی بعد ی میاره(در صورتی که عرض Report از عرض A4 استاندارد هم خیلی کمتره!)
حتی وقتی عرض Report رو زیاد میکنم (به اندازه ی طول A4) انتظار میره که کاغذ رو Landscape شده پرینت کنه که اصلا انگار نه انگار دوباره همون Portrait شده میگیره!
حتی وقتی از Properties خود Print Setup تنظیمش هم میکنم بازم عمودی چاپ میکنه!:متعجب:
یکی هست بگه این چطور دسته گلیه که میکروسافت به آب داده؟:متفکر:

Ir.WebDeveloper
یک شنبه 21 شهریور 1389, 09:30 صبح
یعنی راهی نداره؟؟؟:ناراحت:

m0rteza
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 13:24 عصر
اگر درست متوجه شده باشم شما قصد داري landscape كني ولي نمي شه
براي اينكه در Report Viewerاين كارو انجام بدي به راحتي فقط كافي هست در Report Propertiesاعداد موجود در Width و Height رو با هم عوض كنيد . اينطوري خودكار هنگام اجرا ميره روي landscape

Ir.WebDeveloper
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 17:55 عصر
بنده در پست بالا توضیح دادم،متاسفانه این کارها رو انجام دادم اما نمیشه...
سایز گزارش من کمتر از عرض A4 استاندارد هست با این حال گفتم بیشترش کنم تا شاید تو مد Landscape حداقل تو یک صفحه بگیره که دیدم اصلا LandScape نمی کنش!:متعجب:
یعنی تو پرینت اطلاعات رو به صورت عمودی ،روی A4 در 2 صفحه(به جای یک صفحه)چاپ میکنه...

فقط چیزی که خودم احتمال میدم ممکنه از اون باشه اینه که من تو Report از یک Table موجود در نوار ابزار استفاده کردم که item ها رو روی اون قرار میدم...(اما عرض صفحه در هر حال کوچکتر است از عرض یک کاغذ A4 در مد Portrait یا LandScape)

با تشکر.

nimanash
جمعه 14 آبان 1389, 16:21 عصر
از این دستور در لود برنامت استفاده کن انشاله درست می شه البته در سی شارپ
PageSettingsps=newPageSettings();
ps.Margins=newSystem.Drawing.Printing.Margins(20, 79, 0, 79);

reportViewer1.SetPageSettings(ps);
اعداد از چپ به راست به ترتیب برای تنظیم چپ راست بالا پایین کاغذ می باشد

sh
شنبه 22 آبان 1389, 21:09 عصر
البته اگر بخوای از ویژوال استدیو 2010 استفاده کنی این ابزار گزارش گیری خیلی پیشرفته تر و بهتر شده و همه این نواقص رفع شده

Sharif Lotfi
یک شنبه 12 تیر 1390, 22:16 عصر
البته اگر بخوای از ویژوال استدیو 2010 استفاده کنی این ابزار گزارش گیری خیلی پیشرفته تر و بهتر شده و همه این نواقص رفع شده
دوست عزيز من تو گزارش گيري با ReportViewer توي vs 2010 بدجوري گرفتار شدم هر چي مثال با 2008 داشتم و بلد بودم امتحان كردم error ميده
يه نمونه تست شده خيلي كوچيك كه توي 2010 تست شده باشه و كار كنه و ارتباط صفحه preview با يه ديتاست رو داشته باشه نياز دارم

Sharif Lotfi
سه شنبه 21 تیر 1390, 00:05 صبح
مشكل حل شد
فقط اعداد فارسي نمي شن
اگه كسي راه حل داره بگه

amirhfe
چهارشنبه 22 تیر 1390, 10:24 صبح
اگه مشکلتون حل شده لطفا راه حلش رو تو تاپیک ذکر کنید
چون منم همین مشکل رو دارم!

Sharif Lotfi
پنج شنبه 23 تیر 1390, 13:56 عصر
يك مثال خيلي ساده ميذارم