PDA

View Full Version : سوال: به دست آوردن روزهای بین دو تاریخ

dottnett
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 14:04 عصر
باسلام
به دست آوردن تاریخ روزهایی که بین دو تاریخ واقعه شده است ؟ (تاریخ شمسی)

alimanam
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 14:17 عصر
با سلام

یعنی می خواین تاریخ های بین 2 تا تاریخ شمسی رو بدست بیارین یعنی اینجوری باشه :

مثلاً اگه تاریخ اولمون 1389/04/10 باشه و تاریخ دوم 1389/04/15 باشه
می خواین تعداد روزهای بینش رو بدست بیارین که میشه : 5
یا می خواین تاریخ های زیر رو بهتون بده : 1389/04/11 - 1389/04/12 - 1389/04/13 - 1389/04/14 - 1389/04/15

؟

dottnett
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 14:23 عصر
می خواهم تاریخ بین روزها را به دست بیاورم.(دومی)

alimanam
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 22:07 عصر
می خواهم تاریخ بین روزها را به دست بیاورم.(دومی)

با سلام

دوست عزیز برای این منظور به نظر من باید حتماً از رفرنس هایی که برای کار با تاریخ شمسی & میلادی ساختار بندی شدن استفاده کنی چون به هردوی این ها نیاز داری من خیلی از رفرنس ها رو دیدم و همشون هم یه ضعف دارن و اون اینه که کامل نیستن مثلاً یه سری اومدن رو تبدیل تاریخ میلادی به شمسی زوم کردن یه سری هم بالاعکس یه سری هم هر دو رو دارن اما هیچکدومشون رو نمی تونی پیدا کنی که هم هر دوی تبدیل رو + فانکشن های ضروری مثل اضافه کردن به تاریخ ( هم میلادی هم شمسی ) رو داشته باشن البته میلادی که هیچ ( با دات نت راحت میشه هر بلایی سرش آورد ) اما شمسی فرق میکنه چون من در دات نت تابعی رو ندیدم که به صورت مستقیم بیاد این کار رو انجام بده . پس حتماً باید یا خودت آستین بالا بزنی و یه تابع بنویسی که اول بیاد تاریخ میلادی رو به شمسی تبدیل کنه ( که آسونه و مشکلی در این رابطه نیست ) بعد بیاد اون تاریخ شمسی که بدست آوردی رو بهش یک یا به انتخاب برنامه نویس بهش , روز , ماه , یا سال رو اضافه کرد .

من در vb6 یه فایل dll دارم که خیلی کامله و هیچگونه کموکاستی در این رابطه نداره به قول دوستان یه رفرنس پدر و مادر داره . اما مشکلش اینه که باید در سیستم مقصد رجیستر بشه چون ذاتاً یه Com و باید رجیسترش کرد اگه این نقص ( که به نظرم قابل چشم پوشی هست چون با ساخت یک پروژه نصب برای برنامه میشه اون رو روی هر سیستمی اجرا کرد ) رو می پذیری که اینم فایل dll (http://manam.noads.biz/downloads/Zip/MEShamsiDll.rar). موفق باشید .