PDA

View Full Version : سوال: سوالات من درباره ساخت یک پروژه

R_Rajaee_Rad
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 19:12 عصر
سلام
بعد از اینکه جسته و گریحته یه چیزهایی از برنامه نویسی یاد گرفتم قصد دارم همه این ها رو به صورت یک پروژه پیاده کنم

به همین خاطر سوالات یا مشکلات زیادی طبیعتا پیش میاد که امیدوارم با همکاری شما حل بشه

پیشاپیش از همکاری شما ممنونم

================================================== ==
سوال اول:این برنامه فرم های زیادی میخواد و چون فرم هم فارسی هست باید r2l باشه-فونتش tahoma باشه و....
راهی هست که یکبار خصوصیات یک فرم رو تنظیم کنم.دیگر فرم ها هم که بعدا ایجاد میشن این خصوصیات رو داشته باشن تا هر دفعه مجبور نشم اینهمه اضافه کاری انجام بدم

Mehdi6052
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 19:26 عصر
با سلام

اگر به قسمت Option محیط VS بروی می بینی که تنظیمات مختلفی در آنجا وجود دارد و اگر فونت محیط برنامه نویسی را از حالت پیش فرض به Tahoma تغییر دهی، تمام فرم هایی که از آن به بعد ایجاد کنی با این فونت ایجاد خواهند شد.

R_Rajaee_Rad
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 21:01 عصر
با سلام

اگر به قسمت Option محیط VS بروی می بینی که تنظیمات مختلفی در آنجا وجود دارد و اگر فونت محیط برنامه نویسی را از حالت پیش فرض به Tahoma تغییر دهی، تمام فرم هایی که از آن به بعد ایجاد کنی با این فونت ایجاد خواهند شد.

اینجا یک سری تنظیمات کلی بود
اون چیزهایی که میخواستم نداشت
======================================
راستی این ماسک ادیت ها بعد از R2L شدن چرا درست کار نمیکنن؟
من الان ماسکش رو برای تاریخ شمسی تنظیم کردم اما یکبار از وسط پر میشه بعد میره روز و سال رو هم کامل پر نمیکنه

R_Rajaee_Rad
جمعه 19 شهریور 1389, 05:58 صبح
مشکل دیتاگرید حل شد....

اما هنوز با ماسک ادیت و طراحی فرمها مشکل دارم

R_Rajaee_Rad
جمعه 19 شهریور 1389, 09:26 صبح
کسی نبود؟؟

سوال اول:این برنامه فرم های زیادی میخواد و چون فرم هم فارسی هست باید r2l باشه-فونتش tahoma باشه و....
راهی هست که یکبار خصوصیات یک فرم رو تنظیم کنم.دیگر فرم ها هم که بعدا ایجاد میشن این خصوصیات رو داشته باشن تا هر دفعه مجبور نشم اینهمه اضافه کاری انجام بدم

سوال دوم:این ماسک ادیت ها بعد از R2L شدن چرا درست کار نمیکنن؟
من الان ماسکش رو برای تاریخ شمسی تنظیم کردم اما یکبار از وسط پر میشه بعد میره روز و سال.آخرهم یه کامل پر نمیشه

اینم از ماسکش برای تاریخ شمسی:0000/00/00

که نمایشش میشه این:(روز-ماه-سال)__/__/___

R_Rajaee_Rad
جمعه 19 شهریور 1389, 13:33 عصر
سوال سوم: برای پاک کردن همزمان چندتا تکست باکس موجود در روی یک فرم با نام های مختلف(text1وtext2,text3و...) بدون اینکه اون ها رو تک تک پاک کنیم راه حلی هست؟مثلا با یه خط کد نویسی تمام تکست باکس ها بعد از ورورد و ثبت اطلاعات پاک بشن

حجم سوالات ما داره میره بالا مثل اینکه کسی هم نیست که پاسخگو باشه
:گریه:

lastmory
جمعه 19 شهریور 1389, 13:58 عصر
حجم سوالات ما داره میره بالا مثل اینکه کسی هم نیست که پاسخگو باشه
:گریه:
اگر میخوای که تکست باکس ها فقط دیده نشن بعد از زدن یه دکمه...میتونی تو رویداد کلیک اون دکمه خاصیت Visible اون کنترل رو False کنی...اینطوری تکست باکس ها از دید کاربر مخفی میشه اما از اصل برنامه پاک نمیشه.موفق باشی.

R_Rajaee_Rad
جمعه 19 شهریور 1389, 14:20 عصر
اگر میخوای که تکست باکس ها فقط دیده نشن بعد از زدن یه دکمه...میتونی تو رویداد کلیک اون دکمه خاصیت Visible اون کنترل رو False کنی...اینطوری تکست باکس ها از دید کاربر مخفی میشه اما از اصل برنامه پاک نمیشه.موفق باشی.
دوست عزیز
منظورم از پاک کردن تکست باکس خالی کردن محتوی اونه نه پاک کردن خود کنترل
دقیقا همون کاری که متد clear تکست باکس انجام میده

sosono
جمعه 19 شهریور 1389, 14:44 عصر
دوست عزیز
منظورم از پاک کردن تکست باکس خالی کردن محتوی اونه نه پاک کردن خود کنترل
دقیقا همون کاری که متد clear تکست باکس انجام میده

سلام از این کد استفاده کن

Dim t As Object
For Each t In Me.Controls
If t.GetType() Is GetType(TextBox) Then
DirectCast(t, TextBox).Clear()
End If
Next

R_Rajaee_Rad
جمعه 19 شهریور 1389, 15:46 عصر
متشکر...
مشکل حل شد
یه سوال تئوریک:من برای کلید اینتر به جای تب و همچنین قطع صداش و...از یک کدهایی کوچکی استفاده میکنم.ببرای اینکه بتونم از این کدها توی قسمت های دیگه پروژه استفاده کنم از یه متد عمومی استفاده کنم یا یه کلاس عمومی؟؟لطفا ساده بگید

در ضمن سوالات اول و دوم هم بی جواب موندن:خجالت:

salehbagheri
جمعه 19 شهریور 1389, 16:06 عصر
ابتدا جستجو، سپس در صورت ناکامی طرح یک سوال در یک تاپیک! یعنی سوالات دیگر در تاپیک های دیگر ...

از این که همکاری میکنید متشکرم