PDA

View Full Version : سوال: چه طوری از یک تکست باکس در فرمی

stahad1
جمعه 19 شهریور 1389, 02:31 صبح
چه طوری می توانم در سی شارپ وقتی که دریک فر م جدا هستم به یک تکست باکس که در داخل فرم دیگری است دسترسی داشته باشم.

MEhdi Sobhani
جمعه 19 شهریور 1389, 02:45 صبح
چه طوری می توانم در سی شارپ وقتی که دریک فر م جدا هستم به یک تکست باکس که در داخل فرم دیگری است دسترسی داشته باشم.
سلام
باید ویژگی Modifiers تکست باکس رو که پیشفرض Private هست به Public تغییر بدید . تا بتونید بهش دستری داشته باشید .

zoofa
جمعه 19 شهریور 1389, 02:52 صبح
تو پراپرتیز اون تسکت باکس
modifiers رو بر روی public بذارید.
بعد وقتی یک نمونه از فرم میسازید میتونید بهش دسترسی داشته باشد.

form2 frm = new form2();
frm.textbox1.text = "Ali";

اَرژنگ
جمعه 19 شهریور 1389, 03:05 صبح
افسوس که با اینکه این سوال حداقل ۱۰۰۰ بار پرسیده و شده و اساتید حتی در موردش مقاله نوشتند هنوز جوابهای اشتباه که سطح برنامه‌نویس را پایین نگه میداره بهش داده میشه.
متاسفانه هر دو جوابی که فرستاده شدند از لحاظ فکری هیچ اهمیتی به پیشرفت کاربری که سوال را پرسیده نمیدند.
جناب stahad1 اگر در پی یاگیری هستید مقاله جناب کیانی را در همین تالار پیدا کنید، ولی اگر همینطوری یک چیزی بسازید و در سطح پائین برنامه‌بافی کنید از جوابهایه داده شده استفاده کنید.

zoofa
جمعه 19 شهریور 1389, 03:08 صبح
افسوس که با اینکه این سوال حداقل ۱۰۰۰ بار پرسیده و شده و اساتید حتی در موردش مقاله نوشتند هنوز جوابهای اشتباه که سطح برنامه‌نویس را پایین نگه میداره بهش داده میشه.
متاسفانه هر دو جوابی که فرستاده شدند از لحاظ فکری هیچ اهمیتی به پیشرفت کاربری که سوال را پرسیده نمیدند.
جناب stahad1 اگر در پی یاگیری هستید مقاله جناب کیانی را در همین تالار پیدا کنید، ولی اگر همینطوری یک چیزی بسازید و در سطح پائین برنامه‌بافی کنید از جوابهایه داده شده استفاده کنید.

منظور شما استفاده از setting هست یا
اینکه یک متغیر پابلیک در فرم دوم ایجاد بشه و از فرم اول بهش دسترسی داشته باشیم یا چیز دیگه ای؟

میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟
ممنون

اَرژنگ
جمعه 19 شهریور 1389, 03:24 صبح
منظور شما استفاده از setting هست یا
اینکه یک متغیر پابلیک در فرم دوم ایجاد بشه و از فرم اول بهش دسترسی داشته باشیم یا چیز دیگه ای؟

میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟
ممنون
هیچ کدام، هر دو روشی که اشاره کردید برایه کارهایه دیگری استفاده میشند و استفاده همینطوری از متغییرهایه پابلیک برنامه‌نویسی نیست.
استفاده از پروپرتیها معمولاً روش درست برایه اینگونه سوالهاست، یک مثال ساده و تمیز از جناب سعید معصومی در همین تالار فرستاده بودم.
ولی هر چقدر هم سعی کنم توضیح بدم از مقاله کامل جناب کیانی بهتر نمیشه، و با توضیح من شانش اینکه واقعا در این موارد چیزی در سطح یک برنامه‌نویس یادگرفته بشه را کم میکنم.
اگر کسی لینک این مقاله یادشه بهش یک لینک بفرسته، یک جایه خوب برایه شروع در بالایه همین تالار یک توپیک سوالهایه متکرر است، بهش یک نگاه بندازید.

zoofa
جمعه 19 شهریور 1389, 03:29 صبح
هیچ کدام، هر دو روشی که اشاره کردید برایه کارهایه دیگری استفاده میشند و استفاده همینطوری از متغییرهایه پابلیک برنامه‌نویسی نیست.
استفاده از پروپرتیها معمولاً روش درست برایه اینگونه سوالهاست، یک مثال ساده و تمیز از جناب سعید معصومی در همین تالار فرستاده بودم.
ولی هر چقدر هم سعی کنم توضیح بدم از مقاله کامل جناب کیانی بهتر نمیشه، و با توضیح من شانش اینکه واقعا در این موارد چیزی در سطح یک برنامه‌نویس یادگرفته بشه را کم میکنم.
اگر کسی لینک این مقاله یادشه بهش یک لینک بفرسته، یک جایه خوب برایه شروع در بالایه همین تالار یک توپیک سوالهایه متکرر است، بهش یک نگاه بندازید.

میشه از نظر فنی توضیح بدید یچ فرقی بین یک متغیر پابلیک و یک پراپرتی پابلیک وجود داره؟؟؟؟

جز اینکه روی پراپرتی کنترل داریم؟؟؟ :متفکر:

اَرژنگ
جمعه 19 شهریور 1389, 03:31 صبح
میشه از نظر فنی توضیح بدید یچ فرقی بین یک متغیر پابلیک و یک پراپرتی پابلیک وجود داره؟؟؟؟

جز اینکه روی پراپرتی کنترل داریم؟؟؟ :متفکر:
http://stackoverflow.com/questions/1272521/propertywith-no-extra-processing-vs-public-field

stahad1
جمعه 19 شهریور 1389, 03:33 صبح
s\سلام فکر نمی کردم اینقدر زود جوابم را بدهید در ضمن میشه لینک اون کتابی را که گفتید برام بزارید.حالا اگه از این روش آستفاده کنم کارم راه می یاد.
در ضمن من این تکست باکس را در یک فرم دارم و می خوام بر اساس آن در فرم دیگر که کریستال ریپورت است سرچ کنه

اَرژنگ
جمعه 19 شهریور 1389, 04:09 صبح
s\سلام فکر نمی کردم اینقدر زود جوابم را بدهید در ضمن میشه لینک اون کتابی را که گفتید برام بزارید.حالا اگه از این روش آستفاده کنم کارم راه می یاد.
در ضمن من این تکست باکس را در یک فرم دارم و می خوام بر اساس آن در فرم دیگر که کریستال ریپورت است سرچ کنه
۱.تکست باکس یک چیزه عامیانه است، چیزی که قرار است بر اساسش سرچ بشه مقدار یک خصوصیت است.
۲.در این تکست باکس چی وارد میشه؟ اسم کاربر؟ تاریخ تولد؟ تاریخ وفات؟
به جایه اینکه به تکست باکس تمرکز کنید به اینکه مقداری که لازم دارید خصوصیت چه شئی است (تاریخ تولد کاربر، تعداد بچه‌ها،...) را به پروپرتی تبدیل کنید.

zoofa
جمعه 19 شهریور 1389, 04:51 صبح
http://stackoverflow.com/questions/1272521/propertywith-no-extra-processing-vs-public-field

جناب ارژنگ اینطور که من متوجه شدم. استفاده از پراپرتی برای پیاده سازی مفهوم کپسوله سازی هست و مخفی کردن داده ها در کلاس.

با استفاده از پراپرتی می تونیم داده های کلاسمون رو پرایوت کنیم و مفهوم کپسوله سازی رو اجرا کنیم. و فقط می تونیم داده ها رو مخفی کنیم و قبل از ارجاع دادن مقدار به اونها، مقدارشون رو چک کنیم.

درسته؟؟؟

به جز این 2 تا کاربرد دیگه ای هم داره؟؟؟

اگه روش پاس دادن متغیر بین دو تا فرم اینطوری باشه که خیلی ناجور میشه :گیج::گیج:

خوب اگه 20 - 30 تا متغیر داشته باشیم هر کدوم 4-5 خط واسه پراپرتی باید بنویسم میشه حدود 150 خط کد فقط واسه پراپرتی :گیج::گیج:

میلاد قاضی پور
جمعه 19 شهریور 1389, 05:10 صبح
قرار نیست این 150 خط همزمان اجرا بشن . در عوض در کارهای دیگری تسریع عملکرد خواهید داشت.

به شدت احساس همدردی میکنم .

میلاد قاضی پور
جمعه 19 شهریور 1389, 05:31 صبح
برنامه انتقال مقادیر بین فرم ها . جناب آرژنگ هم اگر ببینن که درست هست روشم یا نه ممنون میشم .

zoofa
جمعه 19 شهریور 1389, 05:32 صبح
قرار نیست این 150 خط همزمان اجرا بشن . در عوض در کارهای دیگری تسریع عملکرد خواهید داشت.

عزیزم من که نگفتم اجرا شدن. :گیج:

گفتم نوشتن این 150 خط کد.

خوب اگه 20 - 30 تا متغیر داشته باشیم هر کدوم 4-5 خط واسه پراپرتی باید بنویسم میشه حدود 150 خط کد فقط واسه پراپرتی

باشه می نویسیم. حالا چرا می زنید.

:لبخندساده::لبخندساده:

یه چیز دیگه هم که هست شما حرفه ای ها نباید طوری صحبت کنید که ما تازه کارها دلسرد بشیم :ناراحت::ناراحت:

واقعا این پستتون خیلی آدم رو دلسرد می کنه.
شما که حرفه ای هستید نباید با تازه وارد ها اینطوری برخورد کنید.

و همینطور این پست

میلاد قاضی پور
جمعه 19 شهریور 1389, 05:54 صبح
عزیزم من که نگفتم اجرا شدن. :گیج:

گفتم نوشتن این 150 خط کد.

خوب اگه 20 - 30 تا متغیر داشته باشیم هر کدوم 4-5 خط واسه پراپرتی باید بنویسم میشه حدود 150 خط کد فقط واسه پراپرتی
باشه می نویسیم. حالا چرا می زنید.

:لبخندساده::لبخندساده:

یه چیز دیگه هم که هست شما حرفه ای ها نباید طوری صحبت کنید که ما تازه کارها دلسرد بشیم :ناراحت::ناراحت:

واقعا این پستتون خیلی آدم رو دلسرد می کنه.
شما که حرفه ای هستید نباید با تازه وارد ها اینطوری برخورد کنید.

و همینطور این پست
سوأل پرسیدن حق شما هست . اما راستش رو بخواید اون وقتایی که من تازه سیشارپ رو شروع کرده بودم هم میدیدم این سوأل پرسیده میشه تازه من در حدی بودم که این سوأل خیلی سطح بالا به نظرم میومد . همه شاکی بودن که این سوأل چرا باید تو فروم مکررا مطرح بشه در حالی که جواب براش زیاد داده شده و ....
روزگار گذشت و گذشت تا اینکه من رفتم سراغ جاوا اسکریپت و کلی وقت بعدش برگشتم به سی شارپ و هر روز میدیدم که این سوأل باز هم پرسیده میشه . من که مصونیت پیدا کرده بودم بهش و گاهی چشام انقدر بهش عادت کرده بود که دیگه نمیدیدم . اساتید هم میومدن و میرفتن و در عصر هر مدیر فروم و اساتید فعال اون عصر این سوأل به خاطر تکرار اونهارو شاکی میکرد . این سوأل هنوزم پرسیده میشه و فکر کنم قدمتی به عمر سیشارپ داره و میشه روی تاریخچش بحث کرد . من این سوأل رو از وسط بریدم دیدم 8 9 تا دایره قابل شمارش هست توش . یعنی 8 9 سال هست این سودل پرسیده میشه و موجبات آزردگی خاطر مشاهده کنندگان رو فراهم میکنه و میشه گفت جواد شده . از حرف ما ناراحت نشو من که خودمو حرفه ای نمیدونم ولی این سوأل به خاطر قدمتش این جوابهارو در پی داره و خواهد داشت .

اَرژنگ
جمعه 19 شهریور 1389, 06:47 صبح
اگه روش پاس دادن متغیر بین دو تا فرم اینطوری باشه که خیلی ناجور میشه :گیج::گیج:

خوب اگه 20 - 30 تا متغیر داشته باشیم هر کدوم 4-5 خط واسه پراپرتی باید بنویسم میشه حدود 150 خط کد فقط واسه پراپرتی :گیج::گیج:
"روش پاس دادن متغیر بین دو تا فرم" در برنامه‌نویسی معنی نمیده، مخصوصاً در برنامه‌نویسی شیگرا. در مقاله جناب کیانی اشتباه بودن این طرز تفکر بیان شده.
البته که روش تنبلی این است که یک سری مقادیر را همینطوری بین فرمها رد و بدل کرد ولی یک فرقی بین یک چیزی سرهم کردن که در جلوه یک کاری را انجام میده با یک چیزی که اصول مهندسی طراحی و پیاده شده هست.
با اینکه به دسترسی ۱۰۰ تا فیلد به این شکل برنخوردم ولی اینکه احتیاج به استفاده از چنین روشهایه بر اساس نادانستن روشهایه درست موجود است تا اینکه بکارآمدن این نوع روش.
البته وقتی که یکی با این روشهایه اشتباه شروع کند همونطوری هم ادامه میده، نقلش هم میشه کسانی که این نوع کدبافی را برنامه‌نویسی تلقی میکنند.
خلاصه داستان این که چیزی به اسم "روش پاس دادن متغیر بین دو تا فرم " فرم ندارد، کسانی که روش کار کردن شیگرائی را بلد نیستند روشهایه برنامه‌نویسی قبل از شیگرائی را در یک محیط شیگرائی پیاده میکنند. چیزی هم که بوجود میاد نه شیگرائیست نه برنامه‌نویسی. فقط یکجوری سره شده که یک کاری را در نظر بازسازی میکنه.
اگر در جایی معتبری "روش پاس دادن متغیر بین دو تا فرم " دیدید لطفاً یک لینک بفرستید این مفهوم اشتباه را از ریشه بکنیم.

"خوب اگه 20 - 30 تا متغیر داشته باشیم " با روشهایه درست برنامه‌نویسی من نمیبینم که
۱.چطوری با چنین حالتی میشه برخورد؟
۲.حتی اگر ۵۰ تا فیلد هم باشد روشهایه دیگری موجود هستند، استفاده از داتاتیبل در حافظه ، ....
پیش آمدن چینین حالتی در محیط کاری نشان میده که از طراحی اشتباه استفاده شده، یا هم اینکه از روشهایه درست استفاده نشده.
اگر جایی به یک مثال کاری این شکلی برخوردید بفردستید بررسی کنیم.

اَرژنگ
جمعه 19 شهریور 1389, 07:19 صبح
در ضمن استفاده از ۵۰ تا فیلد چیز نیست که بهش برخورد بشه چونکه
۱. با استفاده از معماری ۳ لایه ما با بیزینس ابجکتها (اشیایه منطقی) کار میکنیم و نه با مقادیری که در تکست باکسها، چک باکسها ، ... پخش و پلا هستند
۲. استفاده از داتاسورس و دتابایندینگ و اشیایه منطقی جایی برایه حالتی که مثال زدید بوجود بیاد نمیزارد.

اگر جایی کدی دیدید کد دستی با تکست باکسها و فیلدهایه پابلیک کار میکرد بدونید به کد یک نفر که از مفاهیم درست و موجود در دات‌نت استفاده نمیکند دارید نگاه میکنید.

stahad1
جمعه 19 شهریور 1389, 16:09 عصر
۱.تکست باکس یک چیزه عامیانه است، چیزی که قرار است بر اساسش سرچ بشه مقدار یک خصوصیت است.
۲.در این تکست باکس چی وارد میشه؟ اسم کاربر؟ تاریخ تولد؟ تاریخ وفات؟
به جایه اینکه به تکست باکس تمرکز کنید به اینکه مقداری که لازم دارید خصوصیت چه شئی است (تاریخ تولد کاربر، تعداد بچه‌ها،...) را به پروپرتی تبدیل کنید.
من کد یک فاکتور را دارم و می خوام اینطوری از بانک بر اساس ان کد جستجو کنم حالا این که گفتی اگه میشه یه کمی بیشتر توضیع بدهید ممنون می شوم

اَرژنگ
جمعه 19 شهریور 1389, 16:16 عصر
من کد یک فاکتور را دارم و می خوام اینطوری از بانک بر اساس ان کد جستجو کنم حالا این که گفتی اگه میشه یه کمی بیشتر توضیع بدهید ممنون می شوم
جنس کد فاکتور چیه ؟ string, int؟
یک پروپرتی که جنس کد فاکتور بخوره تعریف کنید و ازش استفاده کنید.

پستهایه بسیاری در این مورد فرستاده شده، و اساتیدی که خیلی بهتر از اونچیزی که من میتونم توضیح بدم جوابها فراستند، اگر پستهایه جناب کیانی و یا سین پین و یا جناب معصومی را پیدا کنید از لینکها را تعقیب کنید از هر چی که من بتونم توضیح بدم بیشتر یاد میگیرید.

ولی اگر هم به شخص فقیر نیازی بود در خدمت هستیم.

zoofa
جمعه 19 شهریور 1389, 16:33 عصر
http://www.codeproject.com/KB/dotnet/passingvaluesbetweenforms.aspx

سلام
لینک بالا مفیده
به دردتون می خوره دوست عزیز

stahad1
جمعه 19 شهریور 1389, 17:42 عصر
جنس کد فاکتور چیه ؟ string, int؟
یک پروپرتی که جنس کد فاکتور بخوره تعریف کنید و ازش استفاده کنید.

پستهایه بسیاری در این مورد فرستاده شده، و اساتیدی که خیلی بهتر از اونچیزی که من میتونم توضیح بدم جوابها فراستند، اگر پستهایه جناب کیانی و یا سین پین و یا جناب معصومی را پیدا کنید از لینکها را تعقیب کنید از هر چی که من بتونم توضیح بدم بیشتر یاد میگیرید.

ولی اگر هم به شخص فقیر نیازی بود در خدمت هستیم.
سلام گلم بابا من که خیلی وارد نیستم در ضمن این اقای کیانی که گفتی حداقل لینکشو بزار جنسشم از نوع int است

navidkhalilian
جمعه 19 شهریور 1389, 17:52 عصر
بفرمایید دوست عزیز این فایلو دانلود کن و ببین.

ali1234567890
جمعه 19 شهریور 1389, 18:09 عصر
این تایپیک مقاله ی مهندس کیانیه
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=91243