PDA

View Full Version : درباره اثر انگشت

csharpprogramer88
جمعه 19 شهریور 1389, 10:27 صبح
سلام
من در سايت در مورد اثر انگشت جستجو كردم و يكسري مطالب پراكنده و تئوري وجود داشت و هيچكدام به نتيجه نرسيده بودند(اگر وجود داره آدرس بديد )
يكي از آدرس ها اينه :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=164256
كه در پست 3 در مورد سنسور اثر انگشت توضيحات خوبي دادند ولي برام سواله كه اين سنسورها از نظر ظاهر چطوري هستند اگر كسي عكسي داره بفرسته
اگر بخوام كاري كنم كه مشتري انگشت خود را به اين سنسور بزنه و بعد يكسري مشخصات شامل نام و نام خانوادگي و ... را كاربر نرم افزار در بانك ذخيره كنه و با انگشت زدن دوباره به سنسور اطلاعات ذخيره شده بياد چيكار بايد انجام بدم
در حال حاضر قيمت اين سنسور چقدره و ؟ خواهشا توضيح بديد چطوري بايد با اون برنامه بنويسيم

با تشكر

csharpprogramer88
جمعه 19 شهریور 1389, 12:58 عصر
اگر كسي يك عكس داره از اين سنسورها و يكسري اطلاعات در مورد قيمت و ... بده

navidkhalilian
جمعه 19 شهریور 1389, 18:05 عصر
بفرما دوست عزیز

MaHyaR.DrAcOulA
جمعه 19 شهریور 1389, 18:48 عصر
دوست عزیز اگه اطلاعات در مورد قیمت و کارایی ها میخوای برو به سایت هایی که بهت معرفی میکنم :
http://www.irangheymat.com/ads/fa/280/312/84764

http://www.payamsara.com/10024333.html

http://www.niazpardaz.com/%D8%B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D9%86%D8%B1-%D8%A7%D8%AB%D8%B1-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D8%B4%D8%AA-@27170

csharpprogramer88
جمعه 19 شهریور 1389, 20:43 عصر
كلا چند مدل از اين دستگاه ها وجود داره براي برنامه نويسي با سي شارپ برا ي آنها چيكار كنم

csharpprogramer88
شنبه 20 شهریور 1389, 10:01 صبح
راحت ترين دستگاهي كه بتوان با سي شارپ براي اون برنامه نويسي كرد چيه ؟ كسي تا حالا پروژه مشابه انجام داده ؟

csharpprogramer88
شنبه 20 شهریور 1389, 16:54 عصر
يكي نيست بيشتر اطلاعات بده خواهشا كمك كنيد

navidkhalilian
شنبه 20 شهریور 1389, 17:36 عصر
دوست عزیز شما از هر جایی که دستگاه رو خریداری کنی به همه زبانها انواع مثال ها رو بهت میدن و بسته به نوع کارت استفاده میکنی.زیاد سخت نگیر چون تو فقط از یک سری فایل dll که بهت میدن استفاده میکنی یعنی درواقع کد خاصی نمی نویسی.

csharpprogramer88
شنبه 20 شهریور 1389, 17:48 عصر
دوست عزیز شما از هر جایی که دستگاه رو خریداری کنی به همه زبانها انواع مثال ها رو بهت میدن و بسته به نوع کارت استفاده میکنی.زیاد سخت نگیر چون تو فقط از یک سری فایل dll که بهت میدن استفاده میکنی یعنی درواقع کد خاصی نمی نویسی.

تشكر كه جواب دادي - پس مثال هاي سي شارپ هم ميدن كه اين خيلي خوبه
اين سوال من : اگر بخوام كاري كنم كه مشتري انگشت خود را به اين سنسور بزنه و بعد يكسري مشخصات شامل نام و نام خانوادگي و ... را كاربر نرم افزار در بانك ذخيره كنه و با انگشت زدن دوباره به سنسور اطلاعات ذخيره شده بياد چيكار بايد انجام بدم
يعني من بايد دي ال الي را كه به من ميدن به پروژه اضافه كنم ، خوب اين درست ولي اين سوال من چي انجام دادن اين كار سخت نيست .
راه حلي كه به نظر خودم ميرسه اينه كه تصوير انگشت را به همراه مشخصات طرف در ديتابيس ذخيره كنم ، سپس براي بازيابي اطلاعات بايد دوباره تصوير انگشت را با تصوير داخل بانك مقايسه كنم ( اين مقايسه ها را با اون دي ال ال ها ميشه انجام داد )اگر برابر بود حالا اطلاعات بياد ،

خواهشا در مورد راه حل توضيح بديد درسته همينطوريه ؟

ostovarit
شنبه 20 شهریور 1389, 17:59 عصر
اين سوال من : اگر بخوام كاري كنم كه مشتري انگشت خود را به اين سنسور بزنه و بعد يكسري مشخصات شامل نام و نام خانوادگي و ... را كاربر نرم افزار در بانك ذخيره كنه و با انگشت زدن دوباره به سنسور اطلاعات ذخيره شده بياد چيكار بايد انجام بدم
يعني من بايد دي ال الي را كه به من ميدن به پروژه اضافه كنم ، خوب اين درست ولي اين سوال من چي انجام دادن اين كار سخت نيست .
راه حلي كه به نظر خودم ميرسه اينه كه تصوير انگشت را به همراه مشخصات طرف در ديتابيس ذخيره كنم ، سپس براي بازيابي اطلاعات بايد دوباره تصوير انگشت را با تصوير داخل بانك مقايسه كنم ( اين مقايسه ها را با اون دي ال ال ها ميشه انجام داد )اگر برابر بود حالا اطلاعات بياد ،

دوست عزیز به نظر من این داستان کار با سخت افزار های جانبی کلیشه ای هست ...
یعنی مثل بقیه چیز ها میمونه من تجربش رو با کالر ایدی داشتم ...
همه این سخت افزار ها برای ارتباط با نرم افزار شما نیاز به یک dll دارند در اون dll متد هایی برای کانکت و دریافت و در بعضی موارد ارسال اطلاعات هست ... شما از یک شرکت معتبر سنسور رو بخرید نمونه استفاده از این متد ها و دی ال ال رو خدمتتون میده ...
قبلشم میتونید درخواست نمونهاش رو بکنید که با کدها اشنا بشید ...
اکثر شرکت ها واسه اینکه مشتریشون بشی نمونه ها رو راحت در اختیارتون میزارن ...

csharpprogramer88
شنبه 20 شهریور 1389, 18:17 عصر
دوست عزیز به نظر من این داستان کار با سخت افزار های جانبی کلیشه ای هست ...
یعنی مثل بقیه چیز ها میمونه من تجربش رو با کالر ایدی داشتم ...
همه این سخت افزار ها برای ارتباط با نرم افزار شما نیاز به یک dll دارند در اون dll متد هایی برای کانکت و دریافت و در بعضی موارد ارسال اطلاعات هست ... شما از یک شرکت معتبر سنسور رو بخرید نمونه استفاده از این متد ها و دی ال ال رو خدمتتون میده ...
قبلشم میتونید درخواست نمونهاش رو بکنید که با کدها اشنا بشید ...
اکثر شرکت ها واسه اینکه مشتریشون بشی نمونه ها رو راحت در اختیارتون میزارن ...

دوست من حرف شما درست دوستان هم هم تصوير دادن و هم چند تا آدرس
اگر شما هم يك شركت مطمئن سراغ داريد معرفي كنيد لطفا

navidkhalilian
شنبه 20 شهریور 1389, 20:08 عصر

نه دوست عزیز شما تصویر رو مقایسه نمیکنید.دستگاه هنگام اسکن انگشت اول تشخیص میده که دست زنده هست یا نه و در صورتی که دست زنده باشد یک سری نقاط رو از روی انگشت به شما میده که اگر بخوام طوری توضیح بدم که متوجه بشید باید بگم این نقاط در انگشت ثابت هستند.حالا برای این که تصویر جدید رو مقایسه کنید باید این داده ها رو با داده های جدید مقایسه کنید.امید وارم متوجه شده باشی

csharpprogramer88
شنبه 20 شهریور 1389, 20:16 عصر
نه دوست عزیز شما تصویر رو مقایسه نمیکنید.دستگاه هنگام اسکن انگشت اول تشخیص میده که دست زنده هست یا نه و در صورتی که دست زنده باشد یک سری نقاط رو از روی انگشت به شما میده که اگر بخوام طوری توضیح بدم که متوجه بشید باید بگم این نقاط در انگشت ثابت هستند.حالا برای این که تصویر جدید رو مقایسه کنید باید این داده ها رو با داده های جدید مقایسه کنید.امید وارم متوجه شده باشی

تشكر جواب دادي
اينطوري كه متوجه شدم وقتي كه يك نفر انگشت را ميچسباند من بايد اون نقاط خاص را بگيرم و با تصوير در بانك البته با همان نقاط مقايسه كنم .
پس دي ال ال ها در اين مورد سوال من كاربردي نداره و من بايد خودم براش كد بنويسم ، وولي من اصلا با اين چيزها كار نكردم پيش نيازهاي اين كار چيه ؟

navidkhalilian
شنبه 20 شهریور 1389, 20:24 عصر
دوست عزیز هیچ پیش نیازی نداره.موقع اسکن اون dll ها خودش بهت نقاط رو میده , شما فقط ذخیره می کنی و دفعه بعد هم باهم مقایسه میکنی.همین

csharpprogramer88
شنبه 20 شهریور 1389, 20:43 عصر
دوست من شما پروژه مشابه اي را انجام دادي ؟ از كدوم مارك دستگاه استفاده كردي ؟
يعني من اون نقاط را كه الان فعلا انگشت روي دستگاه است را با همين دي ال ال با نقاط ذخيره شده در ديتابيس مقايسه ميكنم اگر با هم همخواي داشت كه كارم درسته و اگر نداشت غلط

noroozifar
یک شنبه 18 دی 1390, 18:50 عصر
سلام
من هم می خواهم کار با اثر انگشت را انجام بدم و نیاز به راهنمایی دارم کسی تا حالا انجام داده می تونه یک مثال کوچک بزاره ؟؟؟