PDA

View Full Version : مشکل با Active Report 2.0

hadi2345
چهارشنبه 22 تیر 1384, 17:42 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز .
مشکل من با active report این هست که با پرینت هر صفحه ، از یک صفحه خالی هم پرینت میگیره و مثلا اگه قرار باشه 4 صفحه پرینت بگیره ، یک در میان از یک صفحه خالی هم پرینت میگیره . لطفا در این مورد منو راهنمایی کنید .
قبلا از دوستان عزیز تشکر میکنم .

hadi2345
چهارشنبه 22 تیر 1384, 20:23 عصر
از دوستان کسی نیست به ما کمک کنه ؟

Mehdi0016
چهارشنبه 22 تیر 1384, 22:11 عصر
سلام
این مشکل ماله اینه که پهنای چاپ شما از اندازه صفحه بزرگتره .
یا اندازه کاغذ رو بزرگ کن یا حاشیه ها رو کم کن .
ضمنا برای اطمینان توی روال report start ,printwidth رو برابر با پهنای صفحه منهای مجموع حاشیه چپ و راست قرار بده .
ممنون

hadi2345
پنج شنبه 23 تیر 1384, 06:09 صبح
آقا مهدی از اینکه جواب دادی ممنون .در مورد تنظیم اندازه کاغذ که گفتی در pagesetup این کاررو کرده بودم و به نتیجه نرسیدم . در ضمن مشکل ، پهنای صفخه نیست بلکه طول صفحه است و از طرفی طولشو هر چقدر هم که کم میکنم باز هم اون مشکل باقی میمونه ....... و متاسفانه مشکل من هنوز باقیه .
ممنون از راهنمایی شما

Mehdi0016
جمعه 24 تیر 1384, 00:12 صبح
اگه توی help اکتیو رپورت هم بگردی جابتو پیدا میکنی .
در واقع وجود صفحه خالی بین هر صفحه چاپ ربطی به طول کاغذ نداره و مشکل ماله پهنای صفحه اس.

بابک زواری
جمعه 24 تیر 1384, 00:43 صبح
پهنای صفحه رو بزرگ بگیر ببین درست میشه
ممکنه که در طول صفحه رشته ایی داری که بزرگتر از طول هست (ممکنه حتی رشته خالی باشه)

hadi2345
جمعه 24 تیر 1384, 06:28 صبح
با سلام مجدد .
آقا مهدی شما درست میگفتی و از پهنای صفحه بود . جناب زواری دقیقا همون کارو کردم و مشکلم حل شد . من اصلا فکرشو هم نمیکردم که با اضافه کردن پهنا مشکلم حل بشه و همیشه کم میکردم .....
الان یه مشکل دیگه دارم که تا حدودی با کد حلش کردم ولی فکر کنم راه حل اصولی تری هم داشته باشه ، مشکل من از این قراره که من از reportfooter استفاده کردم تا در آخر هر گزارش یه تعداد اطلاعات آماری رو به کاربر نشون بده ، ولی مثلا فرض کنید نتیجه جستجوی کاربر از یک جدول خاص بین 15 تا 20 رکورده ، با نمایش این رکوردها در active report نصف reportfooter در صفحه اول و نصف دیگه اش در صفحه دوم میفته که اصلا جالب نیست . اول خواستم که یک صفحه رو به reportfooter اختصاص بدم و نتیجه هر چند رکورد شد ، در پایان یک صفحه جدید رو به reportfooter اختصاص بده ، ولی مثلا اگه رکوردها 2 تا میشد یه صفحه جدید رو به این کار اختصاص میداد که خوب نبود . آخرین راهی که به ذهنم رسید این بود که اگه تعداد رکوردها بین 15 تا 20 ---- 35 تا 40 ----- 55 تا 60 و ...... بود ، اونوقت یک صفحه جدید ایجاد کنه . اگه در این مورد هم منو راهنمایی کنید ممنون میشم ...