PDA

View Full Version : مشکل در تعیین تصویر برای کامپوننت image32 از مجموعه Graphic32 در زمان طراحی

mbshareat
شنبه 20 شهریور 1389, 12:36 عصر
وقتی می خوام بیت مپ برای کامپوننت Image32 تعیین کنم ایراد می گیره::متعجب:

Error reading Bevel1.Explicit Top. Property Explicit Top dos not exist
مشکل از کجاست؟:گیج:

vcldeveloper
شنبه 20 شهریور 1389, 15:51 عصر
با چه نسخه ایی از دلفی دارید کار می کنید؟ این خصوصیت های ExplicitTop و ExplicitLeft مربوط به نسخه های جدیدتر دلفی هست (فکر کنم از دلفی 2006 به بعد باشه). در نسخه های قدیمی تر این خصوصیات وجود نداره. اگر از کنترلی در پروژه تون استفاده کنید و اون کنترل این خصوصیات را به فایل DFM فرم اضافه کنه، در نسخه های قدیمی تر دلفی باید این خصوصیات را از فایل DFM دستی حذف کنید.

mbshareat
یک شنبه 21 شهریور 1389, 10:46 صبح
با سلام و عرض ادب و ارادت:لبخند:
قبل از هر چیز فکر کنم باید عذرخواهی کنم؛ حواسم نبود که کامپوننت بخش جدا داره.
آقای کشاورز من GR32_D6.dpk رو نصب کردم که نسخه دلفی منه. ولی این اشکال رو می گیره.:اشتباه:
می گم نکنه این همه طراحی اختصاصی نسخه که فایل جدا داره واقعا اختصاصی نسخه ها نباشه و عملا نسخه های قبلی کامپوننتها سازگار نباشن؟:بامزه:
در ضمن حذف دستی رو اگه واضحتر توضیح بدین ممنون می شم.:گیج:

vcldeveloper
دوشنبه 22 شهریور 1389, 00:17 صبح
آقای کشاورز من GR32_D6.dpk رو نصب کردم که نسخه دلفی منه. ولی این اشکال رو می گیره.:اشتباه:
می گم نکنه این همه طراحی اختصاصی نسخه که فایل جدا داره واقعا اختصاصی نسخه ها نباشه و عملا نسخه های قبلی کامپوننتها سازگار نباشن؟
مشکلی که مطرح کردم، مربوط به پکیج نصب کامپوننت نیست، بلکه از پروژه ایی هست که این کامپوننت درش استفاده شده؛ یعنی شما پروژه ایی دارید که این پروژه در دلفی 2006 یا بالاتر ایجاد شده، و شما دارید همون پروژه یا فرم های آن را در دلفی 6 باز می کنید.

در ضمن حذف دستی رو اگه واضحتر توضیح بدین ممنون می شم
هیچی، فایل DFM را در یک ویرایشگر متن مثل NotePad باز کنید، و هر جا اون خصوصیات Explicit رو دیدید، حذف کنید.