PDA

View Full Version : علت این اشکال چیه؟

salehvasaleh
شنبه 20 شهریور 1389, 18:41 عصر
دوستان ببینید من برای انتقال داده ها از یک دیتابیس به فرم از نمونه کدهای زیر استفاده می کنم:(چند خطیشو به عنوان نمونه می گذارم)

txtru_e4.Text = NameErsali[13].ToString();
txtru_e5.Text = NameErsali[14].ToString();
txtru_e6.Text = NameErsali[15].ToString();

با این کار خیلی راحت اطلاعات فیلدهای مد نظرم وارد فرم می شن اما یک مشکلی پیدا کردم و اون اینه که وقتی شبیه این دستورات رو به روش زیر می نویسم:

string allimage = NameErsali[16].ToString();
string[] imageCollction = allimage.Split('*');
listBox1.Items.AddRange(imageCollction);

موقع اجرا ایرادی رو می گیره که ایراد رو در عکس زیر می بینید می خوام توی لیست باکسی که می بینید عکسها تفکیک بشن (طبق کد) و در لیست باکس نشون داده بشن.
http://up.iranblog.com/Files7/1c85b027ab49425c8b19.png
خواهش می کنم کمک کنید و اگه علت و راهی به ذهنتون می رسه بگید

mehdibarati
شنبه 20 شهریور 1389, 20:48 عصر
اينطور به نظر ميرسه كه شماره عضوي از آرايه كه فراخواني كردين خارج از محدوده آرايه هستش

--------------------
اينطور به نظر ميرسه كه شماره عضوي از آرايه كه فراخواني كردين خارج از محدوده آرايه هستش

salehvasaleh
شنبه 20 شهریور 1389, 21:04 عصر

--------------------

تعداد خانه ها 16 تا هست ولی نمی دونم چرا ایراد می گیره. یعنی دقیقا در داخل محدوده عدد وارد کردم.

mehdibarati
شنبه 20 شهریور 1389, 21:36 عصر
تعداد خانه ها 16 تا هست ولی نمی دونم چرا ایراد می گیره. یعنی دقیقا در داخل محدوده عدد وارد کردم.
اگه منظورتون اينه كه تعداد اعضاي آرايه 16تاست پس NameErsali[16] خارج از محدوده آرايه هستش چون همينطور كه ميدوني شماره اعضاي آرايه از 0 شروع ميشه تا تعداد اعضا منهاي يك

salehvasaleh
یک شنبه 21 شهریور 1389, 00:24 صبح
اگه منظورتون اينه كه تعداد اعضاي آرايه 16تاست پس NameErsali[16] خارج از محدوده آرايه هستش چون همينطور كه ميدوني شماره اعضاي آرايه از 0 شروع ميشه تا تعداد اعضا منهاي يك
درسته این رو هم در نظر گرفتم خانه آخر می شه خانه 16 . راهی دیگه به ذهنتون نمی رسه؟