PDA

View Full Version : سوال: شرح محصول در eShop ها

اوبالیت به بو
شنبه 20 شهریور 1389, 22:46 عصر
سلام

من مي خوام جدول محصولاتم رو طراحي كنم اما به مشكلي برخوردم.

فرض كنيد دسته بندي محصولات من اينها هستند:

نرم افزار

موبايل

آرايشي بهداشتي

در قسمتي كه محصولات ليست شدن دكمه وجود داره به اسم "توضيحات" كه به صفحه مخصوص اون محصول هدايت مي كنه و شرح محصول رو نشون مي ده.
شرح يك محصول به اسم GPS به اين صورت هست:

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=56107&stc=1&d=1284230454

يعني يك سري ويژگي هايي داره در صورتيكه مثلا شرح محصول يك نرم افزار يا كارتون و فيلم چيزي جز سال ساخت، سازنده و اين چيزها بيشتر نيست.

حالا جايي كه گير كردم اينجاست كه:
طبق تصوير بالا چنين محصولي يكسري فيلد يا property داره كه تنظيم ميشه. يعني يك محصولي مثل اين چندين آيتم در معرفي اون دخيل هستند در صورتيكه براي يك عطر يا يك كارتون 3 يا 4 مشخصه دخيل هستند. طراحي جدول به چه صورت هست؟ اين فيلدها در جدول بالا به چه صورت ساخته شده؟ اصلا چندين فيلد است؟ يا همه در غالب يك فيلد هستند؟

تصور من اين هست كه اين يك فيلد به اسم Discription يا شرح محصول بيشتر نيست و اين همه مشخصه توسط Editor سايت ساخته شده. يعني كاربر در قسمت معرفي محصول اومده از دكمه Table كه در Editro اون بخش تعبيه شده استفاده كرده. يك جدول 2 ستونه كشيده و دستي مقادير رو وارد كرده و بعدا به صورت HTML تو فيلد مربوط به شرح محصول ذخيره كرده.

profnami
یک شنبه 21 شهریور 1389, 01:24 صبح
من چیزی که همین حالا بدون فکر کردن به ذهنم رسید اینه ( شاید مشکلات زیادی داشته باشه ) :
برای هر دسته بندی یک کلاس طراحی کنید . اگر محصولات داخل یک دسته تشابه زیادی با هم دارند میتونید این کار رو انجام بدید . و بعد هر دسته محصول رو در یک Table ذخیره کنید .

راه حلی که ذهن من میگه اینه . البته مشکلاتی داره .

موردی که شما هم گفتید مشکل داره . فرضا اگه بخواید یه سیستم جستجو طراحی کنید چطور میخواید جستجو بر اساس یکی از این مشخصات انجام بدید ؟ کاربر بخواد موبایل های با وزن 80 گرم رو جستجو کنه شما چطور داخل دیتابیس جستجو میکنید ؟

نمیدونم . شاید دوستان راه حل بهتری هم داشته باشن

اوبالیت به بو
یک شنبه 21 شهریور 1389, 11:31 صبح
سلام

برای هر دسته بندی یک کلاس طراحی کنید . اگر محصولات داخل یک دسته تشابه زیادی با هم دارند میتونید این کار رو انجام بدید . و بعد هر دسته محصول رو در یک Table ذخیره کنید
نزن اين حرف رو سكته مي كنم.

من مي خوام سيستم در حين سادگي كارا هم باشه. اينجوري نياز هست من هردفعه يك جدول بسازم، بعد كلاس مربوط به جدول رو بسازم. (تنظيمات DAL بعد BLL بعد اين طرف تو خود برنامه). اصلا براي من صرف نداره.

فرضا اگه بخواید یه سیستم جستجو طراحی کنید چطور میخواید جستجو بر اساس یکی از این مشخصات انجام بدید ؟ کاربر بخواد موبایل های با وزن 80 گرم رو جستجو کنه شما چطور داخل دیتابیس جستجو میکنید ؟
چنين جستجويي قرار نمي دم تا جستجو نكنه!
اين زماني كاربرد داره كه سايت من تخصصي روي موبايل كار بكنه. مثلا فرض كنيد كاربري بخواد ليست كتاب هاي منتشر شده در ارديبهشت 1389 رو ليست كنه. خوب كاملا مشخص هست كه يه eShop عمومي كه از هر محصولي سبدي تو انبار خودش داره نمي تونه يه همچين گزارشي رو تهيه كنه.

pikoolas
یک شنبه 21 شهریور 1389, 13:16 عصر
به نظر من اگه نمی خواین کارتون خیلی زیاد بشه مقادیری مثل قیمت و وزن و رنگ و سال تولید رو که طور ثابت برای همه محصولات وجود دارند رو برای همه محصولات به طور ثابت در نظر و برای همه محصولات بخواین بقیه مقادیر هم که برای هر محصول به طور اختصاصی هستند مثل سی پی یو که به کتاب ربطی نداره و ........ رو به همون صورتی که خودتون تو پست اول گفتید بگیرید. اینجوری کارایی سیستمتون بیشتر می شه.کار شما هم خیلی سخت نمیشه

ASPX
یک شنبه 21 شهریور 1389, 14:21 عصر
راه حل ساده من :
سه تا پوشه درست ميكنم! و يك سري فايل متني ! ساده ميسازم
نرم افزار . موبايل . آرايشي بهداشتي
تو پوشه آرايشي بهداشتي يك سري فايل متني هست كه در اصل براي هر نوع محصول يك قالب ساخته شده است : مثلا :
behdashti-arayeshi> shampo.txt

همونطور كه گفتم داخل اون يك فايل متني هست كه در اصل قالب خام محصول هستش كه به گفته دوستمون يك جدول html با دو تا ستونه ستون اول مشخصات محصوله شما ست . ستون دوم خاليه
فقط كافيه بگم
موقع ارسال محصول جديد اگر از نوع شامپو هست اين فايل رو بخون

تو صفحه ارسال محصولت كافيه يك دكمه به كنار combo list محصول اضافه كني وقتي ميخواهي محصول جديد اضافه كني ميري از ليست محصولات شامپو رو انتخاب ميكني يك دكمه گفتم براي درج شرح محصول اضافه ميكني قالب خالي شامپو اضافه ميشه كه يك سري خصوصيات براي هر شامپو هستش حالا توش رو پر ميكني چون ويژگيها خاليه.

چون فايلها متني هستند ميتوني راحت و بدون دردسر اونها رو به مرور به سيستمت اضافه كني

maxpayn2
یک شنبه 21 شهریور 1389, 14:32 عصر
به نظر من یه جدول درست کن شامل فیلد های کد محصول ، ویژگی ، مقدار که هنگام ثبت محصول کاربر اون ها رو وارد می کنه ، بعد توی ریپیتر یا گرید یا ... برای محصول شماره مثلا 352 یه select بزن اینجوری :

select feature , value from Product_Features where product_ID = 352

لازم به ذکر نیست که یه فیلد ID هم داری و شماره محصول این جدول با شماره محصول جدول Products ریلیشن داره

ali_za
یک شنبه 21 شهریور 1389, 14:54 عصر
سلام

من مي خوام جدول محصولاتم رو طراحي كنم اما به مشكلي برخوردم.

فرض كنيد دسته بندي محصولات من اينها هستند:

نرم افزار

موبايل

آرايشي بهداشتي

در قسمتي كه محصولات ليست شدن دكمه وجود داره به اسم "توضيحات" كه به صفحه مخصوص اون محصول هدايت مي كنه و شرح محصول رو نشون مي ده.
شرح يك محصول به اسم GPS به اين صورت هست:

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=56107&stc=1&d=1284230454

يعني يك سري ويژگي هايي داره در صورتيكه مثلا شرح محصول يك نرم افزار يا كارتون و فيلم چيزي جز سال ساخت، سازنده و اين چيزها بيشتر نيست.

حالا جايي كه گير كردم اينجاست كه:
طبق تصوير بالا چنين محصولي يكسري فيلد يا property داره كه تنظيم ميشه. يعني يك محصولي مثل اين چندين آيتم در معرفي اون دخيل هستند در صورتيكه براي يك عطر يا يك كارتون 3 يا 4 مشخصه دخيل هستند. طراحي جدول به چه صورت هست؟ اين فيلدها در جدول بالا به چه صورت ساخته شده؟ اصلا چندين فيلد است؟ يا همه در غالب يك فيلد هستند؟

تصور من اين هست كه اين يك فيلد به اسم Discription يا شرح محصول بيشتر نيست و اين همه مشخصه توسط Editor سايت ساخته شده. يعني كاربر در قسمت معرفي محصول اومده از دكمه Table كه در Editro اون بخش تعبيه شده استفاده كرده. يك جدول 2 ستونه كشيده و دستي مقادير رو وارد كرده و بعدا به صورت HTML تو فيلد مربوط به شرح محصول ذخيره كرده.
با سلام دوست عزیز
من همچین سیستمی رو روی یک کتابفروشی آنلاین پیاده سازی کردم:
1- به این صورت کتابها در دسته های مختلف مثلا ادبیات/ کامپیوتر /ریاضی و معارف و ... تقسیم نموده ام
2- برای هر بخش مثلا کامپیوتر می تونید همه کتابهای اون را ببنید
3- در کنار هر محصول دکمه و لینکی تحت عنوان جزییات گذاشتم تا با کلیک روی اون به صفحه توضیحات منتقل بشه کاربر
همه برنامه نویسی رو با asp.net 2008 و sqlserver2008 انجام داده ام
ضمنا کلیه مراحل سه گانه فوق اطلاعات شون توی دیتا بیس ذخیره میشه و قابلیت حذف و اضافه توسط مدیر سایت رو داره (صفحه مخصوص مدیر طراحی کرده ام )
اگر از sql sever استفاده می کنید می تونم بهتون کمک کنم اگر کارتون مشابه کار بنده هستش
با تشکر

salehbagheri
یک شنبه 21 شهریور 1389, 15:38 عصر
بعد از چندی تفکر و بررسی به این نتیجه رسیدم که در این موارد استفاده از یک فایل XML به عنوان Option ها خیلی ساده و مفیده ... البته میتونید محتوای این فایل رو در DB ذخیره کنید و موقع فراخوانی عملیات لازم رو بر روی اون انجام بدید.

چون با SQL طراحی یه سیستمی مشابه این بسیار وقت گیر و پیچیده هست.

اوبالیت به بو
یک شنبه 21 شهریور 1389, 19:14 عصر
سلام

به نظر من اگه نمی خواین کارتون خیلی زیاد بشه مقادیری مثل قیمت و وزن و رنگ و سال تولید رو که طور ثابت برای همه محصولات وجود دارند رو برای همه محصولات به طور ثابت در نظر و برای همه محصولات بخواین بقیه مقادیر هم که برای هر محصول به طور اختصاصی هستند مثل سی پی یو که به کتاب ربطی نداره و ........ رو به همون صورتی که خودتون تو پست اول گفتید بگیرید. اینجوری کارایی سیستمتون بیشتر می شه.کار شما هم خیلی سخت نمیشه
يعني خاصيت هاي عمومي يك محصول. ممنون.

راه حل ساده من :
سه تا پوشه درست ميكنم! و يك سري فايل متني ! ساده ميسازم
نرم افزار . موبايل . آرايشي بهداشتي
تو پوشه آرايشي بهداشتي يك سري فايل متني هست كه در اصل براي هر نوع محصول يك قالب ساخته شده است : مثلا :
behdashti-arayeshi> shampo.txt

همونطور كه گفتم داخل اون يك فايل متني هست كه در اصل قالب خام محصول هستش كه به گفته دوستمون يك جدول html با دو تا ستونه ستون اول مشخصات محصوله شما ست . ستون دوم خاليه
فقط كافيه بگم
موقع ارسال محصول جديد اگر از نوع شامپو هست اين فايل رو بخون

تو صفحه ارسال محصولت كافيه يك دكمه به كنار combo list محصول اضافه كني وقتي ميخواهي محصول جديد اضافه كني ميري از ليست محصولات شامپو رو انتخاب ميكني يك دكمه گفتم براي درج شرح محصول اضافه ميكني قالب خالي شامپو اضافه ميشه كه يك سري خصوصيات براي هر شامپو هستش حالا توش رو پر ميكني چون ويژگيها خاليه.

چون فايلها متني هستند ميتوني راحت و بدون دردسر اونها رو به مرور به سيستمت اضافه كني
يعني يه قالب از پيش تعريف شده آماده، كه در هنگام ثبت محصول در قسمت مورد نظر Load ميشه و من فيلدهاي خالي رو پر مي كنم. فكر خوبي هست.

به نظر من یه جدول درست کن شامل فیلد های کد محصول ، ویژگی ، مقدار که هنگام ثبت محصول کاربر اون ها رو وارد می کنه ، بعد توی ریپیتر یا گرید یا ... برای محصول شماره مثلا 352 یه select بزن اینجوری :

select feature , value from Product_Features where product_ID = 352

لازم به ذکر نیست که یه فیلد ID هم داری و شماره محصول این جدول با شماره محصول جدول Products ریلیشن داره

من فهميدم شما منظورتون چي هست اما برادر يه نكته رو توجه كن، من اگر سايت رو ساختم و تموم كردم بايد اين رو در نظر بگيري كه شايد يه روز من نبودم. چه كسي قرار هست اين جدول رو بسازه؟ سيستم بايد Customize شده تحويل داده بشه تا بدون هيچ مشكلي كار خودش رو ادامه بده.
اين نرم افزار رو ببينيد:

http://www.peachtree.com/
اين درخت هلو با اين نرم افزار هلو ما خيلي فرق داره. اين نرم افزار از شما در ابتداي كار حرفه و پيشه مورد نظر رو سوال مي كنه. مثلا وكيل، حسابدار مدرسه، خانواده، .... بعد سيستم خود به خود خودش رو براي حرفه شما آماده مي كنه. يعني به جاي اينكه شما 20 نرم افزار حسابداري براي 20 كسب و كار مختلف بنويسي (مثل هلو) اين شركت يك نرم افزار حسابداري نوشته براي N كسب و كار مختلف. يعني به صورت خودكار تبديل ميشه به يك نرم افزار براي اون كسب و كار(اين كجا و آن كجا)
اگه قرار باشه طرف هر دفعه به من زنگ بزنه بگه آقا بيا اين رو درست كن كه نشد (پشتيباني از اون كارهاي منفور من هست)

با سلام دوست عزیز
من همچین سیستمی رو روی یک کتابفروشی آنلاین پیاده سازی کردم:
1- به این صورت کتابها در دسته های مختلف مثلا ادبیات/ کامپیوتر /ریاضی و معارف و ... تقسیم نموده ام
2- برای هر بخش مثلا کامپیوتر می تونید همه کتابهای اون را ببنید
3- در کنار هر محصول دکمه و لینکی تحت عنوان جزییات گذاشتم تا با کلیک روی اون به صفحه توضیحات منتقل بشه کاربر
همه برنامه نویسی رو با ASP.NET 2008 و sqlserver2008 انجام داده ام
ضمنا کلیه مراحل سه گانه فوق اطلاعات شون توی دیتا بیس ذخیره میشه و قابلیت حذف و اضافه توسط مدیر سایت رو داره (صفحه مخصوص مدیر طراحی کرده ام )
اگر از sql sever استفاده می کنید می تونم بهتون کمک کنم اگر کارتون مشابه کار بنده هستش
با تشکر
خيلي ممنون از راهنماييتون. ولي همون طور كه اشاره كرديد شما يك فروشگاه تخصصي مخصوص كتاب رو ساختيد. عرض من چيز ديگريست.

بعد از چندی تفکر و بررسی به این نتیجه رسیدم که در این موارد استفاده از یک فایل XML به عنوان Option ها خیلی ساده و مفیده ... البته میتونید محتوای این فایل رو در DB ذخیره کنید و موقع فراخوانی عملیات لازم رو بر روی اون انجام بدید.

يعني در قسمت Discription بانك اطلاعاتي آدرس فايل XML رو ذخيره مي كنم در حالي كه مقادير وارد شده توسط كاربر در فايل XML ذخيره ميشه. اين پيشنهاد خيلي عالي بود.

Alireza_Salehi
یک شنبه 21 شهریور 1389, 20:57 عصر

بنده قبلا در یک فروشگاه الکترونیک با استفاده از نوع داده XML در SQL 2005 این کار را انجام داده انم.
خیلی دلچسب و جالب از کار درنیامد... در واقع به دردسرش نمی ارزه کمی کوئری ها رو پیچیده میکنه و فقط کسی می تونه چنین برنامه ای رو توسعه بده که به XQuery مسلط باشه.
ضمن این که حفظ DataIntegrity نسبت به حالت رابطه ای کمی مشکل زا میشه، کمی که چه عرض کنم! Data Validation هم نسبت به انواع داده ای پیش فرض پیچیده تر میشه. باید برای هر نوع محصول یک استایل شیت تعریف کنید. که بازم تسلط می خواد.

کلا خیلی حوصله و زمان می طلبه.

سلام

يعني خاصيت هاي عمومي يك محصول. ممنون.

يعني يه قالب از پيش تعريف شده آماده، كه در هنگام ثبت محصول در قسمت مورد نظر Load ميشه و من فيلدهاي خالي رو پر مي كنم. فكر خوبي هست.

من فهميدم شما منظورتون چي هست اما برادر يه نكته رو توجه كن، من اگر سايت رو ساختم و تموم كردم بايد اين رو در نظر بگيري كه شايد يه روز من نبودم. چه كسي قرار هست اين جدول رو بسازه؟ سيستم بايد Customize شده تحويل داده بشه تا بدون هيچ مشكلي كار خودش رو ادامه بده.
اين نرم افزار رو ببينيد:

http://www.peachtree.com/اين درخت هلو با اين نرم افزار هلو ما خيلي فرق داره. اين نرم افزار از شما در ابتداي كار حرفه و پيشه مورد نظر رو سوال مي كنه. مثلا وكيل، حسابدار مدرسه، خانواده، .... بعد سيستم خود به خود خودش رو براي حرفه شما آماده مي كنه. يعني به جاي اينكه شما 20 نرم افزار حسابداري براي 20 كسب و كار مختلف بنويسي (مثل هلو) اين شركت يك نرم افزار حسابداري نوشته براي N كسب و كار مختلف. يعني به صورت خودكار تبديل ميشه به يك نرم افزار براي اون كسب و كار(اين كجا و آن كجا)
اگه قرار باشه طرف هر دفعه به من زنگ بزنه بگه آقا بيا اين رو درست كن كه نشد (پشتيباني از اون كارهاي منفور من هست)
خيلي ممنون از راهنماييتون. ولي همون طور كه اشاره كرديد شما يك فروشگاه تخصصي مخصوص كتاب رو ساختيد. عرض من چيز ديگريست.

يعني در قسمت Discription بانك اطلاعاتي آدرس فايل XML رو ذخيره مي كنم در حالي كه مقادير وارد شده توسط كاربر در فايل XML ذخيره ميشه. اين پيشنهاد خيلي عالي بود.
استفاده از فایل اصلا مناسب نیست، اگر میخواهیداز این روش استفاده کنید بایداز نوع داده XML که در SQL 2005 و بالاتر موجود است استفاده نمایید.
البته اصلا این روش رو پیشنهاد نمی کنم.

برای چنین کاری 5 راه دارید که یکیش همون XML (در واقع Serialization) است، اینجا رو ببین قبلا در موردش توضیح دادم:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=945624#post945624

maxpayn2
دوشنبه 22 شهریور 1389, 09:16 صبح

شرمنده من منظورتون رو نفهمیدم ، چه نیازی هست که هر دفعه جدول ساخته بشه ؟ شما یه جدول داری برای x محصول با y مشخصه ، میشه بیشتر توضیح بدین ؟

اوبالیت به بو
دوشنبه 22 شهریور 1389, 13:21 عصر
شرمنده من منظورتون رو نفهمیدم ، چه نیازی هست که هر دفعه جدول ساخته بشه ؟ شما یه جدول داری برای x محصول با y مشخصه ، میشه بیشتر توضیح بدین ؟
سلام

تمام محصولات در غالب يك جدول Product ذخيره مي شوند.
محصول الف داراي 8 مشخصه مي باشد. (رنگ، واحد شمارش، وزن...)
محصول ب داراي 13 مشخص مي باشد (نوع لنز، درصد زوم، تعداد رنگ، شركت و ...)
محصول ج داراي 10 مشخصه مي باشد (نام شركت سازنده، كارگردان، بازيگر اول مرد، بازيگر اول زن، نوع فيلم، سال انتشار و ...

اين 3 تا محصول رو چگونه ذخيره مي كنيد؟

maxpayn2
دوشنبه 22 شهریور 1389, 14:27 عصر
اگر الف ، ب و ج رو به ترتبیب 1 و 2 و 3 در نظر بگیریم که همون ID این سه محصول در جدول Products هستند ، در جدول Product_Features داریم :

ID || Product ID || Feature || Value
1 || 1 || Color || Red
2 || 1 || Counting Unit || a value
3 || 1 || Weight || 40 kg
...
9 || 2 || Lens Type || CarlSise
10 || 2 || Zoom || 12x
...

salehbagheri
دوشنبه 22 شهریور 1389, 14:42 عصر
1 || 1 || Color || Red
...
10 || 2 || Zoom || 12x

من دقیقاً نفهمیدم از چه الگوریتمی برای نوشتن این جدول استفاده کردید! میشه بیشتر شرح بدید؟ یا طوری بنویسید که قابل فهم باشه!

maxpayn2
دوشنبه 22 شهریور 1389, 15:05 عصر
یه جدول داریم به نام Product_Features با 4 تا ستون به نام های Id , Product_ID , Feature , Value . یه جدول هم داریم به نام Products که Product_ID جدول اولی با ID این جدول ریلیشن داره ، یه صفحه داریم به نام InsertProductFeatures.aspx ، در این صفحه 2 تا TextBox داریم و یه دکمه ، این صفحه با پارامتری که در Query String ست شده لود میشه که اون پارامتر ID محصول از جدول Producs هستش ، کاربر در TextBox اولی Feature و در textBox دومی Value رو وارد میکنه و با زدن دکمه Stored Procedure زیر اجرا میشه :

ALTER PROCEDURE [dbo].[insert_ProductFeature]
( @Product_ID [int] , @Feature [nvarchar](100) , @Value [nvarchar](500) )
AS INSERT INTO Product_Features
( [Product_ID] , [Feature] , [Value] )
VALUES
( @Product_ID, @Feature, @Value )

@Product_ID مقدار پارامتر ست شده در Query String و @Feature مقدار TextBox اول و @Value مقدار TextBox دوم ، ستون ID هم که اتوماتیک مقدار دهی میشه ، به تعداد مشخصه های محصول این کار تکرار میشه ، بعدش توی صفحه ای که میخوایم محصول رو نمایش بدیم با استفاده از همون select که تو پست اول گفتم مقادیر رو نشون میدیم .

salehbagheri
دوشنبه 22 شهریور 1389, 15:32 عصر
اگه یه ستون به عنوان Category هم به جدول اضافه کنیم دیگه آقای اوبالیت کاملاً جوابش رو گرفته ...

اوبالیت به بو
سه شنبه 23 شهریور 1389, 22:47 عصر
اگر الف ، ب و ج رو به ترتبیب 1 و 2 و 3 در نظر بگیریم که همون ID این سه محصول در جدول Products هستند ، در جدول Product_Features داریم :

1 || 1 || Color || Red
...
10 || 2 || Zoom || 12x
...

اگه یه ستون به عنوان Category هم به جدول اضافه کنیم دیگه آقای اوبالیت کاملاً جوابش رو گرفته ...
سلام
به قول نمايندگان مجلس احسنت.
دوست من اين همون روش Master/Slave نيست؟ از همين روش استفاده مي كنم.

z_bluestar
یک شنبه 04 مهر 1389, 16:57 عصر
منم توی eshop این کار رو با DataBase انجام دادم و جوابم داد ولی اگه شما می خوای حرفه ای تر کار کنی xml و serialization بهتره

در غیر این صورت می تونم ساختار DataBase رو بهت بگم .

ad.davachi
شنبه 31 فروردین 1392, 08:36 صبح
یه جدول داریم به نام Product_Features با 4 تا ستون به نام های Id , Product_ID , Feature , Value . یه جدول هم داریم به نام Products که Product_ID جدول اولی با ID این جدول ریلیشن داره ، یه صفحه داریم به نام InsertProductFeatures.aspx ، در این صفحه 2 تا TextBox داریم و یه دکمه ، این صفحه با پارامتری که در Query String ست شده لود میشه که اون پارامتر ID محصول از جدول Producs هستش ، کاربر در TextBox اولی Feature و در textBox دومی Value رو وارد میکنه و با زدن دکمه Stored Procedure زیر اجرا میشه :

ALTER PROCEDURE [dbo].[insert_ProductFeature]
( @Product_ID [int] , @Feature [nvarchar](100) , @Value [nvarchar](500) )
AS INSERT INTO Product_Features
( [Product_ID] , [Feature] , [Value] )
VALUES
( @Product_ID, @Feature, @Value )

@Product_ID مقدار پارامتر ست شده در Query String و @Feature مقدار TextBox اول و @Value مقدار TextBox دوم ، ستون ID هم که اتوماتیک مقدار دهی میشه ، به تعداد مشخصه های محصول این کار تکرار میشه ، بعدش توی صفحه ای که میخوایم محصول رو نمایش بدیم با استفاده از همون select که تو پست اول گفتم مقادیر رو نشون میدیم .

واقعا روشتون عالی بود
منم احسنت