PDA

View Full Version : آیا C# همان C#.net است ؟

sfm_designer
پنج شنبه 23 تیر 1384, 08:41 صبح
با سلام
لطفا تفاوت #c را با .net ذکر کنید . آیا اصلا تفاوتی دارند ؟

Babak-Aghili
پنج شنبه 23 تیر 1384, 09:18 صبح
خیر . net را بعنوان platform ذکر میکنند.

sfm_designer
دوشنبه 27 تیر 1384, 09:59 صبح
سلام
می شه بیشتر توضیح بدین؟

omid_Ahmadi
دوشنبه 27 تیر 1384, 13:09 عصر
#C اسم یه زبان برنامه نویسیه که توسط مایکروسافت به وجود اومد و Visual C#.NET هم اسم کامپایلر معروف مایکروسافت برای این زبان برنامه نویسیه جدیده

MF
چهارشنبه 29 تیر 1384, 12:01 عصر
سلام
دات نت یک پلت فرم است که زبانهای زیادی سی شارپ ، وی بی ، سی پلاس پلاس و . . . را پشتیبانی می کند به این صورت که یک زبان عمومی (رایج) common language دارد که همانند یک زبان میانی عمل می کند یعنی شما به هر یک از زبان ها مذکور که برنامه خود را نوشتید ابتدا به CL یا همان زبان عمومی تبدیل می شود و سپس آن زبان کامپایل می شود. بنابراین اینکه گفته می شود در دات نت مهم نیست که شما به کدام زبان برنامه بنویسید به همین دلیل می توانید بر اساس تجربه ها ی قبلی برنامه نویسی خود یکی از زبان ها تحت پشتیبانی دات نت را انتخاب کرده و برنامه بنویسید. نتیجه ی دیگری که می توان گرفت این است که تقریبا تمام زبانهای دات نت دارای امکانات تقریبا (دقت کنید تقریبا نه دقیقا ) یکسان هستند و تفاوت در اهداف و وظایفی است که آن زبان برای آن بوجود امده و لذا در هر کاربرد ممکن است استفاده از یک زبان ساده تر از یک زبان دیگر باشد. مثلا سی پلاس پلاس به عنوان یک زبان اکادمیک و سطح پایین تر برای کارهای تجاری شاید چندان مناسب نباشد و حال آنکه وی بی بهتر باشد چراکه ویژوال تر است و یا برای کسی که می خواهد هر دو زمینه را کار کند و از امکانات قوی برای وب استفاده کند سی شارپ بهترین گزینه خواهد بود. همین ویژگی ها باعث می شود که به راحتی از برنامه نوشته شده با یک زبان در برنامه نوشته شده با زبان دیگر استفاده کرد که البته خودم دقیقا نمی دانم و از دوستانی که می دانند تقاضا می کنم کمک کنند.

omid_Ahmadi
چهارشنبه 29 تیر 1384, 23:47 عصر
راجع به برنامه نویسی در دات نت به چند زبان در تاپیک زیر بحث کردیم:
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=22419

Beyondsoft
یک شنبه 02 مرداد 1384, 22:45 عصر
من فکر می کنم یک اشباه اینجا پیش آمده
ما در دنیا یه زبان برنامه نویسی به نام C# بیشتر نداریم که اون هم اسمش هست
Visual C#.Net
حالا این زبان برنامه نویسی همه کار می کنه. و ما کاری به این نداریم که .net چی کار می کنه
C چه کار می کنه و # چه کار می کنه. همه ی این ها با هم هستند.

omid_Ahmadi
دوشنبه 03 مرداد 1384, 07:21 صبح
من فکر می کنم یک اشباه اینجا پیش آمده
ما در دنیا یه زبان برنامه نویسی به نام C# بیشتر نداریم که اون هم اسمش هست
Visual C#.Net

نه خیر اشتباه می فرمایید. ما در دنیا یه زبان برنامه نویسی داریم به اسم #C که این زبان چند تا کامپایلر داره که یکی از اونها Microsoft C# .NET است. واضحه دیگه

Beyondsoft
چهارشنبه 05 مرداد 1384, 23:07 عصر
من فکر نمی کنم
بلکه متمعنم که شما اشتباه می کنید
می شه چنتا از اون کامپایلر ها رو نام ببرید من هم یاد بگیرم.
C# متعلق به ماکروسافت هست و بس
مثل c هزارتا کامپایلر نداره

omid_Ahmadi
پنج شنبه 06 مرداد 1384, 07:13 صبح
برادر من یکی از این کامپایلرهای #C که هیچ ربطی به مایروسافت نداره Mono هستش که با پشتیبانی Novell برای انتقال .NET Framework به لینوکس طراحی شده. توی سایت هم راجع به این کامپایلر و IDE های اون مثل گرس شاپپر و مونو دیولاپ بحث شده

omid_Ahmadi
پنج شنبه 06 مرداد 1384, 07:40 صبح
بهتره بدونید که مایکروسافت در سال دسامبر 2001 زبان #C و CLI رو در ECMA 334 و ECMA 335 با همکاری شرکتهای HP و Intel و... به صورت استاندارد در آورد.
نسخه سوم این استاندارد در سایت زیر قابل مشاهده هست:
http://www.ecma-international.org/publications/standards/Ecma-334.htm

یه نکته جالب.
موقع استاندارد سازی CLR برای این که فایل MSCorEE سرنام کلمه های Microsoft Common Object Runtime Execution Engine هست (این فایل یکی از فایلهای اصلی برای CLR محسوب میشه) ایراد گرفته شده بود و گفته بودند که اسم این فایل برای قرار گرفتن در استاندارد باید عوض بشود. به همین دلیل مایکروسافت مجبور شد این فایل رو سرنام کلمه های Multilanguage Standard Common Object Runtime Execution Engine قرار بده

Beyondsoft
پنج شنبه 06 مرداد 1384, 11:18 صبح
جناب بابک عقیلی
قبول من بی سواد
شما که سرشاز از علم و ادبی
یه compiler دیگه نام ببر ما هم یاد بگیریم.

omid_Ahmadi
پنج شنبه 06 مرداد 1384, 15:18 عصر
توی مطلب شماره 13 برات نام بردم.

sfm_designer
جمعه 07 مرداد 1384, 13:10 عصر
سلام
ممنون از جوابتون
این سوال برام پیش اومد که چرا می گیم زبان vb.netو java.net و... آیا این یک اشتباه رایجه؟

Beyondsoft
جمعه 07 مرداد 1384, 13:11 عصر
برادر من یکی از این کامپایلرهای #C که هیچ ربطی به مایروسافت نداره Mono هستش که با پشتیبانی Novell برای انتقال .NET Framework به لینوکس طراحی شده. توی سایت هم راجع به این کامپایلر و IDE های اون مثل گرس شاپپر و مونو دیولاپ بحث شده

خیلی مسخره هست اگه اسمه اینو شما بزارید کامپایلر c# این نرم افزار بعد از مدت ها از تولید c# در
ماکروسافت عرضه شده و فقط و فقط برای از بین بردن فاصله ی بین سیستم عامل ها است
در واقع c# را که در linux اجاره نمی شود با این برنامه اجرا می شود.
و این چه ربطی به این دارد که ما چند تا C# داریم اصلاً و ابداً ندارد.

omid_Ahmadi
جمعه 07 مرداد 1384, 16:35 عصر
اولا مونو در مایکروسافت عرضه نشده و اسپانسر اون Novell است نه Microsoft (مایکروسافت لینوکس رو قبول نداره که برای اون کامپایلر بده).
دوما اگر فاصله بین لینوکس و ویندوز با مونو از بین میرفت که خیلی خوب بود.
آخر هم اصلا حق با شما، فقط یه کامپایلر #c وجود داره اون هم برای مایکروسافته

Beyondsoft
شنبه 08 مرداد 1384, 00:20 صبح
ok
تازه دارم می فهم این جا
فقط و تنها فقط جای زیاد کردن پست هاست
نه چیزه دیگه
و درضمن من نگفتم که در ماکروسافت تولید شده
گفتم " بعد از تولید C# در ماکروسافت "

و یک توصیه دیگه
به جای پست زیاد کردن یک ذره ..........