PDA

View Full Version : تنظيم و گرفتن زمان و تاريخ

elec645
یک شنبه 21 شهریور 1389, 12:54 عصر
چطوری میشه از پنجره date and time ویندوز تو برنامه استفاده کرد. یعنی اون پنجره رو تو برنامه داشت و بشه تنظیمات لازم رو از تو برنامه انجام داد. یا چنین پنجرهای تو برنامه درست کردتا بشه باهاش ساعت و تاریخ یک دستگاه رو تنظیم کرد. تو همین قسمت ویندوز در قسمت زمان پایین ساعت عقربه ای یک چیزی شبیه NumericUpDown است که داره ساعت رو نشون میده و همچنین میشه تنظیمات ساعت رو باهاش انجام داد چنین چیزی چطوری میشه تو برنامه داشت. در برنامه زمانی که از dateTimepicker استفاده می کنیم چطوری میشه به تاریخ سیستم دسترسی داشت. یعنی بتونیم اون رو بعد از تنظیم این کنترل بخونیم و به سال و ماه و روز پی ببریم.

Saman_12
یک شنبه 21 شهریور 1389, 12:56 عصر
گرفتن که کاری نداره اما تنظیم احتیاج به رفرنس داره.(یکم جستوجو کن مطلب در این مورد کم نیست).

AliRezaPro
یک شنبه 21 شهریور 1389, 13:39 عصر
چطوری میشه از پنجره date and time ویندوز تو برنامه استفاده کرد. یعنی اون پنجره رو تو برنامه داشت و بشه تنظیمات لازم رو از تو برنامه انجام داد. یا چنین پنجرهای تو برنامه درست کردتا بشه باهاش ساعت و تاریخ یک دستگاه رو تنظیم کرد. تو همین قسمت ویندوز در قسمت زمان پایین ساعت عقربه ای یک چیزی شبیه NumericUpDown است که داره ساعت رو نشون میده و همچنین میشه تنظیمات ساعت رو باهاش انجام داد چنین چیزی چطوری میشه تو برنامه داشت. در برنامه زمانی که از dateTimepicker استفاده می کنیم چطوری میشه به تاریخ سیستم دسترسی داشت. یعنی بتونیم اون رو بعد از تنظیم این کنترل بخونیم و به سال و ماه و روز پی ببریم.
من اینجوری فهمیدم که شما میخوای به ساعت سیستم دسترسی داشته باشی و اونو هم بتونی عوضش کنی
باید از api استفاده کنی

http://www.codeguru.com/forum/showthread.php?t=246724

http://bytes.com/topic/c-sharp/answers/274594-how-set-system-date-c

elec645
یک شنبه 21 شهریور 1389, 14:44 عصر
سلام
از راهنماييتون ممنون
من مي خواستم ساعت وتاريخ سيستم رو بخونم و اون رو براي يك دستگاهي كه به كامپوتر وصل است ارسال كنم . همچنين يك تنظيم كننده ساعت داشته باشم مثل اون چيزي كه تو خود ويندوز است ( پايين اون ساعت انالوگ و عقربه اي كه ميشه ساعت رو با هاش تنظيم كرد) كه كاربر يك ساعت رو تنظيم كنه و بعد ارسال كنه به دستگاه

elec645
یک شنبه 21 شهریور 1389, 15:00 عصر
شرمنده من يه سوال ديگه داشتم و اونم اينه كه زماني كه مي خوام از پورت سريال يك خط رو بخونم . از تابع readline استفاده مي كنم ولي هميشه با خطا timeout مواجه ميشم. حتي زماني كه اين زمان را زياد مي كنم.
من تو hyperterminal مي نويسم و اخرش enter رو مي زنم تا براي برنام ارسال كنه ولي همون طور كه گفتم با خطا timeout مواجه ميشم.

Peyman.Gh
یک شنبه 21 شهریور 1389, 15:05 عصر
برای تغییر تاریخ از این روش میتونید استفاده کنید
TextBox1 برای ماه TextBox2 برای روز و TextBox3 برای سال میباشد.
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
System.IO.File.WriteAllText("C:\\Date.Bat", "date " + textBox1.Text + "-" + textBox2.Text + "-" + textBox3.Text);
System.Diagnostics.ProcessStartInfo info = new System.Diagnostics.ProcessStartInfo();
info.WindowStyle = System.Diagnostics.ProcessWindowStyle.Hidden;
info.FileName = "C:\\Date.Bat";
System.Diagnostics.Process set_time = new System.Diagnostics.Process();
set_time.StartInfo = info;
set_time.Start();
}

موفق باشید.

elec645
یک شنبه 21 شهریور 1389, 16:37 عصر
سلام
كس با تابع readline تو C# براي خوندن از پورت سريال كار كرده :اشتباه:
من وقتي استفاده مي كنم خطاي timeout ميده :عصبانی++:
من برنامه رو با فرستادن داده از hyperterminal تست مي كنم يعني يك سري اعداد و حروف مي فرستم و اخرش يك اينتر مي زنم

imani1983
یک شنبه 21 شهریور 1389, 18:26 عصر
تنظيم ساعت سيستم