PDA

View Full Version : تغییر نوع داده

ERIKA
یک شنبه 21 شهریور 1389, 14:11 عصر
با سلام
وقتی توی sql یک جدول ایجاد کردیم و بعد بخواهیم نوع داده را تغییر بدهیم در بعضی موارد اجازه این کار را نمی دهد. (مثلا از intبه char) راهی هست که بشه راحت این تغییر را توی enterprise انجام داد .

ASKaffash
یک شنبه 21 شهریور 1389, 15:07 عصر
سلام
خوب در مواردی ممکن است نشود مثل اعداد شما 7 رقمی باشد و می خواهید به Char(2) تبدیل کنید طبیعی است در غیر اینصورت راحت تبدیل می کند

ERIKA
یک شنبه 21 شهریور 1389, 18:01 عصر
سلام
خوب در مواردی ممکن است نشود مثل اعداد شما 7 رقمی باشد و می خواهید به Char(2) تبدیل کنید طبیعی است در غیر اینصورت راحت تبدیل می کند

من منظورم راجب داده ها نیست .در مورد نوع فیلد هاسِت(Data Type).که وقتی تغییر شان می دهی پیغام خطا می دهد که نمی توانه آن را save کنه .فکر می کنم این حالت پیش فرض sqlکه می خواهم ببینم میشه تغییرش داد؟

بهزادصادقی
دوشنبه 22 شهریور 1389, 01:29 صبح
من منظورم راجب داده ها نیست .در مورد نوع فیلد هاسِت(Data Type).که وقتی تغییر شان می دهی پیغام خطا می دهد که نمی توانه آن را save کنه .فکر می کنم این حالت پیش فرض sqlکه می خواهم ببینم میشه تغییرش داد؟

آقای کفاش دارد درست جواب شما را می دهد. اینکه یک ستون حاوی اعداد 7 رقمی است، مثلا دارای data type زیر می باشد:

decimal(7,0)

ولی شما نتوانید نوع آن ستون را تبدیل کنید به data type ای مانند:

char(2)

بر می گردد به اینکه SQL Server نمی داند چه گونه داده هایی را که نوعشان از data type اول است را طوری تبدیل کند به داده هایی از نوع data type دوم، بدون اینکه مجبور به قیچی کردن مقداری از آن داده ها شود. بنابرین، اگر شما سعی کنید در Management Studio یک ستون از نوع اول را تبدیل به ستونی از نوع دوم نمائید، جلوی شما را می گیرد.

امیدوارم مفهموم واقع شده باشد. اگر نه، سوال مطرح بفرمائید و من و دوستان در خدمت خواهیم بود.

tooraj_azizi_1035
شنبه 03 مهر 1389, 11:25 صبح
سلام خانم محمدی:
مایکروسافت در این لینک تمام آنچه که در مورد تبدیل نوع های داده ای در SQL Server وجود دارد را توضیح داده است. برخی از تبدیلات Support نمی شوند که در شکل موجود در وسط صفحه با دایره سفید نمایش داده شده است:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms187928.aspx