PDA

View Full Version : سورس برنامه شبیه سازی شبکه ستاره ای

reza ghorbani
یک شنبه 21 شهریور 1389, 15:42 عصر
با سلام خدمت دوستان
به برنامه شبیه ساز شبکه ستاره ای نوشتم با امکانات اضافه ، حذف و جست و جو روتر ، کلاینت و ساب کلاینت. در ضمن یه جورایی با Dictionary پیاده سازی کردمش. حالا نمی دونم اصولی بوده یا نه؟؟؟؟
خوشحال می شم اگه نظراتتون رو بگین.
اگرم خوشتون اومد یه تشکر خشک و خالی هم بذارید.

fidelio
یک شنبه 21 شهریور 1389, 23:24 عصر
من خیلی علاقمندم چون تو زمینه ی شبیه سازی مقاله داشتم و کلا جالبه برام اما مشکل این جاست:
تو که زحمتشو کشیدی یک توضیح کلی بده راجع به برنامت، این که هدف اصلی اش چیه و از چه اصول و بخش هایی در نوشتنش استفاده کردی و ...
یک نرم افزار بدون راهنما و مستندات هرچقدر هم زیبا طراحی شده باشد ناقصه دوست عزیز :لبخندساده:

reza ghorbani
یک شنبه 21 شهریور 1389, 23:36 عصر
با سلام
خیلی ممنون از توجهت به برنامه.
این برنامه رو برای درس مهندسی اینترنت ازمون خواسته بودن. اولشم گفتم ، از سه سطح استفاده شده سطح اول که تو برنامه با یه دایره وسطش نشون داده شده معرف روتر تو شبکه است. که می شه به این روتر یه سری network اضافه کرد با نام مشخص. بعد هرکدوم از این network ها خودشون دارای یه سری pc هستند که می شه اون رو هم اضافه کرد. هر کدوم از این pc ها هم می تونن یه سری ابزار جانبی مثل چاپگر و ... داشته باشن. البته این برنامه تصویر شماتیک شبکه های ستاره ای رو نشون می ده. در ضمن یه جورایی ساختار درختی 4 سطحیه(با احتساب ریشه)
سوال دیگه ای باشه در خدمتم.

C Sharp
دوشنبه 22 شهریور 1389, 14:05 عصر
سلام دوست عزیز

نتونستم با برنامه کار کنم ، روتر اضافه میشه و لی به روتر نتونستم کلاینت اضافه کنم

راستی ، تو شبکه ستاره ای ، روتر چه نقشی داره ؟!

reza ghorbani
دوشنبه 22 شهریور 1389, 14:24 عصر
باسلام
خیلی ممنون از دوستان خوبی که منو همراهی می کنن.
روتر به صورت پیش فرض ارائه شده و وظیفه اون اتصال چندین شبکه به همدیگه می باشه. البته من به نامشون زیاد دقت نکردم . مثلا اگه بخوای یه شبکه اضافه کنید بای از گزینه ADD CLIENT استفاده کنین. هدفم فقط کشیدن طرح شماتیک این شبکه بود.
منتظر نظرای سازندتون هستم.

C Sharp
دوشنبه 22 شهریور 1389, 14:51 عصر
این شبکه ،شبکه ستاره ای نیست ، شبکه ای از شبکه هاست ، به نوعی WAN ، اینجور که معلومه ترکیبی از چند شبکه خطی

گزینه Add Client واسه من همیشه غیر فعاله، نمیدونم چرا

reza ghorbani
دوشنبه 22 شهریور 1389, 15:17 عصر
فکر کنم من یه اشتباه بچه گانه آخرش انحام دادم. می خواستم یه سری تغییرات بدم که نشد.
گزینه radio button , eanable هایی رو که نشون نمی ده باید true بشه.
در ضمن این طرح شبکه ای از شبکه ستاره ایه.
بازم از همه معذرت می خوام. منتظر نظراتتون هستم.

fidelio
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 21:30 عصر
رضا جان ايرادي رو مي گيرم اميدوارم ناراحت نشي.
توي طراحي رابط كاربري خوب عمل نكردي. طراحي فرمت توي چشم مي زنه. اسم تنها فرم برنامت هنوز Form1 هستش. بخش DELETE رو بالاتر از ADD گذاشتي. چينش textbox هات به اندازه نيست. خيلي حيفه! يك وقت مناسب بگذار، اين اشكالات كوچيك رو حل كن توش. پيشنهاد هم مي كنم يك سند اين جا بگذار، درباره ي شبكه ي ستاره اي، مفاهيمي كه استفاده شده و هم چنين چندتا run بگير از برنامه و تو شكل ها حالات مختلف اش رو نشون بده.
اگه ناراحت نشدي باز هم نظراتم رو مي گم! :لبخندساده:

reza ghorbani
جمعه 26 شهریور 1389, 17:27 عصر
از نظری که دادی خیلی خوشحال شدم.
ما اینجا جمع شدیم که همدیگرو راهنمایی کنیم و به مطالبمون اضافه کنیم تا بتونیم پیشرفت کنیم.
ان شا الله سعی می کنم تو پست بعدی یه سند خوب با عکس های مناسب هم اضافه کنم.
منتظر نظرات سازندتون هستم.

reza ghorbani
جمعه 26 شهریور 1389, 18:51 عصر
با سلام
گفته بودم که یه Document کوچیک درباره این برنامه می زارم::لبخندساده:
همانطور که می دانید وظیفه روتر در شبکه اتصال چندین شبکه به یکدیگر است. در ضمن یک روتر قابلیت اتصال به روتر دیگری را نیز دارا می باشد که این روتر خود دارای چندین شبکه می باشد و به همین صورت......
اما در این برنامه فقط حالت اول بررسی شده است. یعنی روتری که دارای چندین شبکه می باشد.
در قسمت ADD می توان از ADDROOT به منظور ایجاد شبکه جدید استفاده کرد. می توان به اندازه دلخواه شبکه اضافه کرد.
در قسمت ADDCLIENTTOROOT می توان نود های شبکه مشخص شده از COMBOBOX را اضافه کرد.
در قسمت ADDCLINETTOCLIENT می توان با انتخاب شبکه و سپس انتخاب نود های موجود در آن شبکه اجزای جانبی هر نود رو هم اضافه کرد.
در قسمت DELETE نیز می توان یک شبکه یا یک نود در یک شبکه خاص یا یک اجزا در یک نود خاص در یک شبکه خاص را حذف کرد.
در قسمت جست و جو هم می توان نام نود مورد نظر را در شبکه خاصی جست و جو کرد و سپس نام شبکه ای که نود در آن وجود دارد را مشاهده کرد.
در فایل ضمیمه نمونه ای از این برنامه را مشاهده می کنید: