PDA

View Full Version : چگونگي درج آیتم در DBComboBox

داوود
پنج شنبه 23 تیر 1384, 11:48 صبح
من برای تهیه گزارش نیاز دارم تا از یک DBComboBOx آیتمی را به عنوان شرط انتخاب کنم . حال اگر بخواهم آیتمی را در DBComboBOx قرار دهم که تمام خصوصیات آیتمهای دیگر را شامل باشد چه باید بکنم.
ضمنا تمام آیتمهای DBComboBOx من از یک فیلد در بانک اطلاعاتی گرفته می شوند.
بعنوان مثال یک گزارش برای تمام پزشکان در یک بانک پذیرش بیمار به صورتیکه نام پزشکان از یک بانک اطلاعاتی گرفته می شود.

داوود
یک شنبه 26 تیر 1384, 20:42 عصر
میشه یکی جواب من رو بده . ضروریه

merced
دوشنبه 27 تیر 1384, 04:33 صبح
از DBLookupComboBox استفاده کن

ListSource شما که جدول پزشکان است.
ListField نام فیلد برای نمایش
KeyField نام فیلدی برای ذخیره شدن (در جایی که DataSource و DataField را مشخص کرده ای)
اگر بخواهی پزشک جدیدی اضافه کنی به جدول پزشکان اضافه می کنی ..

داوود
دوشنبه 27 تیر 1384, 07:39 صبح
با تشکر از ارسال جواب
مثل اینکه متوجه منظور من نشدی. من اینها را که گفتید می دانم . می خواهم یکی از آیتمهای DBLookUpComboBOx گزینه ای باشد که خاصیت تمام آیتمهای دیگر (در این مثال نام پزشکان) را داشته باشد.

Kamyar.Kimiyabeigi
دوشنبه 27 تیر 1384, 08:15 صبح
شما می خواین در زمان اجرا به dbcombo آیتم اضافه کنین؟ اگر منظورتون این باشه باید بگم که از طریق dbcombo نمی تونین رکوردی در جدولتون درج کنین و باید از طریقی دیگه مثل dbedit و یا dbgrid و .... این کار رو بکنین
البته اگر منظورتونو درست متوجه شده باشم

m-khorsandi
دوشنبه 27 تیر 1384, 08:28 صبح
اگه منظورتون این باشه که شما نام 4 تا پزشک رو دارید و میخواهید 1 گزینه دیگه هم داشته باشید که شامل نام تمام پزشکان باشد به غیر از اسم پزشکان میبایست گزینه ایی با عنوان تمام پزشکان داشته باشید که به صورت ثابت در جدول شما باشد و امکان ویرایش و حذف آن نیز نباشد ، البته به این خاطر که شما از ابزار Data Controls استفاده میکنید، اما اگه از ابزار عادی استفاده میکنید میتونید هنگام اضافه کردن رکوردها یک رکورد هم برای "تمام پزشکان" اضافه کنید که در این صورت در جدول رکوردی با این ماهیت وجود ندارد.