PDA

View Full Version : راهنمایی و مرجع Game Programming

Sirus-v
پنج شنبه 23 تیر 1384, 12:23 عصر
سلام

من یک برنامه نویس هستم و با زبان های : VB , Perl , Python , .NET و کمی هم : C C++ و C# و یکسری زبانهای وب اپلیکاشن کار کرده ام . همچنین قبل از اینکه با کامپیوتر آشنایی پیدا کنم یک گرافیست و طراح بودم و بعد از آشنایی با کامپیوتر هم حدود 7 ماهی با نرم افزار 3ِD Studio Max 5 کار کرده ام . حال سوال من اینست :
بهترین E-Book انگلیسی یا کتاب ترجمه شده موجود در بازار برای من چیست ؟؟ لطفا" نام برید.

و دوم هم اینکه من با کدام زبان برنامه نویسی این فن رو شروع کنم و با کدام پیشرفت کنم ؟؟ با توجه به اینکه در زبان C پیشرفت زیادی نداشتم و اگر باید با این زبان کار کنم بفرمایید در چه زمینه ای از این زبان کار کنم و اگر نیازی به ای بوک می باشد نامش را لطف بفرمایید .

در مورد اینکه در شروع مستقیما" از DirectX استفاده کنم یا OpenGL و غیره در این باره نیز در صورت توان توضیح مختصری بفرمایید .

با تشکر فراوان از شما .

seyedof
پنج شنبه 23 تیر 1384, 19:54 عصر
سلام
برای سی پلاس پلاس بهترین کتاب کتاب Deitel می باشد (البته اسم نویسنده اش اینه)
در شرایط حاضر با دایرکت ایکس کار کنید بهتره.
ممنون علی

Sirus-v
پنج شنبه 23 تیر 1384, 23:31 عصر
مرسی دوست عزیز . بنده کتاب های زیر از C++ رو مطالعه کردم :

C++ Network Programming
C++ in a Nutshell
Essential C++

ولی منظور بنده این بود که کتابی راجع به برنامه نویسی Game و دایرکت ایکس باشه نه اموزش خود زبان .
در ضمن کتاب C++ Primer رو هم دوستان توصیه کردند که بدرد می خوره و من لینک دانلودش رو پیدا کردم . اگه مطالعه کردید نظرتون رو درباره اون هم بفرمایید . با تشکر منتظرم .

zeus
جمعه 24 تیر 1384, 22:26 عصر
سلام ممنون می شم اگه لینک کتاب C++ Primer رو بزاری

kochol
دوشنبه 27 تیر 1384, 09:57 صبح
سلام
تفاوت بین vb و ++c :
از نظر سرعت محاسباتی وی بی در نسخه دات نت ان به هم سطحی سی رسیده است ولی در در مورد سرعت پردازش گرافیک 3 بعدی باید بگوییم که 3 بعدی ها سرعت بالا مثل بازی های تیر اندازی سریع با وی بی نمی تونی بسازی و فقط با سی می شه.به همین دلیل پیشنهاد می کنم با سی شروع کنی.

تفاوت دایرکت ایکس و opengl :
تا قبل از نسخه 8 دایرکت ایکس اپن جی ال خیلی بهتر بود ولی با آمدن نسخه 8 دایرکت ایکس برای اولین بار دایرکت ایکس از اپن جی ال پیشی گرفت.پس به نظر من دایرکت ایکس را انتخاب کن

vDelphi
دوشنبه 27 تیر 1384, 18:45 عصر
هنوز هم در خیلی از گرافیک های بازیهای پیشرفته میشه بر عکس این حرف رو دید

kochol
دوشنبه 27 تیر 1384, 22:02 عصر
بستگی به برنامه نویس هاش داره نمی شه گفت.
ولی من از روی امکاناتش گفتم.

kochol
سه شنبه 28 تیر 1384, 09:41 صبح
برخی از مهمترین خصوصیات جدید اضافه شده به دایرکت ایکس 8.0
• Point sprites (hardware-supported sprite objects)
• 3D volumetric textures (textures with three dimensions)
• An improved Direct3DX library (which provided many useful and highly
optimized routines)
• N-patches (which add an algorithm and vertices to a model to get a highertessellated
model)
• Vertex and pixel shaders (which interface to program the graphics
processor directly)

البته بین دایرکت ایکس 8.0 تا 9.0 اتفاق زیادی رخ نداد و تغییر ریادی انجام نشد.
قسمتی که خیلی توسعه یافت vertex shader and pixel shader standards به اظافه
vs_2_0, vs_2_x, و vs_3_0 vertex shader standards و ps_2_0, ps_2_x, and و
ps_3_0 pixel shader standards بود.

MSK
چهارشنبه 26 مرداد 1384, 12:29 عصر
خوب حالا خود شما چه کتابی رو برای آموزش DirectX 8 یا 9 پیشنهاد می کنید؟!
درضمن اگه میگیم فارسی باشه برای اینه که اگه کتاب فارسی رو در 2 ماه تموم می کنیم قطعا نسخه زبان اصلیش رو باید به مدت 1 سال باهاش سروکله بزنیم و این خودش باعث دلسردی میشه.

kochol
چهارشنبه 26 مرداد 1384, 17:22 عصر
سلام
من منابع فارسی سراغ ندارم
ولی من به شما بگم اگه می خواهید برنامه نویس بازی شود برای شروع نیازی به یاد گیری دایرکت ایکس نیست
اینجا را بخونید بسیار مفید برای شروع
http://www.gamedev.net/reference/start_here/

seyedof
پنج شنبه 27 مرداد 1384, 03:04 صبح
درضمن اگه میگیم فارسی باشه برای اینه که اگه کتاب فارسی رو در 2 ماه تموم می کنیم قطعا نسخه زبان اصلیش رو باید به مدت 1 سال باهاش سروکله بزنیم و این خودش باعث دلسردی میشه.

سلام
خب صورت مسئله رو که نباید پاک کنیم. اگر کتاب انگلیسی رو دیرتر تموم میکنید پس باید انگلیسیتون رو تقویت کنید. به دلایلی که در یکی از thread های همین انجمن نوشتم کتاب فارسی در مباحث تخصصی کامپیوتر اصلا مناسب نیست و باعث گمراهی و عقب ماندگی میشود.
ممنون علی