PDA

View Full Version : معرفی مودم ADSL؟

sajad_3dmax
یک شنبه 21 شهریور 1389, 21:50 عصر
سلام خدمت تمامی دوستان شبکه کار
لطف میکنین مقایسه چند مودم ADSL و کارایی اون ها رو ذکر کنین. واسه خرید به اطلاعات شما نیاز دارم.از مودم های ارزون تا گرون قیمت هاش باشه لطفا.میخوام ببینم کدوم یکیش به دردم می خوره. شنیدم یکسریهاشون Router هم هستند.خوب این مزیت چه کاربردی میتونه برای کاربر داشته باشه؟
آیا در انتخاب مودم ADSL باید بر اساس تجهیزات ISP اقدام کرد؟

m2148059
دوشنبه 22 شهریور 1389, 11:19 صبح
من دو مودم زیر را با هم مقایسه کردم :
1- Dlink که یک مودم ارزان و خوب است از 5000 تومان داره به بالا . یک مودم کاملا معمولی که دارای یک پورت شبکه ، یک usb و یک پورت تلفن است .
روتر دارای یک سری امکانات اضافه است مثل اینکه به شما و هر کامپیوتری که وصل می شه بهش یک ip انوماتیک می ده که دیگه دردسر ip گزاری نداشته باشی dns داره امکانات امنیتی داره یک فایروال خیلی کوچک و البته ضعیف داره . حالا هر چند پورتی که می خوای می تونی بگیری چون dlink از همه نوعش رو داره .
2- Cisco : خیلی خفنه به هر لحاظ
خودش که روتره تازه همه چی هم داره dhcp و dns و رمز گزاری قوی فایروال قوی و ... قیمتش هم فکر کنم از 50000 تومان به بالا بود .
اگر کاربر خونگی هستی و نیاز به امنیت بالا نداری همون dlink برات بهتره وگرنه که cisco خیلی خفنه .و البته نیاز داره که یک چیزایی هم بلد باشی تا بتونی از امکاناتش استفاده کنی .
بازم سوال داشتی بپرس ...:لبخندساده:

M-NINJA
دوشنبه 22 شهریور 1389, 12:01 عصر
TP-link رو من پیشنهاد می کنم

sajad_3dmax
دوشنبه 22 شهریور 1389, 12:34 عصر
2- Cisco : خیلی خفنه به هر لحاظ
خودش که روتره تازه همه چی هم داره dhcp و dns و رمز گزاری قوی فایروال قوی و ... قیمتش هم فکر کنم از 50000 تومان به بالا بود .
بازم سوال داشتی بپرس ...:لبخندساده:
این امکاناتو لطف میکنین بیشتر توضیح بدین که به چه دردی میخورند.
یا علی...

vcldeveloper
دوشنبه 22 شهریور 1389, 16:01 عصر
DHCP و رمزگزاری بخش تنظیمات و مواردی از این قبیل در اکثر مودم های ADSL پیدا میشند.

آیا در انتخاب مودم ADSL باید بر اساس تجهیزات ISP اقدام کرد؟
بله، باید قبلش با ISP تون مشورت کنید، به دو علت؛ اول اینکه ممکنه تجهیزات شان با مودم شما سازگاری کافی نداشته باشه، و دوم اینکه اگر مودمی باشه که گروه پشتیبانی اون شرکت باهاش کار نکرده باشه، و شما خودتون هم بلد نباشید که چطور تنظیمش کنید، معمولا در پشتیبانی دچار مشکل میشید. اونی که من دیدم، خیلی از این افراد پشتیبانی فقط دوره ایی برای انجام یک سری تنظیمات خاص روی بعضی مودم ها دیدند، گاها اگر جای یک تنظیم خاص در منوها هم تغییر کنه، نمی دونند چیکار کنند! البته نمی تونم بگم همه اینطوری هستند. اگر خودتون بلد باشید تنظیمش کنید، از این نظر مشکل خاصی ندارید.

من هم TP-Link رو پیشنهاد می کنم، سازگاری خوبی با تجهیزات مختلف داره، از چیپ های BroadCom (http://www.broadcom.com/products/Broadband-Carrier-Access/xDSL-CPE-Solutions/BCM6358)استفاده میکنه، رابط کاربری ساده ایی داره، مودمش چندان داغ نمیکنه، معمولا ارزان قیمت هست، در ایران ظاهرا نمایندگی فروش و گارانتی داره، اما از نظر امکانات فنی، امکانات خوبی داره. من خودم الان یه مودم وایرلس WD8960N اش را دارم با دو آنتن وایرلس و 4 پورت 100 MB/S، از 809.11N و WPA2 با الگوریتم AES پشتیبانی میکنه، UPNP هست، DHCP داره، از IPSec برای VPN پشتیبانی میکنه، از NAT پشتیبانی میکنه، یک فایروال Stateful (http://en.wikipedia.org/wiki/Stateful_firewall) داره، firmware اش قابل آپدیت هست، QoS داره، امکان Port Forwarding، Port Triggering, IP Filtering و غیره رو داره.

البته از بین مواردی که گفتم، اکثرشون در سایر مودم ها هم پیدا میشه، بخشی هم مربوط به وایرلس هست، ولی بعضی موارد مثل IPSec یا QoS یا وجود یک فایروال Stateful (http://en.wikipedia.org/wiki/Stateful_firewall) (البته تصور نکنید که این نوع از فایروال ها نهایت امنیت هستند!) معمولا در محصولات با رده قیمتی بالاتر پیدا میشند.

مودم های با سیم اش معمولا بین 30 تا 50 تومن هستند. مودم های وایرلسش هم بین 50 تا 80 تومن.

این لینک مشخصاتش در سایت شرکت سازنده هست:
http://www.tp-link.com/products/productDetails.asp?class=&content=fea&pmodel=TD-W8960N

البته از آنجایی که هاست مربوط به این سایت در آمریکا ست (شرکت خودش چینی هست)، و ظاهرا اون هاست هم IP های ایران را بلاک میکنه، شاید نتونید به طور عادی اون لینک رو ببینید، و نیاز باشه که از روش هایی برای تغییر IP تون استفاده کنید.

sajad_3dmax
سه شنبه 23 شهریور 1389, 08:54 صبح
[/URL]

نیاز باشه که از روش هایی برای تغییر IP تون استفاده کنید.
چطور میشه اینکار و انجام داد؟

Saeed_m_Farid
سه شنبه 23 شهریور 1389, 10:09 صبح
چطور میشه اینکار و انجام داد؟
آقای کشاورز تلویحاً می فرمایند که از VPN یا آنتی ف****ر استفاده بفرمایید، حرف جیز بود مستقیم نگفتن :لبخند:

vahidm
سه شنبه 23 شهریور 1389, 10:51 صبح
سلام
مودم Adsl برای مصارف خانگی Asus و D-Link بهتره چون بیشتر از این نیاز ندارید. قیمت هم از 20 هزارتومان شروع میشه تا مودم های 200 هزار تومانی بیشتر توضیح نمیدم چون دوستان دربالا همه چیو گفتن .