PDA

View Full Version : سوال: جستجوی صحیح یا فیلتر

arefba
دوشنبه 22 شهریور 1389, 06:47 صبح
بسم الله الرحمن الرحمیم

با سلام

من می خواستم برای برنامم جستجو بزارم
برنامم مدیریت یه کتابخانه هست
می خوام وقتی که دانشجو ها میان سرچ می کنن راحت کتاب رو پیدا کنن
از روش جستجو که استفاده کردم باید دقیقا کلماتی رو میدادی که در دیتا بیس ذخیره شده
و این یعنی باید اسم کاملش رو بدی و در صورت وجود خطا در دیتا بیس دیگه هیچی
از روش فیلتر چطور میتونم استفاده کنم کسی می تونه یه آموزش خوب واسم بزاره
خدا اجرتون بده

good luck

flash118
دوشنبه 22 شهریور 1389, 10:08 صبح
دوست عزیز با سلام
در مورد این روش براتون یه پیشنهاد دارم البته به بزرگواریتون ببخشید که وقت نکردم سورس براتون بنویسم بازم ببخشید من خودم که برای سیستم فروشگاهی لباس برنامه نویشته بودم از این روش استفاده کردم و خیلی در عین سادگی نظر مشتری رو جلب کرده بود له اصطلاح دوستان حرفه ای کاربر پسند بود
خوب روش چیه اول در کادر جستجو که کاربر وارد می کنه شما کافی هست در کوری که به بانکتون برای جستجو می فرستید از دستور like استفاده کنی و بعدش % خوب مشکل هست یه چند تا ریزه کاری داره که groupby کردن و از این حرف ها که خودتون بر حسب نوع گروهتون زحمتشو بکشید و حالا داده های بازگشتی جواب جستجو هست و یکی از این ها همونی هست که کاربر نهایی به دنبال آن هست

ali_autumnal
دوشنبه 22 شهریور 1389, 10:30 صبح
سلام
من یه برنامه نوشتم که با توجه به درخواست مشتری براساس کلیه فیلد ها فیلتر میکنه.

سوای اینکه نوع فیلد هاتون چی هستش بایستی برای تک تک فیلدها از like و % استفاده کنی بجز کد.
یه شرط بزار اگه مثلا تکست باکس کد پر بود اصلا به بقیه فیلدها نگاه نکنه و یه راست بره رکورد مورد نظر رو بکشه بیرون.

و از طرفی حتما هم تک تک فیلدهایی که چند گزینه ای هستند رو به این شکل تعریف کن یا مقدار دهی کن:
اول یه رشته تعریف کن داخل اون در هنگام تعریف مقدار "" قرار بدی . توجه: مقدار Null خطا میده.
سپس بااستفاده از if مقدار مورد نظر رو داخل این رشته قرار بده که در صورت انتخاب نکردن گزینه ای همان مقدار "" داخل رشته بماند.

متاسفانه الان جایی هستم که پروژه فوق دم دستم نیست. والا آپ لود میکردم.
موفق باشید.
علی پاییزی