PDA

View Full Version : سوال: مشکل بایک برنامه

shecarchi
دوشنبه 22 شهریور 1389, 08:44 صبح
سلام دوستان من یه برنامه که اموزش کار با دیتا بیس هست رو از پست پایین دانلود کردم ولی توی vs2008 کار نمیکنه چیکار کنم؟

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=425640&postcount=36

flash118
دوشنبه 22 شهریور 1389, 08:53 صبح
با سلام دوست عزیز من لینک رو بررسی کردم و دانلود شد برای من خطایی نداد میشه بگید مشکل شما و یا خطایی که در سیستمتون میده چی تا بررسی کنیم و علت یابی کنیم
در ضمن این برنامه با ورژن پایین نوشته شده باید کانورت بشه به 2008 که این کار رو ویژوال استیود در اول کار میکنه حالا نمی دونم مشکلتون کجای کاره

shecarchi
دوشنبه 22 شهریور 1389, 08:59 صبح
بعد از کانورت دیگه کار نمیکنه وکامپایل نمیشه. به قسمت زیر گیر میده

con.Open();

flash118
دوشنبه 22 شهریور 1389, 09:12 صبح
دوست عزیز این خطا که براتون صادر میکنه خطای نبود بانک اطلاعاتی شما هست لطفا بررسی کنید در پوشه binباید database.mdb موجود باشه اگه نبود قرار بدید مشکلتون حل میشه

shecarchi
دوشنبه 22 شهریور 1389, 09:22 صبح
هر جایی که فکرشو میکردم دیتا بیسو کپی کردم ولی درست نشد همون خطا رو میده:گریه:

flash118
دوشنبه 22 شهریور 1389, 09:32 صبح
دوست عزیز لطفا از خطایی که میده عکس یا متن پیام رو بگید بررسی کنیم

shecarchi
دوشنبه 22 شهریور 1389, 11:31 صبح
ارورش درباره provider هست که میگه رو سیستم رجیستر نشده

shecarchi
دوشنبه 22 شهریور 1389, 14:47 عصر
دوستان مشکل حل شد any cpu رو به x86 تغییر دادم درست شد. حالا یه سوال دیگه توی فرم 1 یه ابزاری هست که شبیه datagridview هست من اونو پاک کردم به جاش یه data grid view گذاشتم اسمشم همنام قبلی کردم ولی ارور میده چون بعضی از خاصیت های ابزار قبلی رو نداره میخوام بدونم اون ابزاره همون دیتا گرید ویو بود یا نه؟

shecarchi
دوشنبه 22 شهریور 1389, 18:46 عصر
جواب بدین لطفا:لبخند:

cheshm6k
سه شنبه 23 شهریور 1389, 13:23 عصر
سلام .

دوست عزیز کافی بود یه بار دیگه برنامه رو بعد از extract مجدد اجرا کنی و از پنجره properties ببینی نوعش چیه . اون dataGrid نه dataGridView .

موفق باشید.

shecarchi
سه شنبه 23 شهریور 1389, 13:54 عصر
منم فهمیدم دیتا گریده ولی همچین ابزاری تو toolbox وجود نداره یکم دربارش توضیح میدین لطفا

hamzehsh
سه شنبه 23 شهریور 1389, 13:57 عصر
توي toolbox هست
اون پايين هاش رو نگاه كن
اگر استاندارد باشه و تغييرش نداده باشي توي ديتا هست.

shecarchi
سه شنبه 23 شهریور 1389, 14:06 عصر
متاسفانه هیچ جا وجود نداره حالا چیکار کنم:ناراحت:

cheshm6k
سه شنبه 23 شهریور 1389, 14:12 عصر
دوستان مشکل حل شد any cpu رو به x86 تغییر دادم درست شد. حالا یه سوال دیگه توی فرم 1 یه ابزاری هست که شبیه datagridview هست من اونو پاک کردم به جاش یه data grid view گذاشتم اسمشم همنام قبلی کردم ولی ارور میده چون بعضی از خاصیت های ابزار قبلی رو نداره میخوام بدونم اون ابزاره همون دیتا گرید ویو بود یا نه؟
اما این پستتون .......................... بگذریم .

اضافه شدن دیتاگریدویو با قابلیتهای فراوان، باعث شد که دیتاگرید جایگاه خودشو تقریبا از دست بده . واسه همین دیگه تو کنترلهای پیش فرض مایکروسافت در toolbox قرار نمیگیره . اما از طریق منوی Tools-> choose toolBox Items میتونید این کنترل رو اضافه کنید .

موفق باشید.

shecarchi
سه شنبه 23 شهریور 1389, 14:14 عصر
اما این پستتون .......................... بگذریم .

اضافه شدن دیتاگریدویو با قابلیتهای فراوان، باعث شد که دیتاگرید جایگاه خودشو تقریبا از دست بده . واسه همین دیگه تو کنترلهای پیش فرض مایکروسافت در toolbox قرار نمیگیره . اما از طریق منوی Tools-> choose toolBox Items میتونید این کنترل رو اضافه کنید .

موفق باشید.

دمت گرم . این پستمون مشکلش چی بود من مبتدیم:لبخند: