PDA

View Full Version : سوال: کمک درباره بازی minesweeper

bahareh1368
دوشنبه 22 شهریور 1389, 20:08 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیزم.
می خوام برنامه minesweeper رو به زبان سی شارپ بنویسم.اما اصلا هیچ ایده ای ازش ندارم و نحوه عملکردشو بلد نیستم.من سورس برنامه رو دارم اما به توضیحات بیشتر درباره الگوریتم برنامه و اینکه چطور باید بنویسمش نیاز دارم.لطفا منو راهنمایی کنید.

HH2BN1990
دوشنبه 22 شهریور 1389, 21:56 عصر
توضیح کل برنامه یه خورده طولانی هستش اگه بگین تو کدوم قسمت مشکل دارین بهتره و اگه سورسی هم نوشتین بهتره بزارین تا راحت تر بشه توضیح داد

bahareh1368
سه شنبه 23 شهریور 1389, 12:40 عصر
این پروژه ای که من از یه سایت دیگه دانلود کردم.چند تا متد بنام drow نوشته که من اصلا نفهمیدمش.می خوام منطق بازی و بفهمم که چطوری می شه مین و عدد تصادفی ایجاد کرد و در این پروژه از چه منطق ریاضی استفاده کرده
اگه ممکنه مختصری درباره برنامه توضیح بدید.با تشکر

HH2BN1990
چهارشنبه 24 شهریور 1389, 13:30 عصر
این پروژه ای که خودم نوشته بودم بهتره یه نگاهی به این بندازی فکر می کنم بهتر از اون باشه
در اولین فرصت هم در موردش توضیح می دم.

bahareh1368
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 16:01 عصر
برنامه ای که گذاشتید واقعا عالی بود.و ازت ممنونم دوست عزیز.فقط یه سوال دیگه ازش داشتم اینکه درباره متد Mycomponents می خواستم یه توضیحی بدی که چرا در حلقه for اینطوری نوشتی؟
B[i, j] = new MButton();
W = 10 + (j) * 20;
H = 15 + i * 20;

HH2BN1990
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 16:59 عصر
برنامه ای که گذاشتید واقعا عالی بود.و ازت ممنونم دوست عزیز.فقط یه سوال دیگه ازش داشتم اینکه درباره متد Mycomponents می خواستم یه توضیحی بدی که چرا در حلقه for اینطوری نوشتی؟
B[i, j] = new MButton();
W = 10 + (j) * 20;
H = 15 + i * 20;

از اونجایی که کار عاقلانه ای نیست که بخوام 81 تا BUTTON رو DRAG کنم بندازم تو فرم ، و می خواستم یه سری قابلیت به BUTTON ها اضافه کنم (تعداد Mine, NeibourMine, Tag, Flag) بخاطر همین اومدم یه متد نوشتم که این کار رو بصورت RUNTIME انجام بده .
یه کلاس تعریف کردم که تمام خاصیت BUTTON ها رو داشته باشه به اضافه ی اون چیز هایی که گفتم .
پس کلاس MButton از کلاس BUTTON به ارث رفته .
تو متد Mycomponents اومدم یه آرایه از این MButton ساختم و تمام خصوصیاتش رو دستی ست کردم اون W و H هم محل قرارگیری BUTTON تو فرم رو مشخص می کنه (خاصیت LOCATION) چون باید button ها کنار هم باشند و مختصات x و y هر button ]م فرق می کنه

در اصل وقتی شما دارید یک BUTTON رو DRAG می کنید و میندازید تو فرمتون ، خود ویژوال استدیو این کد ها رو براتون می نویسه (مثل ست کردن LOCATION و SIZE و .. که تو فایل با پسوند Designer.cs می نویسه) ولی اینجا ما دستی این کارو کردیم

sphacker
جمعه 28 آبان 1389, 23:15 عصر
با تشکر از این برنامه باحال
فقط یه خواهش :
پروژه پایان ترم من همین برنامست(بازی). اما من از اونایی نیستم که صاف برن copy paste کنن(ادعا رو داشتی) ازت یه خواهشی دارم HH2BN1990 اگر امکانش هست یه آموزشی چمیدونم یه فایل آموزشی ای در مورد این برنامت که معلومه کلی زحمت کشیدی واسش بزار چون بد جور علاقه به یادگیریش دارم.
بازم ممنون:متفکر:

HH2BN1990
شنبه 29 آبان 1389, 17:56 عصر
با تشکر از این برنامه باحال
فقط یه خواهش :
پروژه پایان ترم من همین برنامست(بازی). اما من از اونایی نیستم که صاف برن copy paste کنن(ادعا رو داشتی) ازت یه خواهشی دارم HH2BN1990 اگر امکانش هست یه آموزشی چمیدونم یه فایل آموزشی ای در مورد این برنامت که معلومه کلی زحمت کشیدی واسش بزار چون بد جور علاقه به یادگیریش دارم.
بازم ممنون:متفکر:

می تونی آی دی منو ادد کنی تو یاهو تا هر کجاشو که مشکل داشتی بهت توضیح بدم چون طولانیه منم وقتشو ندارم بخوام همه رو توضیح بدم وگرنه اینجا توضیح می دادم تا همه استفاده کنن