PDA

View Full Version : IE8 و مشکلاتش

khadem1386
دوشنبه 22 شهریور 1389, 20:49 عصر
سلام:
من به عنوان یک طراح سایت همیشه مواظبم که سایتم را توی فایرفاکس و توی IE8 تستت می کنم توی کامپیوتر خودم ( که مثلا css هایش خوب کار می کنه یا هر چیز دیگه )

بعد سایت را میفرستم بالا

حالا که رفته بالا توی فایر فاکس خوب کار می کنه ولی توی IE8 مشکل داره. یعنی مشکل اساسی ها. در حالی که وقتی توی سرور خانگی تستش می کنم همه چیز خوبه حتی توی IE8

ولی وقتی میره بالای اینترنت صفحه نصفه نیمه میاد بعد متوقف می شه بعد Refresh که می کنم دوباره ممکنه کامل بیاد یا ممکنه یک قسمت دیگه از صفحه بالا بیاد.

خلاصه توی سرور بد جوری اعصابم را ریخته به هم. چون کلی زحمت کشیم ولی این IE8 مشکل اساسی داره.

کسی راه حلی داره؟؟

مرسی از همه دوستان

Hell Lord
سه شنبه 23 شهریور 1389, 13:08 عصر
از چه Document type ای استفاده میکنید!؟

khadem1386
سه شنبه 23 شهریور 1389, 15:15 عصر
بعضی موقع ها این ایراد را می گیره

Message: HTML Parsing Error: Unable to modify the parent container element before the child element is closed (KB927917)
Line: 0
Char: 0
Code: 0

دوباره refresh که می کنم مشکل برطرف می شه و نشون می ده
خلاصه نمایش فایل من توی سرور که میره (بگیر نگیر) داره یک بار منوش نشون داده نمی شه یک بار بک گراند خوب بالا نمی یاد هر دفه یک بازی در می یاره البته در IE8
در مجموع کامل لود نمی شه

ولی اگر توی سرور خانگی انجام بدم مشکلی نداره توی IE8 هم خوبه

Firefox هم که کلا در همه جا کارش درسته

اما اگر منظورتون ازDocument type
DOCTYPE باشه

این ها را امتحان کردم ولی هیچ اثری نداره

<!DOCTYPE HTML>

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">

راستش منوی من از نوع css هستش اینکه مجبورم حتما از DOCTYPE استفاده کنم.
البته DOCTYPE هم کلا برداشتم ولی باز مشکل برطرف نشد. سرور را هم عوض کردم و از یک کمپانی دیگه استفاده کردم ولی باز مشکل برطرف نشد.

البته من خیلی از انواع DOCTYPE نمی دونم.

با تشکر از کمک شما

khadem1386
سه شنبه 23 شهریور 1389, 17:44 عصر
ممکنه ایراد از سرور باشه؟
بدجوری کلافم کرده

Hell Lord
سه شنبه 23 شهریور 1389, 23:42 عصر
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
ابن را جایگزین کنید.
اما اینکه مشکل از سرور باشد بعید است، 99 درصد مشکل از همین doctype است.

khadem1386
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 17:16 عصر
اما سلام:

نکته ای را که باید بگویم است که مشکل از این است که در فایل خود از دو فایل
linke style
استفاده کردم.

<link rel="stylesheet" type="text/css" bobo href="vert.css">
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css">

هنگامی که داشتم بررسی می کردم که شاید در جایی css را خارج از قاعده نوشته و error دارد.
نام یکی از فایل های بالا را عوضی کردم تا browser آنرا نشناسد.
با کمال خرسندی دیدم که مشکل برطرف شد.

خیال بر این بردم که احتمالا خطی یا جایی در این فایل مشکلی دارد.

ولی در واقع چنین نبود چرا که تمام خطوط css را پاک کردم و یک فایل سفید را گذاشتم و باز browser درست کار نمی کرد. و بازی در می آورد.
تنها چیزی که کار را درست می کند این بود که یک نام عوضی به یکی از فایل های لینک شده بدهیم.
بعد از کلی خلاقیت این خط را نیز به فایل خودم اضافه کردم

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="mystyle2.css" />
البته اصلان فایلی به نام mystyle2 وجود نداد. در واقع باید فایل عوضی باشد. بعد browser درست کار می کند. چون فکر می کنم این فایل با نام اشتباه باعث نوعی delay در browser شده و باعث می شود که فر ست کند دو تا فایل را کامل اجرا کند.
خوب این به نظر روش درستی نمی باشد یعنی اصلا درست نیست. ولی وقتی مجبور هستید.
کاری را به کسی تحویل بدهید دیگر چاره ای نیست.

اگر کسی راه حل بهتری به نظرش می رسد دریغ نکند که البته ممنون می شوم.

***کار بر گرامی از این جا به بعد اسپم است. و چنبه فنی ندارد
اما در آخر می خواهم مانند بسیاری از بنده خداهای دیگر مثل خودم. یک دعا جانانه به سازندگان فهمیده و اندیشمند و گران قدر میکروسافت و این IE8 بکنم. چون اصولا عادت ندارم فهش بدبد به کسی بدهم.

خد-ا خواهر شما را و مادر شما را بیامرزد و همواره از سلامت بهره مند باشید. که این همه کارآفرینی می کنید. و مردم را کلی سرکار می گذارید.

به نظر من فایر فاکس و کروم گوگل اینقدر کارایی برای کار آفرینی ندارند.

ای بر پدر شما صد هزار

درود.
***پایان اسپم گذاری