PDA

View Full Version : سوال: فوری : آوردن عکس در WinApp

bahane274
دوشنبه 22 شهریور 1389, 21:32 عصر
سلام
تصاویر مورد نیاز واسه اینترفیسمو به صورت PictureBox اوردم ، واسه Buttonهامم Image گذاشتم اما نمیدونم موقع Import به صورت local resouce باید Import کنم یا Project resource تا تصاویرمو رو یه سیستم دیگه م نشون بده. آیا باید یه پوشه درست کنم و همه تصویرمو اونجا بریزم؟ اگه اینطوره این پوشه باید دقیقا کنار فایل پروژه م باشه ؟

mahdi87_gh
دوشنبه 22 شهریور 1389, 22:07 عصر
عکس ها رو بصورت Project Resource وارد کنید. نیازی به ذخیره سازی درون پوشه حاص نداره. هر موقع خواستید میتونید از فضای نام Properties.Resources برای دستیابی به اونها استفاده کنید

bahane274
دوشنبه 22 شهریور 1389, 22:28 عصر
هر موقع خواستید میتونید از فضای نام Properties.Resources برای دستیابی به اونها استفاده کنید

1.چه موقع نیاز پیدا میکنم که اینکار رو انجام بدم؟من میخوام فردا پروژمو به استاد نشون بدم اگه همه رو به صورت Project Resource بیارم آیا مشکلی پیش میاد که مجبور به انجام اینکار بشم؟
2.من سایز فرمم رو 1036در 780و windowState اونو Maximum دادم و روی زمینه فرمم یک GroupBox گذاشتم و درون اون یک pictureBox به ابعاد 725 در 1024 قرار دادم ، با توجه به اینکه مانیتور خودم crt 17 اینچه و فردا باید برنامه روی لب تاپ نشون بدم آیا ممکنه تصویر زمینه فرمم اونجا نصفه نیمه و کج وکوله بشه؟

mahdi87_gh
دوشنبه 22 شهریور 1389, 23:19 عصر
اگر picturebox شما روی strech تنظیم شده باشه، مشکلی پیش نمیاد.اما این سایزی که برای فرمتون در نظر گرفتین اصلا استاندارد نیست

sinashahab
دوشنبه 22 شهریور 1389, 23:21 عصر
از خاصیت Anchor استفاده کن و طوری تنظیم کن که وقتی سایز عوض شد خراب نشن .

bahane274
دوشنبه 22 شهریور 1389, 23:31 عصر
وای پس چرا من نمیتونم به صورت Project Resource بیارم؟
دیشبم می خواستم یه عکس اضافه کنم نشد من دیدم که یه فایلی با همین نام تو پوشه Resource قبلا اینپورت کردم ، واسه همین از پنجره Solution اون فایل قدیمیه رو پاک کردم که اینو بتونه import کنه اما بعدش به یه عکس دیگم گیر داد که وجود نداره در حالیکه وجود داشت ، بعد از اونم دیگه وقتی Project Resource رومیزنم کاری نمیکنه. .

bahane274
دوشنبه 22 شهریور 1389, 23:36 عصر
اگر picturebox شما روی strech تنظیم شده باشه، مشکلی پیش نمیاد.اما این سایزی که برای فرمتون در نظر گرفتین اصلا استاندارد نیست

چه سایزی واسه فرمم در نظر بگیرم؟
در مورد خصوصیت anchor هم توضیح بدید که چیکار میکنه؟:گریه:

sinashahab
دوشنبه 22 شهریور 1389, 23:41 عصر
چه سایزی واسه فرمم در نظر بگیرم؟
در مورد خصوصیت anchor هم توضیح بدید که چیکار میکنه؟:گریه:

سایز فرمتون 800 در 600 در نظر بگیر .(یکم کمتر چون این عدد بدون حساب حاشیه هاست).

بعدش هم Anchor کاری می کنه که در صورت تغییر سایز جای کنترل ها خراب نشن و نسبت فاصله ها ثابت بمونه .

فقط کافیه چند دقیقه روش کار کنی .

bahane274
دوشنبه 22 شهریور 1389, 23:57 عصر
1) Picture box رو به عنوان بک گراند گذاشتم دقیقا بگید باید مقدار Anchor روچی بذارم .Top , Left یا چیز دیگه ای؟ واسه عکسای دیگمو عکسای دکمه هامم این خصوصیتو تغییر بدم؟
2) در مورد بلایی که در مورد ResourceProjectسرم اومده راه حلی دارید؟ غیر از ResourceProject کار دیگه ای نمیشه کرد؟ من هرچی عکس از این راه Import میکنم هیچ کاری انجام نمیشه.توروخدا راهنماییم کنید.

bahane274
سه شنبه 23 شهریور 1389, 21:08 عصر
من هیچ رقمه نمیتونم از Project Resource برای اوردن عکسام استفاده کنم. میشه یکی به من بگه چیکار باید بکنم؟
اگه از پنجره Solution یک فولدر ایجاد کنم و از طریق ویندوز عکسامو اونجا بریزم و بعد عکس دکمه هامو و... رو از اونجا به صورت local resouce بیارم ، آیا تو یه سیستم دیگه ام عکسام اورده میشه؟
اونجوری عکسا کنار فایل پروژم قرار میگیره. اورده میشه مگه نه؟ یکی جواب بده.:افسرده: