PDA

View Full Version : کمک برای یادگیری عملی

juje20
دوشنبه 22 شهریور 1389, 23:25 عصر
سلام به همه ممنون بابات این همه پست مفید میشه یه کمکی به من بکنید من یه تازه کارم و میخوام یه سایت ساده طراحی کنم مثل http://www.cs.cmu.edu/~dga/ میشه راجع به مراحلش یکم توضیح بدین؟من طراحی ظاهریش رو کردم ولی نمیدونم قسمت مدیریتی که باید ساخته باشه چه جوری روش کار کنم.در ضمن با php کار میکنم

sama01
سه شنبه 23 شهریور 1389, 07:00 صبح
با توجه به سوال شما، فکر نمی‌کنم بشه جوابی داد که به درد شما بخوره.
آیا پیش از این سایتی ساخته‌اید؟
سطح تسلط شما بر php چه قدر است؟
آیا می‌توانید یک سیستم login بسازید؟ آیا با روش‌های انتقال اطلاعات بین صفحات آشنایی دارید؟ آیا...

بدون دانستن سطح معلومات شما نمی‌شه جواب داد. زیرا مشخص نیست مشکل شما دقیقا کجا است.

juje20
سه شنبه 23 شهریور 1389, 12:01 عصر
سلام بله به php تسلط دارم ولی سایتی نساختم

sama01
سه شنبه 23 شهریور 1389, 13:49 عصر
خوب
من نمی‌دانم پیچیدگی سایتی که به آن اشاره کردید در چیست.

ولی آیا شما می‌توانید یک وبلاگ بسازید؟ یعنی یک سایت که امکان ارسال، ویرایش و حذف مطالب، و دسته بندی آن‌ها (موضوعی و زمانی) را داشته باشد.

juje20
شنبه 27 شهریور 1389, 17:15 عصر
راستش رو بخواید موضوع همینجاست یه نمونه میخوام

sama01
شنبه 27 شهریور 1389, 19:04 عصر
من پیش‌نهاد می‌کنم شما شروع کنید. خودتان یک سایت را از ابتدا شروع کنید. با این کار به مشکلات زیادی بر خواهید خورد. مواجهه با این مشکلات باعث می‌شوند که وقتی یک تکه کد را می‌بینید، بتوانید آن را درک کنید.
درواقع باعث می‌شود copy/paste کار نشوید.

با جستجوی عباراتی نظیر simple php weblog tutorial می‌توانید به سایت‌های متعددی دست پیدا کنید که به آموزش نمونه‌های ساده وبلاگ پرداخته‌اند. می‌توانید از آن‌ها ایده بگیرید.

هسته‌ی تمام سایت‌ها، شامل مواردی است که شما در ساخت یک وبلاگ باید از آن ها استفاده کنید.
پس جدی بگیرید. اگر این مرحله را سرسری جلو برید، تا همیشه لنگ خواهید زد.

فقط شروع کنید و از copy/paste کردن و دنبال کد آماده گشتن (برای copy/paste) پرهیز کنید.
موفق باشید.