PDA

View Full Version : سوال: تغییر زبان sql server 2008

fatemeh rouzbeh
دوشنبه 22 شهریور 1389, 23:28 عصر
سلام به دوستان
من برای نصب sql server 2008 از یه pdf آموزشی استفاده کردم که تو تب Arabic-Bin , Collation رو انتخاب کرده. اما الان متوجه شدم باید persian رو انتخاب می کردم.
میشه بگید چطور می تونم عوضش کنم؟
مرسی

بهزادصادقی
سه شنبه 23 شهریور 1389, 04:45 صبح
ساده ترین راه شاید این باشد که SQL Server را دوباره install کنید. این لینک به شما می گوید باید چه کار کنید تا default collation سرور خود را عوض کنید. من که خیلی ترسیدم وقتی خوندمش. شاید بچه های دیگر راه حل بهتری داشته باشند. به هر حال، این هم لینک شما:

Setting and Changing the Server Collation (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms179254.aspx)

fatemeh rouzbeh
سه شنبه 23 شهریور 1389, 16:13 عصر
راستش منم ترسیدم :ناراحت:
حالا اگه عربی باشه بده؟!!!

بهزادصادقی
سه شنبه 23 شهریور 1389, 16:16 عصر
بستگی داره. اگر کاربران سیستم شما همه در دوحه یا بصره زندگی می کنند خودش می تواند حتی یک مزیت به حساب آید.

fatemeh rouzbeh
سه شنبه 23 شهریور 1389, 18:25 عصر
بستگی داره. اگر کاربران سیستم شما همه در دوحه یا بصره زندگی می کنند خودش می تواند حتی یک مزیت به حساب آید.

آخه اون pdf فارسی بود ، چرا نوشت عربی؟!! فکر کردم حتما فارسیش مشکل داره.:ناراحت: من حالشو ندارم دوباره نصب کنم. :افسرده:
راستی واسه نصب sql server 2008 نباید قبلش VS رو سیستم نصب باشه؟ یعنی باید VS رو هم دوباره نصب کنم؟!!!:گریه:

:عصبانی++::گیج::عصبانی++::گیج:

بهزادصادقی
سه شنبه 23 شهریور 1389, 18:46 عصر
آخه اون pdf فارسی بود ، چرا نوشت عربی؟!! فکر کردم حتما فارسیش مشکل داره.:ناراحت: من حالشو ندارم دوباره نصب کنم. :افسرده:
راستی واسه نصب sql server 2008 نباید قبلش VS رو سیستم نصب باشه؟ یعنی باید VS رو هم دوباره نصب کنم؟!!!:گریه:

:عصبانی++::گیج::عصبانی++::گیج:

معمولا VS و SQL Server نباید به هم ربطی داشته باشند. ولی گاهی مواقع یه جورایی به هم وصل میشوند. شاید یکی از دوستان دیگر بتواند جواب درست حسابی در این مورد به شما بدهد.

امکان دارد که آن pdf فدیمی است. collation فارسی نسبتا این اواخر به سیستم SQL Server اضاقه شده.