PDA

View Full Version : پشتیبانی از ساختار آیکون Xp در Vb

PalizeSoftware
جمعه 24 تیر 1384, 01:53 صبح
با سلام
من دنبال کدی می‌گردم که بتوان آیکون‌های Xp را در محیط ویژوال بیسیک لود و مورد استفاده قرار داد. منظور ساختار جدید آیکون که شامل لایه آلفا نیز می‌شود.
از دوستان کسی کدی در این زمینه داشته باشه ممنون می‌شم.

PalizeSoftware
پنج شنبه 30 تیر 1384, 01:11 صبح
ببینم یعنی تا بحال پیش نیومده که بخواین از ساختار جدید آیکون در برنامه‌هاتون استفاده کنین؟
عجب!!!!!!

بهزاد طاهری
دوشنبه 23 آبان 1384, 01:14 صبح
چرا پیش که اومده اما چون چیزی پیدا نکردم استفاده هم نکردم
Icon رو به فایل gif یا jpg تبدیل کردم و استفاده کردم. (-;

ehsan_ansaripoor
دوشنبه 23 آبان 1384, 21:42 عصر
دوست عزیزم پالیز جان من از آیکون های XP داخل برنامه هام استفاده کردم داخل خود XP مشکلی نداشتند ولی بعضی از اون ها داخل وبندوزهای دیگه با مشکل بر می خورند و فرمی که داخلش اون آیکون وجود داشته Load نشده

رضا علوی
سه شنبه 24 آبان 1384, 12:04 عصر
:چشمک: دوست گرامی سلام

به نظر من نرم افزار VB6 از آیکونهای XP که مجهز به لایه Alpha می باشند پشتیبانی نمی کند.
حال اگر شما می خواهید از این قبیل آیکونها برای نمایش در داخل فرمها استفاده نمایید متاسفانه را کارسازی را سراغ ندارم که بتواند لایه Alpha را هم نمایش دهد.ولی اگر مورد استفاده شما در زمینه تغییر آیکون فایل اجرایی می باشد بهتر است از آیکونهای XP استفاده نمایید که دارای مشخصات زیر باشند:
+ حداقل در سه اندازه 16*16 و 32*32 و 48*48 باشد
+ هر اندازه باید حداقل در دو طرح 24bits یا (True Color) و 32bits یا (True Color+Alpha) باشد.
در این صورت VB6 از نمونه رنگ 24bits برای نمایش روی نوار عنوان نرم افزار استفاده خواهد کرد و برای نمایش در پنجره My Computer بسته به نوع View از نمونه رنگ 32bits استفاده خواهد نمود.

روز بخیر
رضا علوی