PDA

View Full Version : سوال: تو درک SQL Server کمکم کنید

qhoqnose
چهارشنبه 24 شهریور 1389, 16:15 عصر
سلام خدمت همه دوستان گرامی
من با بانک اطلاعاتی اکسس کامل اشنا هستم و میتونم به خوبی از این برنامه استفاده کنم و خیلی هم علاقه دارم SQL Server رو هم یاد بگیرم ، تا جائی هم که شنیدم این دو برنامه خیلی شبیه به هم هست ولی یکی رو دسکتاپ و یکیشهم رو سرور نصب میشه و چون من به سرور دسترسی ندارم (کامپیوتر سرور) تا حالا نتونستم از برنامه SQL Server که نصب شده تو کامپیوترم استفاده کنم
حالا اگه کسی منو در این ضمینه راهنمائی کنه ممنون میشم
1. ایا SQL Server یه نرم افزاری که دیتابیس درست میکنه؟
2.ایا میشه از اون بدون اینکه به سرور وصل باشی استفاده کرد مثل اکسس
3.حالا بر فرض اگه به سرور وصل باشیم ، کاربران از محصول ما یا دیتابیسی که درست کردیم چطور استفاده میکنند یعنی منظورم اینه که برای این دیتابیس یه صفحه وب هم باید طراحی بشه یا نه هرکی که نرم افزار SQL Server داره میتونه به فرمهای اون دسترسی پیدا کنه
4.اگه میشه یه تصویر از تفاوتها و شباهت های اکسس و SQL برام درقالب جمله یا مقاله رسم کنید تا یه درک خوب داشته باشم
قبلا از همه دوستان تشکر میکنم
:تشویق:

esmit61
چهارشنبه 24 شهریور 1389, 17:25 عصر
سوالتون خیلی کلی هست. بهتر بود قبل از پرسش یه سری مفاهیم مقدماتی رو مطالعه می کردید. با یه جستجوی ساده میتونید یه دنیا مطلب پیدا کنید! ولی در هر حال بطور خلاصه به سوالهاتون جواب میدم

1. ایا SQL Server یه نرم افزاری که دیتابیس درست میکنه؟
این کار رو هم میکنه.ولی مختص به این کار نیست. sql server یک DBMS هست. سیستم مدیریت پایگاه داده که کارش بسیار بسیار فراتر از ایجاد دیتابیس هست

2.ایا میشه از اون بدون اینکه به سرور وصل باشی استفاده کرد مثل اکسس
ذات این نرم افزار مبتنی بر client/server است. ولی میتونید سرور رو روی کامپیوتر خودتون نصب کنید و با رابط کلاینت هم به اون وصل بشید.در کل جواب اونی که توی ذهن شما هست میشه بله !

3.حالا بر فرض اگه به سرور وصل باشیم ، کاربران از محصول ما یا دیتابیسی که درست کردیم چطور استفاده میکنند یعنی منظورم اینه که برای این دیتابیس یه صفحه وب هم باید طراحی بشه یا نه هرکی که نرم افزار SQL Server داره میتونه به فرمهای اون دسترسی پیدا کنه
همونطور که گفتم sql server یک DBMS هست و مخصوص مدیریت پایگاه داده. مثل اکسس نمیشه توش فرم درست کنید.هر نرم افزاری هم که این قابلیت رو داشته باشه که به sql server وصل بشه، میتونه ازش استفاده کنه. الزاماً نباید صفحه وب باشه.البته sql server در ورژنهای اخیرش ارتباط بسیار خوبی رو با زبانهای مبتنی بر .Net برقرار کرده. ولی مثل اکسس نمیشه توش فرم درست کرد. ولی میشه با زبان T-SQL یه سری دستورات رو نوشت

4.اگه میشه یه تصویر از تفاوتها و شباهت های اکسس و SQL برام درقالب جمله یا مقاله رسم کنید تا یه درک خوب داشته باشم
شرمنده ام. سوالتون خیلی توضیح میخواد:لبخندساده:

aghayex
چهارشنبه 24 شهریور 1389, 17:32 عصر
جواب شما در یه جستجو هست و این سوال خیلی تکراریه

qhoqnose
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 09:01 صبح
ذات این نرم افزار مبتنی بر client/server است. ولی میتونید سرور رو روی کامپیوتر خودتون نصب کنید و با رابط کلاینت هم به اون وصل بشید.در کل جواب اونی که توی ذهن شما هست میشه بله !

دوست عزیز اقای esmit61
خیلی ممنون از راهنمائیتون واقعا مفید بود خب برای من که هیچ پس زمینه ای در مورد بانکهای اطلاعاتی تحت شبکه ندارم فکر کنم طبیعی باشه که درکش سخت باشه
اگه ممکنه در مورد اینکه میتونم سرور رو روی کامپیوتر خودم نصب کنم یکم توضیح بدین . من وقتی برنامه SQL Server از قسمت Server management staduo باز میکنم از من نام سرور و یوزر و پسورد میخواد که که اگه دکمه کنسل رو بزنم هیچ کدام از دیتابیسها در قسمت سلوشن نمی یاد
منتظر جوابتون هستم
باز هم ممنون از راهنمائیتون