PDA

View Full Version : نظر سنجي در مورد ايجاد تالارهاي فرعي

amirzazadeh
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 11:15 صبح
سلام بر همه دوستان
به منظور ساماندهي به تاپيك هاي اين تالار و سهولت جستجو در صورت موافقت كاربران اين تالار و اخذ مجوز از مديريت سايت برنامه نويس ، تا لارهاي فرعي با عناوين "جداول"،"كوئري ها"،"فرم ها"،"گزارشات"،"ماكروها"،"ماژول و كدهاي VBA"و "سئوالات متفرقه" ايجاد خواهد شد.خواهشمند است در اين نظر سنجي شركت نموده و پيشنهادات خود را براي بهبود وضعيت اين تالار در عرض 15 روز از تاريخ ايجاد اين نظر سجي اعلام نماييد.
........................
با تشكر(ميرزازاده)

ali190
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 12:15 عصر
کار خوبیه
فقط میتونید از تایپیک موجود در VB6 الهام بگیرید. (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=97764)
ممنون
یاعلی

جعفر88
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 12:47 عصر
اقدام خوبيست ، به نظرم اگه محدوديتي در ايجاد تالار فرعي نيست عناوين اونا رو يكم ريزتر كنين مثلا به جاي تالار جداول با توجه به تجارب مديران در زمينه تعدد و فراواني مشكلات كاربران سه چهار زيربخش عمده مانند مسائل فيلدها-ارتباط جداول-اتونامبر-بهينه سازي جداول و ... ، ايجاد بشه بهتر خواهد بود .
يه پيشنهاد هم در تالار عمومي اين بخش براي قراردادن پيوند فايلهاي تكميل شده دوستان در بخش برنامه كاربردي(كه البته اگه اين قسمت در بخش تازه ايي ايجاد بشه خيلي خواناتر و بهتر خواهد بود) قرار دادم كه به نظرم اگه كاربران عنوان ارسالها(پست ها)را از حالت نقل و قول هم به موضوع ارسال تغيير بدن و رعايت اين موارد را انجام بدن و يه tag هم بهش اضافه بشه فكر كنم مشكلات عمده كاربران در جستجوي مطالب مفيد هم تا حدود بسيار زيادي حل بشه (و شايد هم نياز به زحمت ايجاد تالارهاي فرعي هم نباشه)
يه پيشنهاد و در واقع خواهش ديگري كه از كاربران دارم اينه كه به بخش ضمائم ارسالي خود مراجعه كنن و تاحد امكان فايلهايي رو كه به نظرشون ديگه نياز نيست حذف كنن تا فضاي سايت هم افزايش يابد .

Profesorjd
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 18:30 عصر
با سلام
به نظر بنده جالب نیست . چرا که بعضی موارد ترکیبی از اینهاست . ضمن آنکه کسی که با اکسس زیاد آشنا نیست دسته بندی سئوالاتش که در کدام تالار میگنجد برایش مشکل است و ممکن است پستی که برای یک سئوال ساده ایجاد شده است جای بحثهای متفرقه و ایجاد پستهایی که مثلاً این سئوال جایش اینجا نیست ، شود . به نظر بنده اگر تالار فهرست دسته بندی مباحث مفید بروز شود و مدیران هر از گاه تاپیکهای ایجاد شده را پاکسازی نمایند بهتر است . قبلاً آقای قربانی حتی عنوان را هم اصلاح میکرد که کار خوب و کمک شایانی به دسته بندی میکرد

microprolog-p96s
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 18:47 عصر
سلام
اتفاقا خیلی خیلی خوبه . چون این جوری دسترسی به اطلاعات خیلی راحتر هست و به صورت پراکنده ای که الان هست چندان جالب نیست و در کل خوبه که یه دستی به سر و روی سایت بکشید .
ممنون

Zero Defect
شنبه 27 شهریور 1389, 18:27 عصر
سلام آقای amirzazadeh

ضمن تشکر از اینکه قائل به مشارکت همگانی هستید

در خصوص ایده تفکیک و ایجاد زیر انجمن و در ادامه پیغامی که برای شما ارسال کردم لازم هست مطالبی رو خدمت شما عرض کنم

شخصاً این طرح رو با وضعیت کنونی در راستای بهبود نمیدونم , دلایل رو خدمت شما عرض میکنم :

خیلی از کاربرها خیلی زود سئوال میپرسن و خیلی هم زود جوابش رو میخوان , در خیلی از موارد از جستجو کردن خبری نیست , عنوان مناسب انتخاب نشده , بارها عناوینی مثل "کمک" رو دیدیم , استفاده از Tag تقریبا چیزی فراموش شده هستش و ....
البته نباید انتظار زیادی هم داشت , این دست کاربران در برخی موارد حتی نمیدونن مشکل مربوط به چه چیزی هستش
به قطع شما هم نباید این انتظار رو داشته باشید که این گروه کاربران بیان و در انتخاب انجمن فرعی درست , موفق بشن
از اون گذشته برخی مشکلات چند جانبه هستند , خدمتتون عرض کردم , ممکنه اصل مشکل در داخل یکی از گونه های آبجکت باشه ولی راه حل در گونه ای دیگه از آبجکتها
مثالی رو عرض کنم

کاربر از شما میپرسه : چه جوری میتونم توسط دستورات ADO اطلاعات رو از طریق فرم در داخل یک جدول ذخیره کنم ؟

جواب این سئوال با هر سه آبجکت ماژول ( و یا بهتر بگیم برنامه نویسی ) , فرم و خود جدول در ارتباطه
دقیقا مشکل از همینجا شروع میشه که بسیاری سئوالات به صورت سلیقه ای در دسته خاصی قرار خواهند گرفت
تست بفرمایید , همین سئوال و یا سئوالی مشابه رو درج کنید و ببینید کاربران اون رو در چه دسته ای قرار خواهند داد , به قطع وحدانیت آرا در بسیاری موارد وجود نخواهد داشت
ضمن اینکه در بسیاری حالتها کاربر اصلا نمیدونه به واسطه چه چیزی قراره مشکلش حل بشه و سئوال رو به صورت کلی مطرح میکنه , در این حالت قاعدتا تالار سئوالات متفرقه ( و یا عمومی ) جایگاه اون خواهد بود ( یعنی همین وضعیت فعلی )
تفکیک تالار به انجمنهای فرعی در صورت هدایت درست مزایای خودش رو داره
لازمه اون انتصاب چند نفر ناظم جهت هدایت موضوعات منحرف شده به جایگاه درستش هستش
در خصوص تالار VB نیم نگاهی به اون بندازید , تفکیک شده ولی در داخل همون تفکیک شده ها سرکی بزنید تا متوجه موضوع بشید که چه موردی رو دارم خدمتتون عرض میکنم
اگر زمان کافی جهت سرکشی و جابجا کردن پستها دارید , ایده بسیار خوبیه در غیر اینصورت خیر

بهتر هست در قدم اول همین وضعیت فعلی رو بهبود بدید , فرضا الزام کنید که :

Tag ها تکمیل بشه , عناوین به درستی انتخاب بشه , سئوالات شفاف باشند , در مواقع مورد لزوم حتما از همون ابتدا نمونه قرار داده بشه ( نه اینکه از سئوال کننده خواهش بشه که نمونه بذاره تا مشکلش حل بشه )
و مواردی از همین دست
قوانین داخلی جهت انجمن اکسس خودتون تدوین کنید ( در کنار قوانین عمومی و کلی سایت ) و اون رو به صورت اطلاعیه در بیارید , کاربران خاطی رو هم در صورت عدم رعایت و اصرار بر تکرار مورد مجازات قرار بدید تا مخل نظم نباشن

از قدیم میگن :

حرمت مسجد رو متولی اون باید نگه داره پس اگر به دنبال نظم هستید , نباید از کنار بی نظمی به سادگی بگذرید ؛ پست رو حذف کنید , اصلاح کنید و یا به کاربر تذکر بدید

اگر تصمیم به ایجاد تالارهای فرعی گرفتید , ناظم فراموش نشه تا بتونن در این خصوص به شما کمک کنن

برای اعمال تغییراتی از این دست هم عجله نکنید چرا که در صورت ایجاد تغییر اگر بخواید به وضعیت قبل برگردید کل تالار به هم خواهد ریخت
اول بستر و فرهنگ اون رو آماده سازی کنید بعد اجرا , این رو خدمت شما عرض میکنم , نه اینکه تا حالا خیلی از کاربرها هر جوری که خواستند سئوال پرسیدن و مطلب ارسال کردن , تا بخواید رویه اونها رو تغییر بدید به زمان نیاز دارید
از تنش هم گریزان نباشید , به هر حال برای صاف کردن یک میله کج به دو چیز نیاز دارید :
حرارت به عنوان کاتالیزور و تسریع کننده عملیات ( در اینجا همون ناظمها خواهند بود که به کمک شما خواهند اومد )
دوم پتک که در واقع همون اعمال قوانین هستش
صاف کردن یک میله کج هم به قطع بدون سر و صدا نخواهد بود ( اعتراض کاربران همیشه معترض )
در نهایت نتیجه پس از مدتی برای همه رضایت بخش خواهد بود

تا حد ممکن هم تعداد تالارهای فرعی در حداقل ممکن باشه , چرا که نقش تالارهای فرعی چیزی مثل همون Index هستش توی جداول , اگر تعداد تالارهای فرعی خیلی زیاد باشه نتیجه معکوس نصیبتون میشه

اگر قصد انتخاب ناظم ندارید در صورتی که خودتون هم زمان کافی ( کادر مدیریت ) برای سرکشی به سایت نداشته باشید , دیگه کلا باید فکر این طرح رو از ذهنتون خارج کنید

در مجموع اگر بتونید به درستی ایجادش کنید طرح خیلی خوبیه

موفق باشید

fazl11
شنبه 27 شهریور 1389, 19:21 عصر
سلام
خیلی خیلی خوب میشه چون راحتر دنبال موضوع مورد نظرمون جستجو میکنیم
ممنون از پیشنهادتون

e.shahidifar
یک شنبه 28 شهریور 1389, 08:44 صبح
با سلام خدمت تمامی اساتید گرامی
به نظر من ایده خوبی است و از پراکندگی مطالب جلوگیری کرده و باعث افزایش سرعت استفاده از مطالب ارائه شده خواهد شد.
اما مشکلاتی که به نظر من می رسد :
1- برخی از برنامه ها شامل چند بخش از مطالب عنوان شده خواهد شد و دسته بندی آن در یک گروه صحیح نیست. که این مسئله خصوصاً در ارتباط با فایل های کاربردی ارائه شده صدق می نماید.
2- در خصوص مشکلات و سئوالات مطرح شده توسط کاربران هم بدلیل اینکه اصولاً یا کاربر راه حل آن را اصلاً نمی داند و یا بدرستی نمی داند ، احتمال اینکه سئوال و مشکل خود را در بخش اشتباه مطرح نماید زیاد است.
در مجموع نظر بنده این است که تقسیم بندی مطالب به شرح ذکر شده در پست اول ، تنها در خصوص ارائه مطالب آموزشی (و آن هم با در نظر گرفتن محدودیتهای ذکر شده ) مفید و موثر خواهد بود.

دانش پژو
سه شنبه 30 شهریور 1389, 15:43 عصر
با سلام و خسته نباشيد خدمت تمام دوستان و اساتيد بعد از مدتها
ضمن تشكر از دوستاني كه در راه پربارتر شدن تالار زحمات زيادي كشيده و مي كشند
ايده خوبي است در جهت نظم دادن به مطالب فقط همانطور كه دوستان اشاره كردند بايد در تقسيم بندي مطالب دقت زيادي شود و پيش بيني مواردي كه در چند برنامه فرعي مي قرار بگيرد بشود يا لينگ هاي مختلف داشته باشد