PDA

View Full Version : سرعت پایین اولین Fill

asilverisis
جمعه 24 تیر 1384, 21:22 عصر
سلام

برای اولین بار که یه DataSet توی برنامه Fill می شه سرعتش خیلی پایینه

ولی دفعه های بعد نه فقط اون DataSet بلکه تمام DataSet ها حتی توی فرم های دیگه هم

با سرعت خوبی Fill می شن

چرا ؟

ealireza
جمعه 24 تیر 1384, 21:58 عصر
خوب چون در Result در SQl Cash میشه و بار دوم سریع تر از بار اوله..

Farhad.B.S
شنبه 25 تیر 1384, 01:47 صبح
در صورتی که عملیات پر شدن دیتاست های دیگه که با استفاده از کئوری های متفاوت پر میشند با سرعت مناسبی انجام میشه ؛ یکی از دلایل میتونه زمانی باشه که صرف ایجاد کانشکن و برقراری رابطه با دیتابیس میشه.

Microsoft.net
شنبه 25 تیر 1384, 02:11 صبح
دلیل اصلیش کش Cash Assembelis در دات نت هست اولین برنامه در دات نت اولین بار همیشه کند تر اجرا میشه و ربطی به dataset یا Sql نداره البته مایکروسافت راه حلی برای این کار داره ...

asilverisis
شنبه 25 تیر 1384, 14:42 عصر
خوب چون در Result در SQl Cash میشه و بار دوم سریع تر از بار اوله..

در صورتی که عملیات پر شدن دیتاست های دیگه که با استفاده از کئوری های متفاوت پر میشند با سرعت مناسبی انجام میشه ؛ یکی از دلایل میتونه زمانی باشه که صرف ایجاد کانشکن و برقراری رابطه با دیتابیس میشه

سلام

من این ها رو کاملا فکرش رو کردم ولی برنامه ی من کاملا توسط کد نوشته شده و هیچ Dataset یا DataAdapter یا Connection رو به صورت Object ندارم
یعنی هر کاری که انجام بشه شی های مربوط به اون ( Connection , DataAdapter , DataSet) از بین می رن یا حداقل اینکه Connection قطع می شه ولی هیچ ربطی به سرعت بقیه نداره

دلیل اصلیش کش Cash Assembelis در دات نت هست اولین برنامه در دات نت اولین بار همیشه کند تر اجرا میشه و ربطی به dataset یا Sql نداره البته مایکروسافت راه حلی برای این کار داره ...

یعنی توی .Net 2005 رفع می شه ؟