PDA

View Full Version : سوال: اجرای یک کد اخر هر روز (بدون استفاده از coren job)

tecnocomputer2
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 15:42 عصر
سلام
من با coren job مشکل دارم و نمیخام از اون استفاده کنم، راهی برای اجرای یک کد php اخر هر روز وجود داره؟
binyaft
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 16:17 عصر
خودتون برنامه رو در اخر هر روز اجرا کنید :چشمک:

tecnocomputer2
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 16:23 عصر
binyaft خیلی تشکر به ذهن من نرسیده بود!:تشویق:
چقدر میشه؟:لبخند:

binyaft
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 16:46 عصر
چقدر میشه؟
همون یه باری که کار رو انجام دادم ، برای هفت پشتم بسه که برای تو ... :قهقهه:

xoogle.ir
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 16:56 عصر
راهش فقط همونیه که binyaft گفت.
البته اگه برات مهم نیست که بیشتر از یک بار انجام بشه و کدت خیلی زمان نمیگیره کدت رو بذار توی یک صفحه ای که حداقل روزی یه بار بازدید بشه مثلا صفحه لاگین یا لاگوت یا تماس یا index
همزمان با بازدید شدن صفحه کد شما هم اجرا میشه

tecnocomputer2
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 17:11 عصر
فکر کنم بر اساس تاریخ بشه یه کارایی کرد، مثلا کد رو تو index میزاریم، بار اول که چک میشه و کد اجرا میشه اون روز رو تو بانک ذخیره کنه مثلا امروز"25"م هست "25" رو ذخیره کنه تو بانک، دفعات بعدی چک کنه ببینه از تاریخی که تو بانک ذخیره شده تا الان یک روز گذشته یا نه اگه گذشته (یعنی امروز "25+" هست) کد رو اجرا کنه و تاریخ رو به تاریخ همون روز ("26" یا "27" یا...) تغیر بده:متفکر:

mohmadd
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 22:25 عصر
ویندوز خودت میخوای اجراش کنی ؟(با توجه به اینکه یه چیزایی در مورد cron job & windows شنیدم)

امیـرحسین
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 22:38 عصر
همه راهها همین راهها بودند. یا باید دستی اجرا بشه یا باید کدهاش در یکی از اسکریپتهای پردرخواست مثل index قرار بگیره و با هر درخواست چک بشه یا از Crone Job استفاده بشه.
البته شاید بشه از طریق امکانات برخی سایتها، دروخواستی به سرور خودمون بفرستیم یعنی در واقع از سیستم interval سایتهای دیگه به عنوان Crone استفاده کنیم.

درضمن، "زحمت کشیدی" و "چقدر میشه" اصلا جالب نیست. اینجای محیط همفکریه! اگر یکی بیاد ایده بده که یک کامپیوتر رو به در یخچال وصل کنید که وقتی در یخچال باز شد، کامپیوتر روشن شه و به اینترنت کانکت شه و سایت رو اجرا کنه و غیره هم نباید اینجوری برخورد بشه چون درواقع مدل ایده های آزاد و بدون محدودیت (Brain Storming) قوی ترین روشه.

mohmadd
جمعه 26 شهریور 1389, 01:33 صبح
اسکریپتهای پردرخواست مثل index قرار بگیره
چطور ؟.........

xoogle.ir
جمعه 26 شهریور 1389, 10:10 صبح
چطور ؟.........

اینم جواب شما

فکر کنم بر اساس تاریخ بشه یه کارایی کرد، مثلا کد رو تو index میزاریم، بار اول که چک میشه و کد اجرا میشه اون روز رو تو بانک ذخیره کنه مثلا امروز"25"م هست "25" رو ذخیره کنه تو بانک، دفعات بعدی چک کنه ببینه از تاریخی که تو بانک ذخیره شده تا الان یک روز گذشته یا نه اگه گذشته (یعنی امروز "25+" هست) کد رو اجرا کنه و تاریخ رو به تاریخ همون روز ("26" یا "27" یا...) تغیر بده:متفکر:

mohmadd
جمعه 26 شهریور 1389, 15:53 عصر
اینم جواب شما

اساس کارو میدونم ولی چطور اسکریپت php اجرا میشه ؟

xoogle.ir
جمعه 26 شهریور 1389, 16:17 عصر
شما کدی که میخواهید روزی یک بار اجرا بشه رو میذارید توی صفحه index.php (صفحه اول سایتتون ) همزمان با بازدید شدن این صفحه کدتون هم اجرا میشه دیگه ... :لبخندساده:
تنها در صورتی کدتون اجرا نمیشه که از سایتتون حتی یک نفر هم بازدید نکنه

mohmadd
جمعه 26 شهریور 1389, 23:59 عصر
شما کدی که میخواهید روزی یک بار اجرا بشه رو میذارید توی صفحه index.php (صفحه اول سایتتون ) همزمان با بازدید شدن این صفحه کدتون هم اجرا میشه دیگه ... :لبخندساده:
تنها در صورتی کدتون اجرا نمیشه که از سایتتون حتی یک نفر هم بازدید نکنه

سلام .
عذر میخوام که صحیح سئوالم رو مطرح نمیکنم.
باز هم میگم اساس کار رو میدونم .
منظورم اینه که کد رو با تابع require اجراش میکنید ؟

xoogle.ir
شنبه 27 شهریور 1389, 00:10 صبح
هر جوری که بخای میتونی اجراش کنی.
1- میتونی همین طوری معمولی بذاری توی صفحه index
2- به شکل یه تابع درش بیاری و توی صفحه index فراخونیش کنی
3- میتونی بذاری توی یک فایل دیگه و توی صفحه index اینکلودش کنی

امیدوارم این دفعه چیزی که گفتم پاسخ سوالتون باشه :بامزه:

tecnocomputer2
شنبه 27 شهریور 1389, 11:19 صبح
سلام .
عذر میخوام که صحیح سئوالم رو مطرح نمیکنم.
باز هم میگم اساس کار رو میدونم .
منظورم اینه که کد رو با تابع require اجراش میکنید ؟

هر چیزی با یه if هم میشه:لبخند:

if (last_date<now_date)
include("script_php.php")

اگه یک روز گذشته باشه کد مربوط به php رو اینکلود میکنه، اگه نه که نه!