PDA

View Full Version : گزارش ساز Report generator

jalalimohammad
جمعه 24 تیر 1384, 23:56 عصر
سلام به همگی
من دنبال روشی هستم که بشه با Crystal report به کاربر اجازه بدیم هر گزارشی که خواست خودش بسازه و برای استفاده بعدی ذخیره اش بکنه. دو تا روش به ذهن من میرسه
1- یک designer خالی بدیم به کاربر و لیست فیلدهایی که میتونه اضافه کنه ( با توابع Runtime کریستال ریپرت مثل AddField فیلدها رو اضافه کنیم ) و دنباله ماجرا
2- یک designer با تمام فیلدهایی که میشه در گزارش بیان بدیم به کاربر و اون هر کدوم رو خواست visible یا invisible کنه (در واقع اون اول تمام فیلدها invisible هستن و کاربر یکی یکی اونها رو visible میکنه) (میدونم خیلی روش چرندیه!!)
حالا مشکل من با روش اول (که منطقی تره) اینه که کریستاله من اصلا با AddField یا توابع Runtime مشابه Error میده (Error:Creation feature not enabled)
لطفا راهنمایی کنید
ضمنا من از VB6+Crystal Report 9.2 و فایلهای DSR (و نه Rpt) استفاده میکنم
ممنون

meh_secure
شنبه 25 تیر 1384, 00:18 صبح
قبل از این کار باید این کد رو بنویسی:
Repor.discardSavedData
Report.addfield

parnian.H
یک شنبه 13 آبان 1386, 21:09 عصر
میشه با یه مثال این روش رو توضیح بدید؟
سلام به همگی
من دنبال روشی هستم که بشه با Crystal report به کاربر اجازه بدیم هر گزارشی که خواست خودش بسازه و برای استفاده بعدی ذخیره اش بکنه. دو تا روش به ذهن من میرسه
1- یک designer خالی بدیم به کاربر و لیست فیلدهایی که میتونه اضافه کنه ( با توابع Runtime کریستال ریپرت مثل AddField فیلدها رو اضافه کنیم ) و دنباله ماجرا

کیوان معینی
چهارشنبه 16 آبان 1386, 00:32 صبح
نسخه های جدید کریستال ، امکان تغییرات runtime رو داره ،
اما برای کدنویسی Runtime در نسخه های قبلی ، پیغام شما مبنی بر رجیستر نشدن کریستال است ، اون رو رجیستر کنید ( با code register و ...)

parnian.H
چهارشنبه 16 آبان 1386, 09:38 صبح
میشه با یه مثال کد نویسی runtime , توضیح بدید

microhard
پنج شنبه 20 فروردین 1388, 16:40 عصر
چرا كسي از دوستان جواب ابن همه علامت سوالي كه توي ذهن ما ايجاد شده رو نمي ده ، يكي از دو ستاني كه بلدن ، لطفا بياد و با یه مثال ، کد نویسی runtime رو توضیح بده ... ممنون

mcandovani
دوشنبه 24 فروردین 1388, 18:57 عصر
سلام
من از اول عید تا امروز تقریبا هرروز روی این موضوع کار کردم

شدنیه اما در مسیر به هزار تا مشکل برمی خوری
مثلا توی یکی از صفحه یکی گفته نیاز ArcGis , و خیلی موارد مشابه

ولی اگه خواستی نسخه 9.2 ورژن developer رو نصب کن چند تا sample عالی با vb6 داره
می تونی از اونا اقتباس کنی

aminM#
پنج شنبه 27 فروردین 1388, 09:48 صبح
براي منم سواله اگه كسي مي دونه كمك كنه

mcandovani
سه شنبه 13 مرداد 1388, 13:37 عصر
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=34680&d=1249378022

سلام
اون کدی که داری report creation api رو ساپورت نمی کنه

فقط همین لایسنس مورد نظر 2500$ قیمت داره و یه کده
به هرحال کدوم نسخه رو داری استفاده می کنی ؟

من این لایسنس رو ورژن 10 خریداری کردم اگه خیلی نیاز داری می تونیم باهم صحبت کنیم