PDA

View Full Version : سوال: نحوه فارسی سازی و استفاده از web.config

jaykob
جمعه 26 شهریور 1389, 19:40 عصر
سلام دوستان من در حین کار کردن 2 تا سوال برام پیش اومد

یکی اینه که چطور مثلا label رو راست چین کنم که به راحتی صفحه رو فارسی کنم و برای کنترل های دیگه هم به همین شکل ...

سوال بعدی بخواهم connectionstring رو داخل web.config استفاده کنم به چه شکل هست ...

ممنون :قلب:

persian_bigboy
جمعه 26 شهریور 1389, 20:53 عصر
دوست من سلام . پیشنهاد میکنم که یک مقاله html و یکی هم asp.net مقدمات بخون کل کارات راه میفته

roomezonline
شنبه 27 شهریور 1389, 07:18 صبح
سلام دوستان من در حین کار کردن 2 تا سوال برام پیش اومد

یکی اینه که چطور مثلا label رو راست چین کنم که به راحتی صفحه رو فارسی کنم و برای کنترل های دیگه هم به همین شکل ...

سوال بعدی بخواهم connectionstring رو داخل web.config استفاده کنم به چه شکل هست ...

ممنون :قلب:

جواب سوال 1 : شما برای راست چین کردن کنترلی مثل label باید از style استفاده کنید . روی label راست کلیلک کنید و قسمت style سپس قسمت text و اونجا میتونید متن رو بصورت افقی و عمودی تنظیم کنید

جواب سوال 2 : شما برای استفاده از کانشکن استرینگ در وب کنفیگ متونید کد زیر رو در web.Config کپی کرده و فقط نام دیتا بیس خودر وارد کنید

<connectionStrings>
<add name="ConnectionString" connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\dataorang.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True" providerName="System.Data.SqlClient"/>
</connectionStrings>

pedram_ns
شنبه 27 شهریور 1389, 08:08 صبح
اگه مي خواي كل صفحه رو فارسي كنم بايد dir تگ body رو rtl كني.
<body dir="rtl">

maxpayn2
شنبه 27 شهریور 1389, 10:15 صبح
Web.config :

<connectionStrings>
<add name="Gozinesh_ConnectionString" connectionString="Data Source=.;Initial Catalog=Gozinesh;User ID=sa;Password=123" providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

Default.aspx.cs :

string cnnst = ConfigurationManager.ConnectionStrings["Gozinesh_ConnectionString"].ToString();