PDA

View Full Version : پرینت کردن Image, Memo

Bita.Jo
شنبه 27 شهریور 1389, 11:28 صبح
با سلام
من می خوام از یک Image و یک Memo پرینت بگیرم. مشکل من این است که برای پرینت از عکس ، فایل چاپی بسیار بسیار کوچک می شود چیزی که من در عکس می کشم بسیار بزرگ و خواناست ولی در چاپ بسیار کوچک چاپ می شود. تصویر من از نوع Bitmap نگهداری می شود و روتین چاپ هم بصورت زیر است:

if PrintDialog1.Execute then
begin
Printer.BeginDoc;
Printer.Canvas.Draw(0, 0, Image1.Picture.bitmap );
Printer.EndDoc;
end;

مشکل دیگر در چاپ از محتوای Memo است اگر با دستورات TextOut چاپ کنم از چپ به راست می نویسد و در نتیجه وقتی دو خط Memo را به هم می چسبانم خط دوم قبل از خط اول خوانده می شود مثلا عبارت " سلام حالتان چطور است؟" اگر در دو خط Memo تایپ شده باشد بصورت " حالتان چطور است ؟ سلام" در چاپ می افتد. من باید همه خطوط را پشت سرهم در چاپ بیاورم.
اگر هم از فایل استفاده کنم و توسط Writeln در فایل چاپ بنویسم فونت درست تنظیم نمی شود و حروف فارسی و انگلیسی هردو زبان ماشین می شود.

اگز کسی در این زمینه کار کرده لطفا راهنمایی کند.

hadisalahi2
شنبه 27 شهریور 1389, 19:32 عصر
خوب چرا از کامپوننت های گزارش گیری مثل Fast Report استفاده نمیکنی؟

Bita.Jo
یک شنبه 28 شهریور 1389, 09:19 صبح
ممنون از آقاهادی

خوب چرا از کامپوننت های گزارش گیری مثل Fast Report استفاده نمیکنی؟
چگونه ؟ من می خوام هر چیزی که روی صفحه می بینم را پرینت بگیرم آیا این هم به گزارش گیری برمی گردد؟ فکر می کردم گزارش گیری فقط برای یک سری رکوردهای دیتابیس بکار میره. آیا Fast report برای فارسی مشکلی نداره توی دلفی 2009. من تا حالا باهاش کار نکردم.:متفکر:

hadisalahi2
یک شنبه 28 شهریور 1389, 18:56 عصر
نه هیچ مشکلی نداره. اتفاقا خودش داریا منوهای فارسیه.
برای پرینت فرم هم میتونی یک جستجوی ساده بکنی تا ده ها کد در مورد پرینت فرم پیدا کنی
یا حق