PDA

View Full Version : سوال: کار با چاپگر سوزنی

علیرضا حسن زاده
شنبه 27 شهریور 1389, 14:33 عصر
سلام کسی از دوستان میدونه چجوی میشه با هد یه چاپگر سوزنی کار کرد(بدون برد کنترل خودش) در این مورد اگه متنی یا مقاله ای هم داشته باشین ممنون میشم
کلا می خوام هد و موتور ها رو با برنامه خودم یا میکروی خودم کنترل کنم و مدار کنترل خود چاپگر رو بیخیال بشم.

kernel
شنبه 27 شهریور 1389, 17:26 عصر
۳ لایه کد باید بنویسی
اولیش اینه که فرامین رو از سیستم عامل مورد نظر دریافت کنه و اونارو برای چاپ آماده کنه . که این قسمت قسمت آسون کاره
دوم اینکه برای مداری که میسازی ۱ درایور سخت افزاری برای سیستم عامل مورد نظر بنویسی که سیستم برد رو به عنوان پرینتر بشناسه !
سومین مرحله باید با دستوراتی که از سیستم گرفتی به قول خودت موتورهاتو کنترل کنی که این سخت ترین مرحله و بهتره بگم مرحله نشدنی کاره چون هیچ قاعده کلی برای همه چاپگرها نیست و خود کارخونه سازنده تکنولوژی ساخت رو داره و می دونه باید چیکار کنه
احیانا اگه دست به اینکار بزنی = با تلف کردن عمر . پیشنهاد می کنم دنبال کار دیگه ای باشید

علیرضا حسن زاده
شنبه 27 شهریور 1389, 17:34 عصر
دوست عزیز من نیاز دارم تا از هد یه چاپگر سوزنی مثل 2180 اپسون برای یه کار دیگه ای استفاده کنم برای همین نیاز دارم تا نحوه کار با اون رو یاد بگیرم (حالا تقریبا به هر قیمتی)
فعلا دارم از برد خود پرینتر استفاده می کنم ولی برای آینده می خوام همه چی دست خودم باشه و دسگاه فقط با نرم افزار خودم کار کنه. ضمنا نمی خوام ویندوز یا هر سیستم عاملی اون رو به عنوان پرینتر بشناسه فقط می خوام از طریق برنامه خودم بتونم باهاش کار کنم الان هم دارم دنبال مرجع برای همچین کاری می گردم

در ضمن مگه نمیشه برای این کارها از همون بردهای آماده هم استفاده کرد مثل همون هایی که تو وبلاگ شما هم هست؟

kernel
یک شنبه 28 شهریور 1389, 00:30 صبح
اگه قرار نیست دیگه پرینتر باشه کارت راحت تر میشه ، یعنی یه جورایی داری ماشین CNC میسازی ( البته از نظر کنترل نرم افزاری گفتم )

برای این کار میتونی در مورد الگوریتم های کنترل CNC تحقیق کنی که قطعا به دردت می خوره

یه پروژه OpeSource هم تو لینوکس برای کنترل CNC وجود داره که دیدن کدهاش کمک زیادی به پاده سازی می کنه
برای کنترل از بردهای تو بلاگم هم میشه اسفاده کرد ، اما لازم نیست چون چیزی که می خوای با یه میکروکنترلر 8 بیتی هم قابل پاده سازیه