PDA

View Full Version : سوال: بدست آوردن اطلاعات يك متغيير از سه ستون

Iran58
یک شنبه 28 شهریور 1389, 07:46 صبح
سلام
فرض كنيم يك جدول داريم كه ستونهاي آن برابر است با نام فروشنده ،شيفت 1،شيفت 2،شيفت3 كه در اين سه شيفت كالاهاي فروخته شده در هر شيفت را در ستون مربوطه وارد مي كنيم
حال مي خواهم يك SPتعريف كنم كه شانل يك پارامتر ورودي باشد كه در اين پارامتر نام يك كالا را وارد مي كنم مي خواهم اين پارامتر در سه ستون ،شيفت 1،شيفت 2،شيفت3 جستجو كند كه آيا جنس مذكور در اين سه شيفت بفروش رسيده است يانه؟(جستجو يك پارامتر در سه ستون يك جدول)

بهزادصادقی
یک شنبه 28 شهریور 1389, 08:05 صبح
خواهش می کنم صورت مسئله خود را واضح تر توضیح دهید. به خصوص اگر بتوانید مثال بزنید که چه بهتر.

اگر شما اسم و ساختار کامل جدول را بیاورید و همچنین اسم و پارامترهای sp خود را و اینکه این sp چگونه فرآخوانی می شود و در هر حالت فرآخوانی جه باید بکند خیلی کمک خواهد کرد. به عبارت دیگر، شما بی زحمت ورودی ها و خروجی های این اس پی را تعریف کنید تا ما بتوانیم در نوشتن آن به شما کمک کنیم.

مثلا، شما می گویید متغیر. آیا منظورتان یک پارامتر است که به این sp پاس می شود و یا اینکه منظورتان این است که در درون اس پی باید یک متغیر تعریف شود.

یا می گویید که متغیر می رود و این کار یا آن کار را می کند. ولی متغیر ها که هیج کاری نمی کنند. آنها فقط هر مقداری کد به آنها بدهند را می پذیرند. خودشان نمی تونند هیچ کار بکنند. پس منظورتان چیست؟

Iran58
یک شنبه 28 شهریور 1389, 08:20 صبح
خواهش می کنم صورت مسئله خود را واضح تر توضیح دهید. به خصوص اگر بتوانید مثال بزنید که چه بهتر.

اگر شما اسم و ساختار کامل جدول را بیاورید و همچنین اسم و پارامترهای sp خود را و اینکه این sp چگونه فرآخوانی می شود و در هر حالت فرآخوانی جه باید بکند خیلی کمک خواهد کرد. به عبارت دیگر، شما بی زحمت ورودی ها و خروجی های این اس پی را تعریف کنید تا ما بتوانیم در نوشتن آن به شما کمک کنیم.

مثلا، شما می گویید متغیر. آیا منظورتان یک پارامتر است که به این sp پاس می شود و یا اینکه منظورتان این است که در درون اس پی باید یک متغیر تعریف شود.

یا می گویید که متغیر می رود و این کار یا آن کار را می کند. ولی متغیر ها که هیج کاری نمی کنند. آنها فقط هر مقداری کد به آنها بدهند را می پذیرند. خودشان نمی تونند هیچ کار بکنند. پس منظورتان چیست؟
سلام
باتشكر
منظور اينه كه يك sp مي خواهم بسازم كه در آن يك متغيير تعريف كنم كه اين متغيير قابليت اين را داشته باشد كه بتواند از سه ستون جدول مورد نظر اطلاعات را استخراج كند

بهزادصادقی
یک شنبه 28 شهریور 1389, 08:54 صبح
سلام
باتشكر
منظور اينه كه يك sp مي خواهم بسازم كه در آن يك متغيير تعريف كنم كه اين متغيير قابليت اين را داشته باشد كه بتواند از سه ستون جدول مورد نظر اطلاعات را استخراج كند

با عرض معذرت. من نمی توانم کمکی بکنم. هنوز از درخواست شما سر در نمی آورم. شما فقط صورت مسئله ای را که من در وحله اول نفهمیده بودم دوباره تکرار کردید. هیچ یک از اطلاعاتی را هم که درخواست کرده بودم فراهم نیاورید.

شاید دوستان دیگر بتوانند به شما کمک کنند انشالله. موفق باشید.

ahmadpj
یک شنبه 28 شهریور 1389, 13:56 عصر
به نظرم شما میخواین sp بسازین که فقط یک متغیر ورودی داشته باشه، اما بتونین سه تا متغیر رو به اون sp پاس کنین.

اگه منظورتون همینه، این ممکن هست، هرچند راه بهتر اینه که sp سه تا ورودی داشته باشه.

برای اینکار باید نوع متغیر رو خودتون تعریف کنین، یا اینکه یک متغیر از نوع متن تعریف کنین و سه مقدار ورودی رو (با یک جدا کننده ی خاص، مثل | ) ترکیب کنین و به ورودی sp بفرستین. اما در sp مجبور میشین ابتدا این سه متغیر رو از هم جدا کنین و بعد برای جستجو اقدام کنین که این خودش باعث سنگینی sp شما میشه.

Iran58
دوشنبه 29 شهریور 1389, 13:39 عصر
سلام
سوال ويرايش شد لطفا كمك كنيد

Reza_Yarahmadi
دوشنبه 29 شهریور 1389, 13:58 عصر
نميدونم درست متوجه شدم يا نه!!

Select * From TableName Where Field1 = @Param OR Field2 = @Param OR Field3 = @Param

ahmadpj
سه شنبه 06 مهر 1389, 16:08 عصر
حالا سوال روشن شد!
پاسخش هم به درستی توسط جناب رضا در پست بالایی داده شده.