PDA

View Full Version : سوال: مشکل در اتصال برنامه در شبکه

ozzy_mra
یک شنبه 28 شهریور 1389, 09:18 صبح
سلام

من تو برنامم به یه مشکل عجیب برخورد کردم.
برنامه ای تحت شبکه نوشتم که در یک دامین باید اجرا بشه.ولی روی یک یری از کامپیوتر های دامین اجرا میشه و روی برخی دیگه اصلاً سرور رو نمی شناسه ، فایروال رو هم چک کردم تو همه دستگاهها آف بود تازه روی همون دستگاههایی خم که اجرا میشه وقتی آیپی رو عوض می کنم و به صورت دستی وارد می کنم بازهم خطای اتصال میده؟
اصلاً نمی تونم حدس بزنم مشکل از کجاست :عصبانی++:

fjm11100
یک شنبه 28 شهریور 1389, 10:45 صبح
یعنی توی یک دامین بعضی ها کار میکنن بعضی ها نه؟ و اونایی که کار میکنن با تغییر ip کار نمیکنند؟ آیا اون کامپیوترها همدیگه را میبینند؟ بعد دقیق بگو چیکار میکنی از کدوم پورت استفاده می کنی از چه پرتکلی و ...؟

ozzy_mra
یک شنبه 28 شهریور 1389, 11:04 صبح
سلام
مشکل اجرا نشدن تو کامپیوتر های دیگه رو حل کردم واقعاً عجیب بود یه نسخه از دات نت فریم ورک 3.5 که روی کلاینتا نصب می کردم برنامه رو اجرا می کرد ولی به شبکه متصل نمی شد! فریم ورک تو sql server2008 رو نصب کردم مشکل حل شد!!!
ولی مشکل تغییر آیپی همچنان پا برجاست یه توضیح بدم که شبکه های شعب استانی ما توسط روتر به هم وصل شدن آی پی هر کدوم از شبکه ها دارای Default gateway هستند که برابر آیپی روتر هر استانه. حالا وقتی آیپی رو دستی وارد می کنم دیگه default gateway رو بهشون نمی دم اجرا نمیشه.
وقتی بازم گیت وی رو دستی وارد می کنم باز هم اجرا نمیشه
البته اینم بگم که رنج آیپی شبکه من 192.168.... هست و برای استانها از رنج 10.139...... هستش من دارم آیپی رو به صورت دوم وارد می کنم البته گیت ویش رو هم به آیپی روتر همون رنج نسبت می دم ممکنه به خاطر تداخل شبکه ای اجرا نشه؟؟

fjm11100
یک شنبه 28 شهریور 1389, 11:40 صبح
حرفتو نفهمیدم
مشکلت از nat که نیست؟