PDA

View Full Version : بهترین روش برای ایجاد فاکتور خرید و یا فروش در برنامه حسابداری

na3er-faraji
یک شنبه 28 شهریور 1389, 15:30 عصر
در حال ایجاد یک برنامه حسابداری ساده هستم. برای ثبت فاکتور فروش و یا خرید تو برنامه های مختلف دو راه دیدم. یکی اینکه چند تا تکست باشه که ثبت اولین کالا تموم شد تکست ها خالی میشه و کالای بعدی ثبت بشه. دومین روش هم استفاده از دیتاگریده که به نظرم بهتره. چون شبیه خود فاکتورم هست. کسی هست که روش بهتری سراغ داشته باشه؟؟؟

mmd2009
یک شنبه 28 شهریور 1389, 15:38 عصر
با سلام

بهترین راحش استفاده از کریستال ریپورت یا ریپورت هستند ( کلا بحث گزارش گیری )

مطمئنا طراجی زیبا برای یک فاکتور ایده ی خوبیه که این کارو میتونی تو کریستال به زیبای انجام بدی

sma6871
یک شنبه 28 شهریور 1389, 16:05 عصر
با سلام

مطمئنا طراجی زیبا برای یک فاکتور ایده ی خوبیه که این کارو میتونی تو کریستال به زیبای انجام بدی

منم از این برنامه ها نوشتم و با توجه به اکثر برنامه های موجود در بازار همه از دیتا گرید استفاده می کنن و برای نمایش فاکتور ذخیره شده باید از ریپورت گیری استفاده کرد...

پیشنهاد منم همون گریده چون استفاده از تکست باکس زیاد جالب نیست

na3er-faraji
یک شنبه 28 شهریور 1389, 16:14 عصر
با سلام

دوست عزیز من منظورم بحث گزارش گیری نبود. تو خود برنامه منظورم بود. قسمتی که کاربر داره اطلاعات ثبت میکنه .

پیشنهاد منم همون گریده چون استفاده از تکست باکس زیاد جالب نیست

کسی روش منحصر به فرد تری سراغ نداره؟؟؟؟

amir-yeketaz
یک شنبه 28 شهریور 1389, 16:18 عصر
راه حله من اینه :
با دیتاگرید از کاربر بخواه که دیتاگرید رو پر کنه حالا اگه هر چی سرچ سلولی رو خوب انجام بدی بهتره ...(این دیگه بستگی به خودتو سلیقه ی طراحی کاربریت داره ...)

بعد یکی یکی سلول ها رو با روش های جداسازی مثه استفاده از + برای جداکردن سلولها و ; برای جدا کردن رکوردها استفاده کن بعد همشو بریز تو یه رشته و میتونی به عنوان یه فیلد تو پایگاه دادت داشته باشی و هروقت خواستی که با کالایی چیزی فاکتورو سرچ کنی مطمئنا به درد میخوره ...

گزارش رو هم اگه اضافه کنی خیلی خوبه (من هنوز باهاش برنامه ننوشتم ولی رو این پروژه که خودم برا خودم در نظر گرفتم میخوام که ازش استفاده کنم ...)

موفق باشید

mmd2009
یک شنبه 28 شهریور 1389, 16:19 عصر
خیال کردم منظورتون شیوه گزارش گیری هست چون هم میشه از گرید استفاده کرد و هم تکست باکس و هم کریستال ریپورت.